Dítě ohně

Dítě ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371074/bmid_dite-ohne-0e1-371074.jpg 3 385 126

Když si Rachel vezme okouzlujícího Davida, zdá se, že všechno bude dokonalé. Nechává za sebou život v Londýně a přesouvá se do nádherného Carnhallow House v Cornwallu. S novým manželem získává bohatství, lásku a milého nevlastního syna Jamieho. Brzy se ale Jamieho chování změní a Rachelin dokonalý život začne mít trhliny. Jamie se chová podivně, tvrdí, že ho pronásleduje přízrak jeho zemřelé matky, Davidovy předchozí ženy. Snaží se Jamie Rachel jen vyděsit, nebo je snad jeho trauma větší, než si myslela? Rachel se noří do hlubin minulosti a její podezření roste. Proč David odmítá mluvit o Jamieho chování a co přesně se před dvěma lety stalo jeho bývalé manželce? Blíží se prosinec a Rachel se obává, že se naplní hrozba v Jamieho slovech: „O Vánocích zemřeš.“... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Fire Child , 2016

0323
19.08.2022 5 z 5

Tak teda mě se kniha líbila moc. Závěr nečekaný. Líbily se mi Ledové sestry i tato kniha. Psychologický román to byl a na konci jsem skoro zapomněla vystoupit z vlaku, jen abych to dočetla jak to doopravdy dopadlo.

Heliandílci
18.07.2022 1 z 5

Až do konce jsem doufala v nějaký zvrat
Za me kniha o ničem....spoustu zbytečných řečí a nic neříkající omáčky kolem. Za mě tahle kniha byla jen ztráta času, vůbec mě nebavila

Janík511
11.07.2022 3 z 5

Celou knihu čekám na cokoliv, nějakou akci a ono se tam vlastně vůbec nic neděje až do úplného konce. Nechápu smysl této knihy a co má přinášet. Takže ztráta času.

MakiMel
20.06.2022 5 z 5

Teda musím říct jenom wow. Pokud máte rádi psychologické romány, tak tento je pro vás. Pravda je, že se to táhne. Poslouchala jsem jako audioknihu, ale současně jsem si vyhledávala na mapách lokalitu, kde se příběh odehrává a dívala se na reálné fotky těch dolů a pobřežních cest a úplně mě to pohltilo. Konec byl opravdu překvapivý, čekala jsem úplně jiné varianty. Každopádně pro nadšence do psycho a lehce duchařiny vřele doporučuji.

Lenka541
05.06.2022 3 z 5

Kniha se četla svižně, do půlky mi přišla spíš jako romantická pohodovka a pak následoval chaos v událostech i psychice Rachel i syna. Konec byl zase překvapivě pokojný. Mrazivý thriller to úplně není.

aliza
02.06.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, skvěle se četla, do konce jsem nevěděla, jak to dopadne, takže já jsem spokojená, zapomněla jsem na své starosti a neměla jsem problém ponořit se do děje.

Nula.nula.nic
17.05.2022 2 z 5

Kniha se četla rychle, příjemně. Ovšem příběh nijak nezaujal - přišel mi jako hrozná splácanina. Až moc nereálné, spousta "náhod", co prostě nebylo možné, příšerná hlavní postava. Takže za mě bohužel nic moc..

Mojepočteníčko
09.05.2022 3 z 5

Do knížky jsem se pouštěla s nadšením (protože Ledové sestry - wow!) Ale po přečtení jsem spíš zklamaná. Děj ubíhá pěkně, čtivost příběhu upřít nemůžu. Nicméně nemám pocit, že by napětí nějak gradovalo - já jsem teda nebyla ani napnutá ani vystrašená, nepochopila jsem označení "dítě ohně" - absolutně netuším, proč se to tam najednou objevilo, a proč ve spojitosti s malým hlavním hrdinou + tenhle typ závěru naprosto nesnáším. Bohužel se tu o něm nemůžu víc rozpovídat, abych náhodou něco neprozradila. Věřím, že knížka své čtenáře má a mít bude, ale já se k fanouškům nepřipojím. Už jen proto, že tento žánr beru do rukou spíš na osvěžení, je snadný mě překvapit a fakt chci při čtení zažít pocity, který k tomu patří.

whiolet
02.05.2022 3 z 5

Kniha na mě působila až moc schizofrene.
Nevím, ale celý ten slepenec událostí a vysvětlení o Jamieho narození? Jakože vážně? Rachel byla pro mě dost popletena, a i když jsem jí fandila ke konci už jsem nevěděla co je pravda a co ne.
Škod, že tam David nefiguroval víc.
Příběh byl prostě až moc zmatený.

bupilla
23.02.2022 4 z 5

Dlho som váhala, či do tejto knihy ísť, lebo hodnotenia má naozaj rozporuplné, aj veľmi dobré, aj veľmi zlé.
Nakoniec som ju našla vo výpredaji za 39 CZK :o a bolo rozhodnuté. A som tomu rada, inak by som prišla o celkom výnimočný príbeh!
Od autora som už čítala knihu Než jsem zemřela, takže som bola už celkom pripravená na jeho spôsob písania... aj na tie surreálne prvky, ktoré do príbehov vkladá.
A pre mňa to bolo skvelé čítanie, ktoré ma nenechalo vydýchnuť.
Mám slabosť pre staré veľké sídla s tajomstvami a v tomto príbehu to bolo navyše sídlo obklopené veľmi pôsobivou krajinou, temnou, nádhernou a tak zaujímavou.
V príbehu je celkom veľa ľudskej krutosti, miestami sa mi to čítalo dosť ťažko. Ale nechýba aj dávka nádeje, ktorá to vyvažuje...
Veľa podnetov k zamysleniu.
A záver - vedela by som si predstaviť aj iný, mala som svoju teóriu :D, ale beriem to a som s knihou ako s celkom spokojná. :)

_Lucie_97
21.02.2022 2 z 5

Knížka dobra. Zajímavý příběh, ale cele jsem to po docteni nepochopila. Nevím, proč se to teda vlastně jmenuje dítě ohne. Ale bylo to super čtive a příjemné. Bavilo mě to, ale nic extra.

Bubulka
01.02.2022 3 z 5

Jako audiokniha se mi líbila... Ale myslím, že mít ji jako klasickou knihu, měla bych asi problém ji dočíst. Chvílemi se to velmi táhlo a dost se to opakovalo.

Leena
25.01.2022 2 z 5

Tak tohle bylo hodně slabé..
Nejdřív to začalo jako romantický příběh, kterak chudá dívka k bohatému manželovi přišla, a pak se z toho stala děsná splácanina.
Thrilleru jsem se tedy nedočkala.
I slohově slabé.

Drdu
08.11.2021 2 z 5

Toto nebyl zrovna můj šálek kávy

gabriela8049
27.10.2021 2 z 5

Opisy prostredia Cornwall ma bavili, ale kniha mi prisla rozvlacnena. Stale sa opakujuce sceny, nakoniec uz toho bolo dost.

Lka
01.10.2021 4 z 5

Audiokniha :
Kniha se mi líbila. Po celou dobu mě držela v napětí, nenudila jsem se. Pořád jsem čekala, co z toho vyleze...

Nova84
23.09.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Chvíli si myslím,že už je vše jasné a na další straně, je vše jinak. Pro mě je to zatím nejlepší kniha tohoto autora.

Amitiel76
21.09.2021 5 z 5

Skvělý psychothriller, který jsem si rozhodně užila. Miluji tahle témata, kde se prolíná realita s duchařinou. Nejspíš už to tu někde zaznělo, že je kniha svým námětem hodně podobná "Živé a mrtvé" od Daphne du Maurier....
Mladá novomanželka, která se provdá za pohádkově bohatého a pohledného vdovce, přichází žít na jeho staré, rodinné sídlo, na odlehlém místě v Cornwallu. Mimo obrovského, staletého domu, čekajícího na rekonstrukci, je tu i malý, zádumčivý chlapec, kterému má být náhradní matkou. Chlapec, kterého nepřetržitě provázejí vidiny, jeho dávno mrtvé matky.
Perfektní téma, a více než dobré zpracování. Dokonalé popisy scenérie, že ji doslova vidíte před očima. Nenásilné vsuvky o historii cínových dolů, i o hrůzných podmínkách dělníků a dětí, které v dolech pracovaly. Tady mi to zas hodně připomnělo mé oblíbené dílo "Poldark".... Autor skvěle budoval tu temnou a tajuplnou atmosféru. Do poslední chvíle jste tápali, kdo že je tu vlastně šílený. Je to malý Jamie, jeho otec David, nebo sama Rachel? Zjevuje se tu opravdu duch mrtvé Niny, nebo se to jen všechno odehrává v něčí pomatené mysli? Kde je skutečnost, a kde už začíná hranice šílenství?
Perfektní, čtivé. Jen ten konec.... Posledních pár kapitol, mi přišlo nějak překombinovaných. Těžkopádných. Moc věcí nahuštěných na několika stránkách. Jakoby se tam muselo vtěsnat všechno. A i ten závěr bych si představovala malinko jiný....
A teď musím nutně sehnat Ledové sestry :-))

Kniholapka
01.09.2021 3 z 5

U Ledových sester mě mrazilo hodně, tahle kniha pro mě tak mrazivá nebyla. Měla zvláštní pomalý začátek, kde se hodně probíraly doly a těžba....Po čase se děj začal rozvíjet. Ačkoli kniha měla zajímavý průběh a konec byl vlastně dobrý, něco mi tam nesedělo. Možná chybělo? Možná to bylo tím, že mi Jamie moc nepřirostl k srdci. Občas mě jeho zásahy a promluvy štvali...
Není to špatná kniha, ale Ledové sestry za mě byly větší psycho.

Kekik
01.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Možné spoilery.
Zvláštní kniha. Pomalý, táhlý děj. Opakující se slova.

Před třemi lety jsem přečetla Ledové sestry. Tehdy jsem také nebyla úplně nadšená, ale v konečném důsledku se mi kniha líbila. U Dítěte ohně si nejsem moc jistá. Kniha má spíše pomalý, táhlý děj, ale poměrně dlouho mě příběh bavil. Pak, zhruba sto stran do konce, se to změnilo. Najednou jsem se musela nutit do čtení, a četla bez zájmu. A začala hledat chyby. Kupříkladu to, že autor často používal metodu, kdy nějaké slovo (či slovní spojení) napsal třikrát za sebou. Z toho jsem úplně šílela. Také moc nejsem fanda toho, když jsou v přímé řeči použita slova ehm, hm, no...
Na spoilery jsem upozornila, takže mohu napsat, že bych raději brala duchařinu, než to zmatečné vyprávění, které bylo právě v těch zhruba sto stranách. Chápu, že nějak autor musel napsat to, co Rachel zažívala, ale tohle bylo pro mě, coby čtenáře, dost těžké. Určitě by pomohlo, kdyby byl příběh kratší. Přitom námět knihy je skvělý. Jen ten způsob, jakým jej napsal, mě bohužel zklamalo.