Deti v daždi

Deti v daždi https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528917/bmid_deti-v-dazdi-658a76c43839f.jpg 4 2 1

Život kalendárov sa začína na Nový rok. Kráčajú deň po dni, stále dopredu, v každom sa dá niečo očakávať – a nie sú to len nové a nové dátumy. Aj kniha Deti v daždi je kalendárom, aj keď trochu iným, takmer opačným, je to kalendár minulého času. Záznamy, zápisy, zachytenie. Vytvára obraz blízkej minulosti, opisuje konkrétne, zväčša neveselé udalosti, hľadá v nich súvislosti a smeruje k výstrahe či skôr prosbe, aby sme sa poučili zo svojich zážitkov a chránili to najcennejšie, čo máme: svoje deti. Ide o ich životy. (Martinus.sk)... celý text

freejazz
26.12.2023 5 z 5

vianočný darček. to najlepšie, čo sa mi mohlo stať je súhra sviatkov a termínu vydania. takto sú Vianoce dvakrát krajšie.
a kniha? dosť podrobné záznamy toho, čo sme si v nedávnej dobe odžili. s krásnou hrou slov a obrazov, s pripomienkami neviditeľného sveta, ktorý nosíme hlboko v sebe a ukazujeme ho zasa iba sami sebe - Dušan toto dokáže prekonať a predstavuje svoj svet aj nám - asi preto, aby sme sa v tom našom vedeli zorientovať a nestratiť.
jednoducho krásna kniha na ktorú sa oplatilo čakať.