Vykoupení

Vykoupení https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415790/bmid_vykoupeni-j0d-415790.jpg 5 250 87

Detektiv Miko Syrový si odjíždí odpočinout od ruchu velkoměsta do rodné vsi, kde plánuje strávit několik poklidných dnů se svou malou dcerou. Hned po příjezdu je však konfrontován s podezřelým úmrtím, které místní policisté až příliš rychle uzavřou jako obyčejnou nehodu. Miko začíná klást nepříjemné otázky, fasáda vesnické idyly se drolí a na povrch vyplouvají svědectví, která do případu vnášejí stále víc pochyb a otazníků. Když se nakonec kulisy zřítí úplně, Miko až příliš pozdě pochopí, že tentokrát jde o život i jemu samotnému... celý text

čef
29.05.2021 5 z 5

Miko narazil na dalšího šmejda, který ovládl celou jeho rodnou vesnici. No, nebyla to jenom jeho zlá vůle, ale i blbost dalších zúčastněných. Miko zase pátrá a pátrá, a chlastá a chlastá. Závěr mi připomněl jednu skutečnou kauzu ze zlatých devadesátek, ale to je určitě jenom náhoda. Kniha stojí za přečtení, o tom není určitě žádná pochybnost.

ZuK1
07.04.2021 5 z 5

Martin Goffa opět nezklamal. Výborné, napínavé, vtipné, uvěřitelné, přečteno jedním dechem ...

Harmonika_one
05.04.2021 4 z 5

Po rozčarování z předchozího dílu (už jsem autorovi odpustila) jsme naštěstí zpátky v Čechách, konkrétně v MIkově rodné vísce. Zápletka je celkem komplikovaná a nebyla jsem si jistá, jestli jsem správně pochopila epilog, po přečtení některých zdejších komentářů jsem se utvrdila v tom, že ano. :-)
U tohoto dílu jsem si uvědomila, jak se hodí mít známé. Zdá se mi, že Miko vyřeší vše právě takhle - buď službou "na oplátku" od někoho, nebo získá vodítko díky známým (a jejich známým). Líbilo se mi, že si Miko dokázal přiznat, že na některé věci prostě nestačí. Snad v další knize už bude ve formě..., popravdě mě to Mikovo pití začíná dost štvát. :-)
Na autorových knihám jsem už regulérně závislá. Stačí přečíst pár stránek a jsem lapena – vím, že budu číst každou volnou chvilku než knihu dočtu.

akcive11
18.03.2021 4 z 5

U autora jsem během čtení zjistila, že mě od něj více baví příběhy odehrávající se v Praze. Situace v hlavním městě umí krásně barvitě a pravdivě popsat. Mám ráda jeho styl humoru a pohledu na svět. Každá jeho kniha jsou dobře investované peníze i čas!
Vlastním všechny jeho vydané knihy, jsem velký fanoušek. Držím palce při dalším psaní.

EvikU.
01.03.2021 5 z 5

Autor se pro mě začíná stávat závislostí. Mikuláš je sympaťák a knihy velmi čtivé. Příběh se mi líbil. Co mě trochu mrzí je, že není hlavní padouch potrestaný policií. Ale asi to je tak opravdu i v životě. Někteří v tom umějí tak chodit, že i zákony a policie jsou na ně krátký. Je to ale smutný.

Celá série je skvělá, všem doporučuju. A já běžím na další díl.

cucik14
22.02.2021 5 z 5

Opět skvělá detektivka, české prostředí sedí autorovi víc než Jižní Amerika. Nečekaný, ale za mě uspokojivý závěr. Jen je mi líto Dustyho :(

Joyce24
18.02.2021 5 z 5

Martin Goffa opět nezklamal. Výborná česká detektivka, děj díky krátkým kapitolám rychle utíká a nelze přestat číst, dokud se nedostanete na poslední stránku, jak jste napnutí tím, jak to dopadne. Doporučuji.

99jana99
06.01.2021 5 z 5

Určitě stojí za přečtení, kapitoly ubíhají rychle,konec byl zajímavý. Moje druhá kniha tohoto pána a ne poslední.

Wabinka
31.12.2020 5 z 5

Výborné,ostatně jako vždy. Goffa prostě píše skvěle a Miko je frajer a hodně mě baví. A vůbec mi nevadí, že jsem se k tomuto dílu vrátila, i když mám v sérii s Mikem dočtené už i novější knihy.

Mergirus
21.12.2020 5 z 5

Pane Goffo, píšete krásně. Stručně, výstižně, vtipně, drsňácky, čte se to jedním dechem. Každá Vaše detektivka stojí za přečtení. Je mi líto smutných konců, ale bez toho se detektivky neobejdou. A děkuju za konec knihy, ten mě potěšil. Kéž by to takhle šlo i ve skutečnosti.

Paulmain
14.12.2020 4 z 5

Návrat zpět do českého prostředí příběhu prospěl. Celkem komplikovaná zápletka i závěr, některé linie mi přišly nedotažené nebo i trochu nadbytečné (třeba na jejich rozpracování dojde příště), nicméně Miko se vrací zpět do formy. Celkově napínavé, uvěřitelné a několikrát i docela vtipné.

Brembelik745
05.12.2020 5 z 5

Skvělá krátká a svižná detektivka. Líbí se mi, že Miko je velmi lidský... Žádný superhrdina.. Dokáže přiznat že na některé věci holt sám nestačí.. .dokáže i utéct a přiznat porážku.. . Další úžasný a velmi povedený díl tentokrát z rodných končin Mika. .. Ale proč chudák Dusty??? :(

wooloong
17.11.2020 5 z 5

Po předchozím zklamání zas jeden prima příběh. Několik povedených vtípků, dobrá zápletka i závěr.

danielavachova
22.10.2020 5 z 5

Dost dobrá česká detektivka,pro mě první kniha od Martina Goffy,určitě jdu do další. Miko je skvělý detektiv s obyčejným lidským trápením,skvělá zápletka a na konec nečekané rozuzlení.

i.stefany
21.09.2020 5 z 5

Po delší době opět setkání s Mikem a Tonym a byl to další povedený kousek z českého rybníka. I tenhle příběh z Mikovy rodné vísky má strhující téma, výborně se čte a já jsem zase na vážkách, jestli se opravdu něco takového stalo nebo nás autor pěkně tahá za nohu. Až na ty pasáže se zvířaty jsem byla opět nadšená.

ElleNora
13.07.2020 4 z 5

Byla to má teprve první kniha od autora, možná jsem měla začít od začátku... každopádně děj měl spád, líbily se mi všemožné záhady a nečekané zvraty lidských vztahů. Je mi dost líto chudáka psa a malé Moniky, rozhodně si myslím, že se měla na konci dcera ještě objevit, aby byla tahle kapitola trochu uzavřená.
V budoucnu si plánuju přečíst i další díla, myslím, že zklamaná nebudu.

Janaves
03.06.2020 5 z 5

Super detektivka, zajímavá zápletka, polda,který to nevzdá... Určitě stojí za přečtení!

Lenka.Vílka
27.05.2020 5 z 5

"Redemption - Gackt"

Vzhledem k minulému dílu jsem nečekala žádnou procházku růžovou zahradou. A nedostala jsem jí. Naštěstí. Protože jsme o rok později. Bylo by to...laciný.

Dovolená, naplánovaný čas s dcerou se změní v něco, co si Miko nenaplánoval. Jeho kamaráda přejel opilého vlak. A jeho druhý kamarád, který vlak řídil, na tom není nejlíp. Jestli se něco ve městě zamete pod koberec, na vesnici ani ten koberec nemají a věci celou dobu leží na staré dřevěné podlaze. Protože nic není takové, jak to na první pohled vypadalo, působilo.

Autor se vrátil do klidnější části série a mě to opět bavilo. Opět spousta rozjímání, upřímných myšlenek a osudů obyčejných lidí, o kterých severští autoři většinou nepíšou. (Přesně jak jsem psala. Po Levhartovi od Nesba ideální materiál.)

Vážně se mi líbí, že se cítím součástí příběhu, který je lidský a dojemný. Proč? Protože je to uvěřitelný.

Děkuji za radu, že je lepší číst závěrečný dvojdíl hned po sobě, abych nedostala infarkt.

janina66
25.05.2020 5 z 5

Další úžasný případ Mika. Tentokrát bohužel velice těžko vyřešitelný a spletitý. Výborná zápletka, strhující závěr. A super epilog. Jsem nadšená, že v závěru se dává Miko zase do "formy".

harena
25.05.2020 5 z 5

Opět výborná detektivka, u Martina Goffy to snad ani jinak nemůže být. Miko se ještě ani po roce nevzpamatoval ze smrti své přítelkyně, o které jsme četli v předchozím díle. Stále je pasivní, bez chuti do života a i když chodí do práce, většinou se jen veze s parťákem. Odjíždí se svojí malou dcerkou na dovolenou na Moravu, do vesničky, ve které se narodil a věří, že se tam trochu vzpamatuje a nabere energii. Přijíždí právě ve chvíli, kdy je pohřeb jeho kamaráda, který údajně skočil pod vlak. A protože záhy zjistí, že není vše, jak se jeví, začne pátrat a pátrat, až nakonec ohrozí na životě nejen sebe, ale i svou malou dcerku a matku. Konec byl tedy opravdu dost drsný, nebyla jsem si jistá, jestli to Miko zabalí. Napínavé, akční, lidské a moc dobře čtivé. A možná v dalším díle přestane i tolik pít na smutek. No přečtěte a sami uvidíte, já můžu jen doporučit.