Dědictví krve

Anotace: Od počátku všeho času mezi sebou válčí andělští obyvatelé Nebeských Výšin a démonické hordy Planoucích Pekel o vládu nad tím, co bylo stvořeno. Nyní však tento boj zasáhl i svět smrtelníků… a ani člověk, démon nebo anděl nebudou ušetřeni… Život Norreca Vizharana se proměnil v noční můru. Na výpravě za magickým pokladem objevuje tento potulný voják artefakt moci, jakou si nedokázal představit ani ve svých nejdivočejších snech: starobylou zbroj Bartuca, legendárního Pána Krve. Ale tato záhadami opředená zbroj je prokletá a pomalu přelévá svou zhoubnou sílu do Norrecovy zmučené duše. Nyní, stíhán démony, kteří touží zmocnit se temné zbroje, musí Norrec překonat chuť po krvi, kterou téměř není schopen ovládat, a dozvědět se pravdu o svém strašném prokletí dříve, než bude ztracen v temnotě navždy… Původní vyprávění plné mečů, magie a nikdy nekončícího boje založené na stejnojmenné nejprodávanější počítačové hře od Blizzard Entertainment, mnohokrát oceněné všemi herními časopisy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396/dedictvi-krve-GBV-396.jpg 3.8208

Diablo 1.

Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Legacy of Blood, 2001

Kniha Dědictví krve

Macheta
04.11.2020

Oproti jiným knihám s herní předlohou se jedná o příběh, který se v podstatě nepřekrývá se samotnou hrou, a například samotný Diablo zde nemá vůbec žádnou úlohu, jen je okrajově zmíněn. Pominu-li tento fakt, tak děj sám o sobě není vůbec špatný, ale od přečtení Knaakovy knihy Den Draka se nemůžu vyhnout srovnání. Příběh není kdovíjak epický, za to však nabízí hezky popsané postavy, zejména pak necromancerku, ta mi byla ze všech nejsympatičtější. Jejich cesty se zajímavě proplétají, ale žádný výrazný wow efekt zde nenajdeme. Jak se říká - neurazí, nenadchne. Rozhodně však Dědictví krve stojí za přečtení, ať už jste či nejste fanoušci Diabla.

Karlo5o
20.08.2020

Odpočinkové fantasy, nečekal jsem nic víc, takže nejsem zklamán. Ačkoli si dokážu představit kvalitněji zpracované postavy, případně kvalitnější příběh/zápletku, bylo to příjemné čtení.

rosotaj
02.07.2020

Mě Norrecova cesta hodně bavila. A jako fanoušek Diablo hry je pro mě tohle čtení super zpestření Diablo světa.

l.e.d
22.11.2019

Je pro mě těžké psát o knize kterou už do ruky nevemu...
Čtení nebylo špatné i myšlenka se mi líbila.
Jen postavy a svět jsou bez života a atmosféry.
Čekal jsem napínavou temnou fantasy, dostal jsem brnění co chtělo být kompletní, dvě postavy bez vlastní vůle, jednu kudlanku, čarodějku a necromancerku.
Jaké asi budou další díly?

Israha
30.09.2018

Klasická "sword and sorcery" fantasy, kterou Knaak umí velmi dobře. Rychlé (místy až videoherní) tempo vyprávění, čtivost, akce a kreativně popsané souboje, to jsou jeho hlavní devizy; na své si naopak nepřijdou milovníci propracovaných charakterů, výpravnosti a složitých světů. Vždy jsem měl dojem, že Knaak umí vymyslet solidní a atraktivní příběhové konstrukce, ale není příliš silný ve vytváření světů (jeho těžce uchopitelný a divně fungující Dragonrealm budiž příkladem); zde mu však herní univerzum Diabla funkční svět už poskytlo, takže se mohl soustředit na to, co mu jde nejlépe. Dědictví krve je však i přesto čtením, které má přidanou hodnotu pouze pro fanoušky herní série, ke kterým se řadím. Ti ocení přítomnost postav, nestvůr, lokací i mechanismů ze hry (např. setové předměty) a kniha v nich tím pádem zarezonuje silněji. Čtenář neznalý herní série Diablo dostane "jen" zábavnou, pohodovou akční fantasy z ne úplně okoukaného prostředí.

SUC185
08.08.2018

lehká, svižná a dobře čtivá fantasy

Raptilian
13.12.2017

Kniha sa mi pacila je to prva od Knaaka co citam a tesim sa na dalsie.
Som jeden z prvych fausikov Blizzard Entertaiment a kniha celkom synchronizuje s atmosferou hry.
Velmi sa mi Bartuc nehodil postave k z hry ale pravdepodobe to nemalo zasahovat do priamej dejovej linie.

Zelený_Drak
25.08.2017

Příběh o zbroji, která chtěla být kompletní. O ničem jiném to není, ale postavy jsou na to, že je psal Knaak, docela uvěřitelné. A není tam žádná dokonale zbytečná a navrch zpackaná romantická linka jako v knihách ze série DragonRealm. Asi poprvé jsem Knaakovým postavám věřila vzájemné sympatie.

Jedna hvězdička za svět Diabla, jedna abych nějak odlišila, že se to Knaakovi povedlo víc než DragonRealm. Dobře se mi to četlo, ale není to kniha, která by ve mně zanechala nějaký dlouhodobější dojem. Podruhé bych knihu číst nechtěla a od čtení dalších dílů mě trochu odrazují názory, že Dědictví krve je jedna z těch lepších knih ze série.