Stanice v pravěku

kniha od:

Stanice v pravěku obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Svět jako by tonul v chaosu plamenů a hluku. Země se zvedala a klesala v neuvěřitelně tvrdých a rychlých nárazech a vzduch, který Marc Littlecloud dýchal, jako by se proměnil v tekutý žár, který mu spaloval plíce. Světlo bylo tak intenzivní, že pronikalo i přes zavřená víčka a dlaně, přitisknuté na obličej. Sténal bolestí a připadalo mu, že cítí, jak mu uhelnatí vlasy a šaty se mu rozpadají na popel. Detonace výbuchu mu pořád ještě hučela v uších, ačkoliv už dávno dozněla… Littlecloud se s úpěním zkroutil na zemi, obličej si schoval do podpaží a čekal, až obloha přestane bouřit a chrlit žhavé kusy, které na něj dopadaly. Ztratil naprosto pojem o čase. Nepatrná část jeho vědomí, schopná ještě jasného uvažování, mu napovídala, že to mohlo trvat jen několik vteřin, a přesto se mu zdálo, že uběhla celá věčnost, než konečně doznělo zadunění exploze a přestaly padat kusy trosek. A další věčnost trvalo, než se odvážil zase otevřít oči a zvednout hlavu. Jeho okolí skýtalo hrůzostrašný pohled. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39702/stanice-v-praveku-aVE-39702.jpg 4.126
Série

Dinoland 3.

Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
Orig. název

Die Station in der Urzeit, 1993

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Stanice v pravěku

Přidat komentář
slawa.cap
24.08.2020

Zatím asi nejlepší díl, nemohl jsem se, těch pár chvilek co četba trvá, dotrhnout. Myslím, že tento díl byl plánován jako závěr příběhu, nebo alespoň jeho první části a na tom obstál na výbornou. Jen mi přijde, že je tu troch moc náhod, ale to asi celou sérií, trochu moc štěstí pro hlavní hrdiny a většinou umírá jenom bezejmenná vata. Pouštím se do dalšího dílu a uvidím, jak velký vliv bude mít výměna autora.

mi-380
21.05.2020

Už jsem těch dinosaurů postřílel dost. Společnost mi dělala čtveřice: nekompromisní policista, člen speciálních jednotek (potomek Apačů), rázný plukovník a vědec ve službách armády. Klasická sestava. Potravou pro obludy z pravěku byly nejčastěji čety bezejmenných vojáků. Po třech sešitech se děj alespoň částečně uzavírá, přesto se máme těšit na pokračování. Netěším se, stačilo, s rodokapsy končím.
Ale říká se: nikdy neříkej nikdy. Tak uvidíme.
60 % (zatím 21 hodnotících, průměr 83 %).


braunerova
04.09.2018

Konečně normální scifi, která se dá číst. Po sešitech s Renem Dharkem a Perry Rhodanem je to úleva.

Zdendin
17.01.2012

Bohužel poslední díl v sérii který napsal W. Hohlbein. Děj je poutavý stejně jako v minulých dvou dílech. Nepustí vás než jej dočtete do konce. Umí skvěle a jednoduše popisovat nejen napínavé scény, ale nenásilně dokáže čtenáři poodhalovat problém o tom jak k celé záležitosti s dinosaury v současnosti došlo.