Dědictví krve

Anotace: Od počátku všeho času mezi sebou válčí andělští obyvatelé Nebeských Výšin a démonické hordy Planoucích Pekel o vládu nad tím, co bylo stvořeno. Nyní však tento boj zasáhl i svět smrtelníků… a ani člověk, démon nebo anděl nebudou ušetřeni… Život Norreca Vizharana se proměnil v noční můru. Na výpravě za magickým pokladem objevuje tento potulný voják artefakt moci, jakou si nedokázal představit ani ve svých nejdivočejších snech: starobylou zbroj Bartuca, legendárního Pána Krve. Ale tato záhadami opředená zbroj je prokletá a pomalu přelévá svou zhoubnou sílu do Norrecovy zmučené duše. Nyní, stíhán démony, kteří touží zmocnit se temné zbroje, musí Norrec překonat chuť po krvi, kterou téměř není schopen ovládat, a dozvědět se pravdu o svém strašném prokletí dříve, než bude ztracen v temnotě navždy… Původní vyprávění plné mečů, magie a nikdy nekončícího boje založené na stejnojmenné nejprodávanější počítačové hře od Blizzard Entertainment, mnohokrát oceněné všemi herními časopisy. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/396/diablo-dedictvi-krve.jpg 3.8155

Diablo (1.)

Legacy of Blood (2001)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Hellrampage

Prvá moja kniha od Knaaka a prvá moja kniha v knižnici, ktorú som si sám, za vlastné peniaze kúpil, takže nemôžem hodnotiť inak než plným počtom - kúpená dokonca z českého obchodu. Hru Diablo II som hral, prešiel, takže svet Diabla mám rád, aj keď s pribúdajúcim časom a prečítanými knihami by som jej už dnes plný počet nedal.

Ashen-Shugar
22.02.2016

Tochu jsem se bál té značky DIABLO. Čekal jsem něco, jako když si koupíte mobilní telefon Harley-Davidson nebo pěnu na holení Pribina, jestli mi rozumíte. Nakonec to bylo ale docela prima, dávám lepší 4.

Covenant
16.02.2016

Diablu jsem se dlouho vyhýbal. Kniha podle hry? Warcraft byla fakt slabota. Jednu knihu jsem dal, další už jsem nezvládl. Omlouvám se nadšencům. Vlastně ne, je mi to jedno. Knaaka od té doby nemám příliš v lásce, protože jeho pojetí fantasy mi přijde tuctové a zapadající mezi další, tohoto typu. Ten typ, co prezentuje fantasy knihy, jako hru na hrdiny, s příšerkama, dráčkama, atd. Takhle fantasy vnímá většina lidí, co ji nečtou. A proč jsem tedy do toho šel? Kamarád mluvil o tom, jak se mu to líbilo. V podstatě mi knihu donesl a tak trochu vnutil (nemám to rád a přitom dělám to samé). Trvalo mi to dlouho, ale dostal jsem se k tomu. A výsledek? Tuctová fantasy, o jedné zbroji, co si takhle jednou umanula, že si vyjde na procházku a do toho se zamíchalo pár "zajímavých" postav. ALE, světe div se, mě to bavilo a tím já hodnotím. Nebavily mě 3/4, jak píše koci.utd, pode mnou, ale spíše 1/2 uprostřed. Tudíž začátek - zaběhlé schéma, prostředek - chytlavý děj, konec - si přečtěte... PS: Diablo jsem hrál a jsem rád, že příběh byl o něčem jiném, než o chození stále hlouběji, sekání, sbírání, nakupování a léčení

koci.utd
10.01.2016

Počáteční 3/4 knihy jsem byl vážně unešen jak námětem, tak dějem, závěrečná část byla ale tak rozvleklá, nepřehledná a neuvěřitelná, že trochu kazí dojem z knihy. Přesto v rámci žánru poctivě odvedená práce.

Etelea
11.09.2015

Mně se příběh ztrápeného hrdiny se zbrojí líbil. Dávám 4*

Navarro
03.03.2015

Mistr Viero by měl příště své peníze investovat třeba do kuchařky Ládi Hrušky. Rozhodně je to z celého cyklu jedna z těch lepších knih, příběh je srozumitelný a rovněž každá z postav má své vlastní cíle a je celkem dobře vykreslená. Dobře se to čte a než stačíš říct ,,Diablo,, tak je konec. Je to fantasy na komerční účel, ale nikdo od toho taky nemůže čekat nic jiného, za mě účel splnila..skvěle jsem se bavil.

mozkit
06.10.2014

Fajn hlavne pro ty co hrali "kdysi" Diablo. Dobre se to cte, oddechovka.

OldaB
21.06.2014

Přiíjemně počtení určené spíše na cesty, ten warhammerovský styl tomu vyloženě sedí. Atmosféra Diabla funguje.

SiuxBeast
17.04.2014

První diablo koupené ze zvědavosti (kvůli hře) a musím říct že vůbec ne špatné

Bublushka
29.10.2013

Od knihy jsem čekala něco zcela jiného vůbec ne to, že bude skvělá. Svět Diabla je jen lehké pozadí skvělého příběhu který by fungoval i jinde. Knaak je skvělý spisovatel a napsal skvělou knihu, která se četla jedna báseň. Originální zápletka a moc milý styl vyprávění. Vřele doporučuji.

Wiqqux
07.09.2013

Čakala som niečo viac, keďže hru Diablo som hrávala asi 10 rokov. Preto som sa na ňu vrhla ako "sup", ale pomaly ma to prestávalo baviť. A tak si myslím, že to mohlo byť stokrát lepšie.

iampatrik
11.08.2013

Zajímavý začátek, teda alespoň k tomu kniha měla nakročeno - tři "bojující" strany, které se v závěru měly setkat a rozřešit danou zápletku se starobylou zbrojí, což se stalo, ale popisovaný děj nebyl tak napínavý, tak zajímavý, občas (pro mě) nudně vyprávěný, aby ho napravil samotný závěr knihy. Kniha se číst dá, ale čtenář nemůže čekat propracované charaktery a strhující děj.

yank3e
13.01.2013

Docela čtivá knížka z prostředí Diabla s pár dobrými nápady, ale mezi fantasy obecně je to podprůměr.

Azirafal222
12.09.2012

Pro mě určitě nejlepší diablovka, kterou jsem měl zatím možnost číst. Norrec je zajímavá postava, děj má spád a jednotlivé knihy na sebe nenavazují. Skvělá fantaska na odreagování.

Brutius
08.04.2012

Pro mne jako příznivce a hráče Diabla velice příjemná četba.

endtitles
12.01.2012

Já bych to bral jako takovou záchodově/dovolenkovou četbu.. Čas se tím ukrátí, člověka to možná i chytí, ale až to dočte, už si na to nevzpomene. Beru to jako fantasy psanou pro komerční účel (však už jen herní značka Diablo napovídá), nic víc, nic míň.

Pernak
23.04.2011

Krvavá cesta (Noreka) v prokleté krvavé zbroji, je poměrně příjemné čtení. Rozhodně nejde souhlasit s předchozím názorem. Doporučuji přečíst.

Viero
odpad!

Tato kniha postrádá cokoliv, co by člověka opravňovalo nazývat ji alespoň průměrem žánru. Charaktery jsou ploché, člověk se o nich za celou knížku nic nedozví a tak nemá šanci se s nimi sžít, natož se do nich vcítit. Příběh ubíhá odnikud nikam a v podstatě nic se o světě, ve kterém se odehrává, nedozvíme. Nevíme, kde se vzaly všechny ty artefakty, co stojí za jednáním hlavních hrdinů, jaké pohnutky vedou postavy k popisovaným činům apod. Lituji peněz, které jsem do této knížky vložil.