Děti s cedulkou

Děti s cedulkou https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29732/bmid_deti-s-cedulkou-SKV-29732.jpg 5 99 27

Kniha příběhů o osudech lidických dětí odebraných po lidickém masakru rodičům a určených k poněmčení. Na základě vzpomínek dětí, které přežily, se autorům podařilo bez zbytečného patosu popsat jejich osudy v nacistických "dětských domovech", v německých rodinách až po návrat domů.

Market = )
20.08.2014 5 z 5

Tahle knížka by měla být zařazená když ne do povinný četby, tak aspoň do dějepisnýho bloku o WW2 na základkách, člověk si řekne, že o tom ví a že to bylo strašný, ale když si to potom čte, vidí, že to vlastně bylo eště mnohem horší a že si to moc představit nedovede :-(. Moc hezky napsaný, působivý, čtivý, poučný. Na jednu stranu je škoda, že je to taková útlá knížečka (na druhou stranu je to tak hrozivý, že to vlastně ani nechcete číst...). Závěrem mě mile překvapil přístup "náhradních rodičů" po válce, málokdo asi kdy přemýšlel nad tím, že i pro ně to muselo být hrozně těžký...

dark.ma93
15.03.2014 5 z 5

Strhující, emotivní a jedinečná! Tohle a ještě mnohem víc je tahle kniha, málokde najdete tak autentickou knihu o Lidicích, psanou z pohledu dětí. Rozhodně se k ní ještě vrátím :=)

Lenous81
31.10.2013

Přečetla jsem na jeden zátah i když byly momenty,kdy jsem musela knihu na chvíli odložit a vstřebat dojmy,přes slzy se špatně čte.Doporučuji

Jančislava
22.04.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila, velice dojemná. Poplakala jsem si a vůbec mi nevadilo, že sedím v autobuse...

corazon
09.01.2013

"Byl první máj a Vašek šel ruku v ruce s tatínkem Wagnerem do města na oslavy Svátku práce. Cesta vedla lesíkem, byl krásný den a ti dva si měli co povídat.
........Domů šli mlčky. Šli lesní cestou, ptáci zpívali, ale ti dva je neslyšeli. Šli - a už se nedrželi za ruce."

zuzosch
29.10.2011 5 z 5

Tuto knihu jsem četla několikrát. Je strhující.

bai.Cerna
13.08.2011 5 z 5