Deväť neznámych

Deväť neznámych
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420258/bmid_devat-neznamych-P6W-420258.jpg 4 874 874

Deväť ľudí sa stretne v kúpeľoch. Niektorí prišli, aby schudli, iní sa chcú znova naštartovať, ďalší sú tam z dôvodov, ktoré nechcú priznať ani sami sebe. Vedia, že aj popri všetkom luxuse, rozmaznávaní a meditácii budú musieť tvrdo pracovať. Ale nikto z nich si nedokázal predstaviť, aké náročné budú najbližšie dni. Rozvedená Frances Weltyová, v lepších časoch autorka bestsellerov, príde do Tranquillum Housu s boľavým chrbtom, so zlomeným srdcom a s bolestivou rankou od papiera. Kúpeľní hostia ju okamžite upútajú. Väčšina z nich na prvý pohľad nevyzerá, že potrebuje zdravotnú starostlivosť. Ale najväčšmi ju fascinuje Maša, zvláštna, charizmatická riaditeľka kúpeľov, v ktorých sa však začnú diať akési záhadné udalosti. Má táto žena odpovede na otázky, po ktorých Frances pátra? Treba odvrhnúť pochybnosti a oddať sa všetkému, čo sa tu ponúka, alebo radšej utiecť, kým sa dá?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Nine perfect strangers , 2018

Kekik
28.10.2019 5 z 5

Román s prvky thrilleru.
Pecka. Obrovská pecka. Nemohla jsem přestat číst. Nečekala jsem, že knihu přečtu tak rychle.
Příběh mě zaujal od prvních slov. Jak už bývá u Liane obvyklé, v příběhu vystupuje několik postav. Každá kapitola je nadepsaná jménem postavy. Tentokrát jsem neměla žádný problém se v nich zorientovat.
Příběhem provází humor, zejména u kapitol Frances jsem se několikrát rozesmála. Z postav mi byla nejsympatičtější. Až na jednu nebetyčnou hloupost, kterou provedla. Ach ta láska... Ta dokáže někdy tak zamotat hlavu.
Všechny postavy mají svým příběhem co
nabídnout.
Tuto knihu bych přiřadila k těm nejvíce akčním od Moriarty. Opravdu jsem měla chvílemi pocit, že čtu thriller.
Nejhorší (nebo nejlepší?) je, že nakonec ten pobyt v lázních měl něco do sebe.
DOPORUČUJI !!!