Nezvratný důkaz

Právnický thriller z amerického San Franciska řeší komplikovanou vraždu milionáře. V útrobách žraloka se najde ruka s nefritovým prstenem. Když moře vyplaví zbytek těla, rozbíhá se vyšetřování o příčině smrti finančního magnáta, z níž je nakonec obviněna jeho přítelkyně. Případ ale není tak jednoznačný a tak se postupně objevují další podezřelí a mnoho jiných motivů k vraždě. Děj se odehrává převážně mezi soudní síni a bitvami prokurátorů v jejich kancelářích, právnické intriky a kličky nemají konce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95140/nezvratny-dukaz-98D-95140.jpg 3.38

Dismas Hardy 3.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, BB art

Hard evidence, 1993

Kniha Nezvratný důkaz

standa67
27.05.2017odpad!

Kniha má pěkný přebal a taky má hodně stránek. Škoda že překladatel zjevně pracoval pomocí googlu a jeho skutečný literární talent je naprosto zanedbatelný.
Kniha má poměrně zajímavou zápletku, ale pokud se na každé stránce musím dvakrát, třikrát vracet v textu, abych pochopil smysl věty, tak to logicky muselo dopadnout tak, že jsem na 35 stránce knihu definitivně zavřel. Je mi líto ale prostě se to nedá číst.....

trudoš
02.02.2016

Milovníci soudních pří si určitě přijdou na své. John Lescroart nabízí fundovaný pohled do zákulisí sanfranciského právního systému, přičemž předkládá příběh, v němž spravedlnost s šátkem přes oči bojuje všemi zákonnými prostředky. Ne vždy je to hra čistá - ať už jde o žalujícího, či naopak obžalovaného - a to dělá vyprávění zajímavým. Ovšem, jestli za Velkou louží opravdu státní zástupci stavějí případy na domněnkách, kterým následně přizpůsobují důkazy, tak to potěš koště.
Kdyby byl román o polovinu kratší, vůbec bych se nezlobil. Děj se totiž rozjede až někde u strany sto, pak se dost dlouho motá na místě, aby konečně v poslední čtvrtině skóroval. Jenže finále přináší nejednoznačné vyústění, což si myslím, že po těch čtyř stech stranách není úplně fér.
A jaká zápletka, takový hrdina. Dismas Hardy je v celku normální chlapík, ničím výrazně odlišující se od průměru. Je čestný, charakterní a ochraňuje nevinné. I když v knize ožívá se vším všudy, po jejím dočtení mi z mysli zcela vyšuměl.

John Lescroart
americká, 1948