Dinosauři od A do Z

Milovníci dinosaurů naleznou v tomto speciálním průvodci převratné názory na aktuální stav bádání o dinosaurech. Nejnovější vědecké poznatky vedou k přehodnocení náhledů na vzhled, držení těla, vnitřní stavbu i funkci končetin dinosaurů. Diskuse o zajímavých otázkách, např. vede k novým obzorům bádání o dinosaurech a dějinách Země obecně. Kniha je doplněna lexikonem, rodokmenem a abecedním přehledem nejvýznamnějších dinosaurů včetně rejstříku pro rychlou orientaci. Dodatečně jsou ještě v obsáhlém průvodci s radami na cestu zdokumentována nejdůležitější naleziště a muzea v Evropě a v Severní Americe....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59223/dinosauri-od-a-do-z-59223.jpg 3.79
Příroda, zvířata, Přírodní vědy
Vydáno, Knižní klub

Dinosaurier Handbuch, 2003

Kniha Dinosauři od A do Z

Ran
04.06.2018

Knížka se mi líbila a četla se dobře, ale nepřišlo mi to až tak dobré jako anotace na knize popisuje.

Miss Utahraptor
13.01.2013

Byla by to velmi pěkná publikace, nebýt takových perliček, jako že Stegosaurus byl masožravý, Gallimimus vypadá jako "zhuštěný" Euplocephalus nebo Corythosaurus vážil odhadem 4-5 kilogramů (to snad ani samotná hlava ne).