Devadesátkrát jinak

Devadesátkrát jinak https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374603/bmid_devadesatkrat-jinak-kqp-374603.jpg 3 137 43

Poslední den na střední škole se dostane Sophie od svého přítele košem. Prý je moc předvídatelná, moc zodpovědná… prostě nudná. Její nejlepší kamaráda Ella jí místo toho, aby ji utěšila, řekne totéž. A to bolí dvojnásob. Ella však nelení a připraví plán na celé léto. Během devadesáti dnů prázdnin mezi střední a vysokou školou vymyslí pro Sophii devadesát různých úžasných, zábavných, nových a občas trochu děsivých aktivit. Sophie nesmí říct ne a svá dobrodružství navíc musí sdílet na všech sociálních sítích. Může ji devadesát dní změnit?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

90 Days of Different , 2017

chanahd
03.03.2019 odpad!

Co to proboha bylo? Je špatné být zodpovědným člověkem a to i tehdy, když je puberta za vámi a vy jste plnoletí a čeká vás studium na VŠ. OK je být hlavně závislákem na sociálních sítích (ideálně na všech) a dávat tam info o každém prdu. A dělat ty největší blbiny. Jako vetřít se na cizí svatbu a asi se zdarma nadlábnout, porušit zákon nebo se hnusně chovat k lidem a dát se vyhodit z práce. A to hlavní je mít za kamarádku zamindrákovanou kozu, co vám závidí i vzhled. Asi tak bych to shrnula.
Hlavní hrdinka měla udělat jedinou změnu. Změnit kamarádku.

BouBára
17.02.2019 odpad!

Tato kniha je jedna z nejhorších knih, které jsem kdy četla. Proč by se sakra Sophiie měla měnit? Přeci se nebude měnit kvůli dvoum lidem! A ktomu, když ji umřela maminka. Achjo. To, že převzala roli maminky je sice nějakým způsobem špatně ale i tak je dobré tatínkovi pomoci s výchovou bratra a s vařením.

Pro mne tato kniha byla jen ztrátou času. Velké zklamání. Již nebudu soudit knihu podle obalu.

Mergirus
09.01.2019 3 z 5

Dala bych tak 2,5 hvězdy. Nápad byl dobrý, ale chyběl mi klasický sladký konec - jsem rozmazlená happy endy a romantickými komediemi. Ne, i tak to skončilo hezky a mile. Ale. Tu kamarádku bych vyměnila. Jak se snažila Sophii ztrapnit a vypadat vedle ní líp? Vždyť na Sophii nebylo nic zlého, nevytahovala se ani nepovyšovala. A sdílení a komentování na sociálních sítích mi taky nebylo blízké.

pandaterka
02.01.2019 2 z 5

Nuda. Čekala jsem víc. Ale pokud nic neočekáváte, možná se vám zalíbí.

marikakk
15.11.2018 2 z 5

Takový potenciál a takové zklamání. Dvě hvězdy alespoň za nápad a snahu. Škoda, že autor ten příběh nepostavil na něčem hlubším - myšlenka se vytratila po pár stránkách. :-\

tteerriinnaa
28.10.2018 3 z 5

Musím říct, že většinu knihy jsem zatínala pěst. Ella mě neskutečně sr... štvala. Jinak usměvavá kniha na jedno čtení.

warca
27.10.2018 3 z 5

Byl to celkem originální příběh. Chvílemi čtivý a vtipný. Ale v podstatě bez větší dobrodružné zápletky. Docela zklamání.
Ella byla na ránu a kniha byla nudná.

sd1992
17.10.2018 3 z 5

Takový nenáročný dílko na jedno přečtení, které nenadchne, ale ani neurazí.. :-) Hodnotím jako průměr. :)

Efeméra
17.10.2018 1 z 5

Jedinou věc, kterou měla hlavní hrdinka hned na začátku udělat jinak - změnit nejlepší kamarádku. Protože tak zamindrákovaná a neempatická hlupačka, jako je Ella, se vážně jen tak nevidí.

KnihomolkD
30.09.2018 2 z 5

Sakra,ten začátek byl slibnej.Znělo to dobře.Škoda,že jen ty hlavní postavy mě štvali..
Hodnocení: 2/5*

bookcase
13.09.2018 4 z 5

Taková jednohubka, když chcete odlehčit.

jengibre
07.09.2018 2 z 5

Lehké a odpočinkové letní čtení. Jen jsem čekala, že autor bude kreativnější a že v úkolech, které musí hlavní hrdinka splnit, naleznu nějakou inspiraci. Bohužel se tak nestalo.

Varjohukka
04.09.2018 4 z 5

Původně jsem chtěla dát jen 3*, ale za ten konec jednu * přidávám.

MarkettT
02.09.2018 4 z 5

Upřímně jsem čekala něco trochu víc... ale ani tohle nebylo špatný, na zkrácení volné chvíle, kdy opravdu nemáte, co jiného číst, tak je kniha dobrá:)

MayaBu
12.08.2018 2 z 5

Můj zásadní problém je v tom, že jsem čekala něco malinko jiného. Vlastně něco dost jiného.
Těšila jsem se na příběh o holce, která se snaží "vylézt ze své ulity" a překonává výzvy. Sophie skutečně překonává jakési "výzvy", ale jde jí to za a) příliš jednoduše a za b) všechno, co dělá sdílí na soc. sítích. To mi připadalo zbytečné (vždyť to dělala pro sebe, ne?) a její zmínky o počtu sledujících zabíraly pomalu půlku knihy.
Vtipné bylo, jak všichni Sophie říkali, že by se měla změnit, ale zároveň že je vlastně uvnitř pořád stejná a je to tak dobře. Její kamarádka Ella mi navíc byla krajně nesympatická. Líbil se mi ovšem závěr, posledních pár kapitol, kdy vyprávění dostalo mírně vážnější ráz.
Sečteno, podtrženo - nad touhle knihou s roztomilou obálkou se nesmí moc přemýšlet. Potom je z toho celkem fajn letní čtení.

Toffec
10.08.2018 1 z 5

Nudná kniha.

elik-play5518
08.08.2018 1 z 5

Nic moc

TessBlackCat
02.08.2018 5 z 5

Knížku jsem si vyhrabala v knihovně původně jenom kvůli obálce, která mě zaujala a můžu říct, že jsem jí četla jedním dechem. Hodně se mi líbí to propojení s instagramem apod. Postavy byly sympatické, trhlé a občas měly den na tři věci, jak všichni dobře víme z vlastní zkušenosti. Ani mi moc nevadilo, že tam není žádná romantická zápletka a knížka mi dala celkem dobrou inspiraci na tohle léto. Čte se fakt dobře a doporučuju.

elidlo
07.07.2018 5 z 5

Hned jak jsem si přečetla anotaci, jsem si chtěla tuto knihu přečíst. A nelituju toho. Jenom lituju, že jsem nemohla u těchto dobrodružstvích být. Rozhodně doporučuji.

JanaDor
03.07.2018 4 z 5

Tato kniha mě zaujala svou letní obálkou a myslela jsem, že to bude nějaké lehká dívčí romance. Ha, to jsem se spletla. Je to letní čtení, ale o romantice skoro ani zmínka. A musím říct, že mi to vůbec nevadilo. Bylo to příjemné oddechové jednoduché čtení, které mě bavilo.
Mělo to své malé mínusy v podobě pro mě zvláštního náhledu na kamarádství a také závislosti na sociálních sítích, ale asi je to v dnešní době normální. Samotný nápad překonávat nové výzvy se mi líbil.

pro dívky

Autorovy knížky