Pacifický vír

Pacifický vír https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43532/bmid_pacificky-vir-pgN-43532.jpg 4 107 23

Dirk Pitt série

Úspěšný autor Clive Cussler uvádí v této knize poprvé na scénu svého hrdinu Dirka Pitta, muže „poněkud neotřelého typu“. Pitt se v tomto poutavém příběhu stává jedinou nadějí nejen pro americké námořnictvo, ale i pro celý svět. V závodě s časem a s cizími velmocemi prokazuje nejen svou odvahu, zdatnost a vynalézavost, ale i lidskost a humor. Dirk Pitt je však sympatickým hrdinou snad právě proto, že rozhodně nepředstavuje ideální předlohu dokonalosti. Jeho osobnost je velice vhodnou součástí dramatického děje, který se před čtenářem odvíjí od první do poslední stránky tohoto románu.Dirk Pitt, dobrodruh pohrdající smrtí a expert na oceánskou problematiku, je postaven před rozhodující úkol. Čeká ho potopení do nebezpečných vod v oblasti Pacifického víru – mlhou pokrytém úseku moře, kde beze stopy zmizely již desítky lodí. Poslední obětí se stala nejnovější americká nukleární superponorka a plující arsenál Starbuck. Její ztráta znamená jisté ohrožení americké národní bezpečnosti. Pittův úkol zní: nalézt ji a zachránit dřív, než dojde k explozi. V zoufalém závodě s časem se Pitt ocitne v souboji s podvodními vrahy – a také v náručí Summer Morganové, nejexotičtější a rovněž nejnebezpečnější ženy, jakou kdy Pitt za svůj život poznal. Odpočítávání katastrofy spěje k nevyhnutelnému konci, když se hrdina Clivea Cusslera ocitá na starobylém potopeném ostrově, v úžasném prostředí dramatického vyvrcholení tohoto románu.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , BB art

Pacific Vortex! , 1972

Jack Bauer
25.12.2012 3 z 5

Průměrný oddechový thriller na způsob starších bondovek se sci-fi prvky, neurazí, nenadchne.Moje první setkání s Dirk Pittem.

HonzaT
12.09.2012 4 z 5

Už už jsem myslel že se v knize neobjeví Al Giordino, ale byl tam a krásně Pittovi asistoval :) Kniha o 230-ti stranách, napínavá a zajímavá, ale jelikož je to Dirkova prvotina tak to není až tak promakané jako ostatní romány.

čef
18.09.2011 4 z 5

Nečekejte žádnou velkou literaturu. Je to "jen" profi thriller na dobrou noc.

záhady tajemství dobrodružství námořní katastrofy dobrodružné romány

Clive Cussler
americká, 1931 - 2020