Diabolská zubárka

Diabolská zubárka https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233742/bmid_diabolska-zubarka-NfF-233742.jpg 4 269 269

Knihy Davida Walliamsa dobíjajú prvé priečky knižných hitparád všade na svete. Diabolská zubárka dosahuje v britských rebríčkoch predajnosti a obľúbenosti ešte vyššie priečky ako megaúspešná Babka gaunerka. Tajomstvom autora je humor vychádzajúci z každodennosti, ktorý milujú rovnako deti ako ich rodičia. Babku gaunerku si už obľúbili aj tisícky slovenských detí. Teraz prichádza Diabolská zubárka. Nad mesto, kde bývajú Alfie a Gabi, sa vzniesol súmrak. Pod rúškom noci sa tu diali hrozné veci. Deti si pred spaním vložili pod vankúš vykývaný zub a netrpezlivo čakali na mincu od zúbkovej víly. Keď sa však ráno zobudili, pod vankúšom nachádzali rôzne ohavnosti. Mŕtveho slimáka. Živého pavúka. Stovky hmýriacich sa ucholakov. Alebo ešte horšie, oveľa horšie veci... Počas tmavej noci sa im do izbičiek vkrádal zlodej, uchmatol zub a pod vankúšom nechal hrôzostrašnú spomienku. Úradovali temné sily. Ale ako to robili? Podarí sa to zistiť dvanásťročnému Alfiemu a jeho kamarátke Gabi?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Demon dentist , 2013

Véča
04.04.2015 4 z 5

Na této knížce se mi líbí to, že ji může číst kdokoliv - velcí, malí, ženy, muži, děti.. Ten příběh je hezký, vtipný, smutný a tak to má být. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. :)

eletrika03
26.02.2015 5 z 5

Tahle kniha kniha je, pro velkých i malých. Velice se mi líbila.

TerJac
25.02.2015 4 z 5

D. Walliams opět nezklamal. Dílo tedy bylo překvapivě opravdu hororové - bráno z pohledu dítěte, ale jelikož vím, co děti dnes vyhledávají tak je to pro ně jak dělané. Opět příběh s podtextem sociálních vztahů. No prostě kniha jak má být :-)

Kaki321
22.01.2015

Jejda, u knihy jsem se opravu bála,
a už nikdo mě nedostane k
zubaři!!!! Jinak příběh moc heský,
ale ten konec byl moc smutný :..(

Kniha byla bezva!

Shampoo
27.11.2014 5 z 5

Božííí :) chtěla bych vidět rodiče který dostane své dítko k zubaři po přečtení téhle knihy, ale já jako dospělák jsem se bavila skvěle. Zlá čarodějnice zubařka co si chce udělat nábytek z vašich zubů :D jej :D
Každopádně morální ponaučení co všem chybělo v krysburgeru zde je, takže snad se zase čtenářům zavděčí, těm malým určitě :)