Dětské zoubky

Dětské zoubky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399390/bmid_detske-zoubky-OZj-399390.jpg 4 1225 419

Suzette se nedaří navázat vztah se svojí sedmiletou dcerou, která nemůže – nebo nechce – mluvit. Už od jejího nejútlejšího dětství cítila, že ji Hanna odmítá. Suzette připadá, že ji její dítě nenávidí, a ta myšlenka ji děsí. Alex by chtěl věřit své manželce, že se jejich dcera chová krutě a nenormálně, jenže s ním se přeci chová normálně! Je Hanna jen zlobivá holčička, jejíž chování pramení z vysoké inteligence, kreativity a snad i osobního kouzla? Nebo se opravdu snaží svoji matku zabít? Silný a břitký psychologický román nové talentované autorky Zoje Stage nabízí více otázek, než odpovědí – a podrží si své tajemství až do šokujícího konce.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Baby Teeth , 2018

Alienn
16.04.2022 4 z 5

Tak toto byla síla, několikrát jsem myslela, že jí ani nedočtu a znovu bych jí už určitě nedala. Nepříjemný pocit jsem z ní měla ještě dlouho po dočtení. Ale pro silnější povahy určitě podařený psychologický thriller.

Kekik
05.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Pozor, obsahuje spoilery !
Výborná kniha. Autorka to napsala velmi dobře, chytře. Tedy pokud jsem ji pochopila správně.
Dlouhou dobu jsem si říkala, že je to jasné, ale pak nastaly situace, kdy jsem začala vážně pochybovat, kdo je vlastně ten špatný. Čím blíže jsem byla ke konci, tím více jsem si říkala, že autorka napsala vážně skvělý příběh. Člověk si říká: To je ale spratek! Ovšem co když je to vše jinak? Co když je Suzette manipulátorka? Nebo je opravdu Hanna vážně nemocná? Já mám jasno. Přesvědčilo mě o tom několik situací, kdy se ukázala pravá tvář zloducha.
Co tedy vůbec nechápu je to, že Alex vytiskl fotku své nahé manželky a dal ji dceři. To mi jaksi hlava nebere.

Koupi této knihy jsem dlouho odkládala. Pak jsem si ji pořídila v akci za pár korun. Poté jsem zase pro změnu dlouho odkládala čtení. A tak jsem ji dala úmyslně do čtenářské výzvy roku 2022. A po dočtení jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

Čtenářská výzva 2022: Téma číslo 17. Kniha, která má více než 333 stran.

Nikusha
02.04.2022 3 z 5

Četlo se to docela dobře. Člověk byl pořád v napětí a čekal co se z toho vyvine, ale ve finále se vlastně nic nedělo. Dalo by se to zkrátit o půlku a dojem by byl stejný. Jestli je druhý díl (nebo bude) nemám v plánu jej číst. Ale četla jsem i horší.

TerezVeč
29.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha mě docela bavila, takové lehké čtení. Těšila jsem se na konec, který vysvětlí chování všech postav a... nic? Škoda toho konce. Tipovala jsem, že matka má taky nějakou psychickou poruchu..

DominaCZ
22.03.2022 odpad!

(SPOILER) Odpad dávám hlavně matce za to, jak tupá byla. Že na jednu stranu ječí, jak hrozný děcko to je, a pak když ji zkusí upálit, ji začne omlouvat, že za to nemůže, "nechápe, nerozlišuje co je dobré a co ne..." No twl tak když už toho udělala tolik tak asi chápe velmi dobře.

Jinak...že si v sedmi googlí a přemýšlí o raketových pohonech a stylech zabíjení pominu, stejně jako neustálé nářky na tu Crohnovu.
Jo, byla to obtěžující kniha plná blbců.
Part toho děcka mě nezajímal.
Ta kniha je zklamání...na to, že autorka, jak zmiňuje v děkovačce, píše "velmi dlouho".
Není to znát.

Bibi23
21.03.2022 5 z 5

Už od počátku velmi zajímavý děj, knihu nešlo odložit. Perfektní popis z obou stran postav, včetně myšlenek, které jim běží hlavou. Doporučuji.

rekon
09.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Knihu jsem dočetla spíš ze zvědavosti. Sedmileté dítě, které nemluví, navíc je z něj malý psychopat a rodiče to neřeší tak, jak by měli-nechápu.... Zvlášť v dnešní době, malá určitě chodila k lékaři a stále se nic nedělo. Přišla mi jako schizofrenik se dvěma tvářemi, ale cizí děti se vychovávají nejlíp... Otec by sám potřeboval vyšetřit. Závěr už nic nespravil, spíš naopak.

asam
09.02.2022 5 z 5

Strhující příběh. Napětí až do konce. Závěr - naskočí vám husí kůže a chvíli se nemůžete nadechnout.
Skvělý thriller. Doufám, že jen vymyšlený.

Petronela16
26.01.2022 1 z 5

(SPOILER) Ani neviem, čo mám napísať na margo tejto knihy a či aj mam niečo písať.Mam veľmi rozporuplné pocity, lebo také dieťa, ako sa tu v knihe "vyskytlo" ,to nie je len nočná mora, ale úplne neuveriteľné zlo samo osebe.Tí rodičia su tiež nejakí divní, hlavne otec je debil, ale v podstate sa ešte stále daju nejako vtesnať do rozmedzia normality.Najviac ma napajedilo, ze sa to na konci vôbec nevysvetlilo, preco bolo to decko také satansky zle.A prosím vás, vysvetlite mi niekto, čo ma názov knihy spoločné s celým dejom knihy? Evidentne som to nepochopila, tak sa nebudem tu robiť múdra, asi bola kniha určená náročnejšiemu čitateľovi.Iba ak ,ešte by mohlo byť, ze menej naročnejsiemu.No nebudem mudrovať, za mňa dnes slabučké, aj keď potenciál to malo, mohlo to byť zaujímavé, ak by bolo nejaké záverečné vysvetlenie.Hlavne uveriteľné vysvetlenie.Takto len - nič moc.

ZuzullaM
23.01.2022 3 z 5

Myslela som si, že kniha bude desivejšia. Ako ano, občas som sa bála, ale nebolo to az take zlé, ako som čakala. Ale aj tak ma zaujala a dobre sa mi čítala. Záver ma teda dost prekvapil. Zaujimalo by ma pokračovanie. :-)

mone
16.01.2022 3 z 5

První dvě třetiny super, četlo se to samo, bylo to pro mě vlastně i dost strašidelné… závěr mě ale zklamal.

Vakalik
16.01.2022 3 z 5

To bylo poměrně silné. Nečekala jsem takový zvrat a rozhodnutí rodičů. Trochu mě iritoval celou knihu otec, protože si nedokázal připustit, že jeho dítě není andílek.

Veveru0
13.01.2022 3 z 5

Hnusné. Přestože jsem knihu četla tak dva roky zpět, doteď si ji komplet pamatuju, včetně konce, který fakt nemám ráda. Ovšem opět se mi potvrdilo (přestože DOUFÁM, že takto extrémní případ by se snad skutečně stát nemohl), že psychopatem se člověk nestává, ale rodí. A neudělá s tím nikdo nic. Ač pro mě neskutečně nepříjemný příběh, nemohla jsem nedočíst. Napsáno poutavě, chcete prostě zjistit, co dál... Nedoporučuji příliš citlivým čtenářům, kteří mají své děti za bohy. Naopak ti, kteří mají se svými dětmi trable, si po přečtení této knihy mohou říct v duchu i nahlas se mnou - děkuji ti z celého srdce, Bože, za ta moje háďata!

-knihomolka-
08.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Mladá slečinka byla extrémně na pěst, několikrát jsem měla sto chutí knihu odložit, protože jsem na Hannu byla chvílemi až alergická a její chování mě neskutečně iritovalo, včetně toho, jak ji otec neustále omlouval a matce nevěřil. Ale tohle téma mě baví a kdyby mě nezklamal otevřený konec, které opravu nemám ráda, tak bych dala plný počet.

Karoley
07.01.2022 4 z 5

Kniha mě na první pohled zaujala svým názvem i obálkou a slibovala jsem si od ní nějaké ty mrtvé děti nebo alespoň zmizelé :)) Příběh byl nakonec o něčem docela jiném - o vztahu matky a její malé dcerky, která je tak trochu jiná. Zajímavá kniha, i když jako matka si to nedokážu vůbec představit.

smajiska
24.12.2021

Tak tohle dílo mě naprosto nadchlo. Bavilo mě nad dějem a situacemi přemýšlet, analyzovat proč se to stalo a co by bylo, kdyby... Sama mám malou dcerku, takže jsem se na to dívala i z tohodle pohledu a kniha se mě velice dotkla a zabrnkala na mou citlivou strunu. Doporučuji ji dál, kudy chodím. Skvělé!

knihomolkaMist
16.12.2021 4 z 5

Tohle bylo prostě a jednoduše šílené! Takový pocit beznaděje a divného pocitu jsem už dlouho nezažila. A ten obrázek na předsádce? Mám z něho husí kůži až doteď :D

IvaDek
11.12.2021 3 z 5

Rozhodně to žádný velký literární počin není. Mám stejně staré dítě jako je Hanna, tak jsem ji bedlivě pozorovala a ujistila se, že to, že na mě vrčí neznamená, že se mě chce zbavit. Na jednu stranu mě vždycky pobavilo, co ta její chytrá hlavička všechno nevymyslí (jestli bych se nad sebou taky neměla kapku zamyslet). Na straně druhé myslím, že pro každou mámu, která si tuhle knihu přečte to bude naprosto nepřípustné, nereálné, nevhodné, možná dokonce odporné. Rozhodně nedoporučuji prvorodičkám. Naopak si tohle rád přečte každý lehký psychopat..:)

JointlieKat94
06.12.2021 2 z 5

Naprosto souhlasím s lalela, tohle bylo strašný. Nutila jsem se do čtení a říkala jsem si, hlavně ať jsem už na konci a skončim to trápení.

Štvalo mě to. Štvalo mě všechno a celou knihu jsem dočetla s odporem a nechutí. Tohle mi musí jít z domu. Malýho démona bych od rána do noci mlátila. Fakt. Matku taky. Otce vlastně taky.

Zbytečně strávenej čas s touhle knihou.

lalela
02.12.2021 odpad!

Nikdy se mi nestalo, že bych se na knížku tolik těšila a pak z ní byla tak moc zklamaná, že se mi ji ani nechtělo dočíst. Už si dávám pozor, pokud je na knížce nálepka bestseller. Knížka mě vůbec nezaujala, mám raději, když je děj propracovaný, ale tady bylo vše strašně povrchní a máloco dotažené do konce. Knížku jsem si poctivě koupila. Nutila se do toho, abych ji přečetla, přeci jen jsem jí chtěla dát šanci a pak poctivě poslala dál.

psychologické thrillery matky a dcery myšlení dítěte rodiče a děti psychopati

Zoje Stage
americká, 1969