Děti osudu

Děti osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7849/deti-osudu-7849.jpg 5 18 8

Zima 1868 v nepřístupném horském údolí. Chudá švábská rolnická rodina posílá svého devítiletého syna Kašpara na trh s dětmi v Ravensburgu, kde ho vydraží krutý a nelítostný sedlák. Chlapec však strašlivý život nevydrží a uprchne. Strhující příběh jednoho z „dětí osudu“, které z jejich otrockého údělu osvobodily až mezinárodní protesty po první světové válce. Zasněžené Alpy, statečný Kašpar, a jeden z nejdojímavějších příběhů o touze po důstojném životě, zasazený do historického rámce, o němž se mnozí dovídají poprvé, a jenž je jednou z nejvíce zahanbujících kapitol evropských dějin.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Baronet

Die Schwabenkinder

čef
04.04.2023 5 z 5

Knihu doporučuji zejména všem rejpalům, kteří nevidí na naší dnešní situaci nic dobrého a vlastně si neuvědomují, jak hodně dobře si dnes žijeme. Příběh malých dětí v Německu někdy v 70. letech 19. století, které byly nuceny těžce pracovat u jiných sedláků, neboť pro ně nebylo doma co k jídlu, je naprosto otřesný. Mimochodem se také dozvíme cosi o tehdejším hospodaření na statcích a vůbec o situaci v německých zemích. Kniha je to tedy nejen pro nespokojence.

Makkulka
22.01.2023 5 z 5

Kniha od které těžko odcházíte, chcete číst dál a dál. Lehce vás přenese do úplně jiného světa, který nikdo z nás neprožil a vůbec si ho neumí představit.

Marosfish
17.10.2021 5 z 5

Tesil jsem se s Kasparem,az bude podzim a pujde konecne nazpet domu. To jsem jeste nevedel, ze utece a uchyti se na jinem statku. Velmi silny pribeh. Pracoval jsem v Bludenz.Montafon.Tyrolsko.tak to jsem i tak trosku zavzpominal.kdyz jsem slysel nazvy mest a regionu, kzere znam. Doporucuji

iška
18.07.2017 4 z 5

Člověk občas řeší "děsivě velké" problémy a pak nakoukne do historie či kousek za hranice a zjistí, že jeho problémy jsou nicotné. Na druhou stranu - nejhorší problémy bývají ty co nás teprve čekají na vyřešení. Nebo je tak alespoň vnímáme.

marimari
06.02.2016 5 z 5

Výborná kniha, vrátila jsem se k ní po několika letech. Nikdo z nás si nedovede představit, čím tyto děti procházely, s čím se musely vyrovnávat, jak vznikaly pevné přátelské vztahy, které pomáhaly společně čelit nepříznivému životnímu postavení.
Vřele doporučuji!

valentýna
14.09.2013

Výborně napsaný historický román o jehož tématu málokdo z nás ví.

dark.ma93
14.09.2012 5 z 5

Je mi úzko, hrozně smutné. Příběh je ale celkově moc hezky napsaný

Christie
04.01.2012

Knížka asi bude velice zajímavá (hlavně dějem), ovšem ve mě se při jejím čtení probudila moje nepoznaná "patnáctka", která se při tak nudném textu docela nudila a proto jsem knížku po šedesáti stranách odložila s tím, že se k ní později vrátím.
Ten začátek, který jsem přečetla pojednával o životě Kašpara, ale přišlo mi to dost zdlouhavé a nezáživně psané.

děti 19. století historické romány

Autorovy knížky