Diablova zajatkyňa

Diablova zajatkyňa https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404183/bmid_diablova-zajatkyna-mdt-404183.jpg 5 44 3

Najnovší román prvej dámy slovenskej historickej romance ponúka dramatický príbeh lásky odbojného rytiera a krásnej kňažnej, inšpirovaný povesťami o Spišskom hrade i skutočnými historickými udalosťami. Keď rytier Roland Geregy povstane proti krutej vláde županovho synovca Michala Balašu, podarí sa mu obsadiť kráľovský hrad a stane sa pánom celého Spiša. Verní druhovia ho presvedčia, aby zajal dcéru poľského kniežaťa Kiovského Annu a pýtal za ňu bohaté výkupné. Rytier, ktorého život naučil nenávidieť ženy, Anninou prítomnosťou na hrade doslova trpí a nechce si pripustiť, že krásna a múdra kňažná ho očarila na prvý pohľad. Anna sa postupne dozvedá pravdu o Rolandovej minulosti a začne sa naňho dívať inými očami. Dokáže však presvedčiť Diabla zo Spiša, že ak bude mať v sebe vieru a nádej, všetko je možné? A akú cenu budú musieť obaja zaplatiť, aby sa naučili veriť láske, čo im vzklíčila v srdci?... celý text

Jurajovamaka
04.02.2021 5 z 5

Janka je jedna fantastická autorka. Píše knihy, ktoré vždy chytia za ❤ a neviete sa od nich odtrhnúť, kým ich neprečítate.
Pre milovníčky histórie a romantiky zároveň ako stvorená.
Žiadnou knihou od tejto autorky vôbec NIČ NEPOKAZITE.
Tak neváhajte, má na konte už niekoľko super dielok ;-)

RADIN
12.01.2019 5 z 5

Ďalší skvelý príbeh od Jany P.Ale tú Annu by som chcel vidieť na vlastné oči,či bola ozaj taká krásna.

miriam.w
18.10.2018 5 z 5

Tak, ako som nemala rada dejepis v škole, tak o to radšej si prečítam historické romance. Dozviem sa z nich niečo zaujímavé z našich dejín...
Z tejto niekoľko citátov:
"Faloš a zrada sa veľmi často skrývajú za vzletné slová, sú sladké a ľúbivé, plné vznešených ideálov. Sú presne tým, čo chceš počuť."
"Nikdy nerob unáhlené súdy, kým sa na vlastné oči nepresvedčíš, kde je pravda."
"Prečo je na svete toľko zloby, toľko nenávisti, toľko bezbrehej túžby po pomste!"
"Raz za čas sa zázraky dejú, ak človek nestratí vieru, ak sa nevzdá a bojuje do posledného dychu."

historické romance

Jana Pronská