Bez těla

Bez těla https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247145/bmid_bez-tela-Ggf-247145.jpg 4 437 138

Když se jednoho květnového dopoledne notorický zlodějíček Krajka při docela obyčejné vloupačce rozhodne otevřít i dveře koupelny, netuší, jaká hrůzná podívaná na něj uvnitř čeká. O několik týdnů později po brutálním útoku sám umírá a detektivům zanechá jen několik zmatených a vystrašených vět o tom, co tehdy vlastně viděl. Anebo co si myslel, že vidí? Protože až do poslední chvíle není jisté, zda se vražda, o které mluví, skutečně stala. Chybí totiž mrtvé tělo. V thrilleru s detektivní zápletkou, volném pokračování úspěšného románu Muž s unavenýma očima, odhaluje autor, sám bývalý kriminalista, krok za krokem způsoby práce a uvažování policistů nad případem, který se z ranku těch ostatních v mnoha směrech vymyká. Nejen že chybí oběť, ale dokonce jako by neexistovalo ani místo činu. Jedinou stopou je zmatené svědectví umírajícího muže, které však namísto odpovědí nabízí jen spoustu otazníků…... celý text

hana1039
hana1039
18.02.2024 5 z 5

Audiokniha:
Skvělý krimi příběh namluvený Martinem Preissem...je to sice má první kniha od Goffy, ale už teď vím, že né poslední...

momo01
momo01
07.01.2024 5 z 5

Rozhodně můžu doporučit v parádně zpracované audiopodobě. Po prvním díle jsem byla rozpačitá, ale tímto si to u mě Miko Syrový napravil a těším se na další díl.

marekB78
marekB78
03.12.2023 4 z 5

Taková pohodová detektivka. Dobře se čte a nechybí jí ani napětí. Za mě fajn,ale na 5 hvězdiček to není :)

Ulala
Ulala
08.09.2023 4 z 5

I série s detektivem Miko Syrovým má něco do sebe. Poklidný průběh vyšetřování je tak odlišný od severských krimi, kde se kupí mrtvoly a krev teče proudem, že to člověk bere jako poklidný příběh. Přesto poklidný není, ale odpovídá našim poměrům, což je příjemné, odehrává se ve známých místech a že je příběh napínavý, nemůže nikdo popřít. Přečetla jsem knihu za jeden den a určitě budu v této sérií pokračovat.

h2220
h2220
28.07.2023 4 z 5

Napínavý příběh z pražského prostředí , kdy jeden z "bytařů" policistům dobře známý uvidí při bytové loupeži něco, co mu vyrazí dech.. autor zbytečně nezabíhá, příběh vyúsťuje do logického závěru. Sympatické je i čtení o osobním životě hl. protagonisty.

bcmike
bcmike
24.07.2023 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Je znát velký posun od prvního dílu a jak sem četl, tak se autor neustále zlepšuje. Autor píše velmi lehce a stylem který se mi moc líbí. Děj neustále navazuje a nejsou v něm dlouhé zbytečné části, kde by se člověk začal nudit. Již se moc těším na další díly.

Mngwa
Mngwa
18.06.2023 5 z 5

Svižná, dobře napsaná detektivka a pohled od insidera do zákusilí policie je taky hodně zajímavý. Každopádně mám pocit, že je naprosto nezbytné si přečíst i další díly této knižní série.

Danago
Danago
09.05.2023 5 z 5

Napínavé, překvapivé, ano české prostředí, ale velice dobře napsaná detektivka. Druhý díl předčil ten první , v což jsem doufala a opravdu se to stalo. Těším se na další díl.
Tato série mě baví víc než série Novinář Marek Vráz.

de6978
de6978
30.04.2023 5 z 5

Nenáročná detektivka , ale napínavá!!! Žádné nudné pasáže, kniha nemá ani moc stran a tak se dá rychle přečíst.
Detektiv má takový smysl pro humor a hlášky, které očekáváte od českých policistů :-)

Líbilo se mi, že děj se odehrává v Praze, takže místa si můžete představit.
Asi si budu muset od Goffa přečíst další knihy ....

J0hn
J0hn
19.04.2023 4 z 5

Moje první audiokniha ze série Detektiv Miko Syrový. Nebylo to vůbec špatné, jen občas se děj trochu vlekl. Takže bohužel ode mě jen čtyři hvězdy z pěti.

hnusák
hnusák
17.04.2023 4 z 5

Mne se tento díl naopak velmi líbil, už také proto, že se odehrává v Praze a člověk si může udělat zevrubnou představu o reáliích. Hlavní postava detektiva Mika se mne jeví jako sympatická a na nic si nehrající.

snimcibdim
snimcibdim
09.04.2023 1 z 5

Rozbředlý rychle zapomenutelný podprůměr. Skutečné detektivky je tam pomálu a je utopená ve stýskání si na to, jak to má těžké český policajt a rozvedený chlap ve středních letech. Podobně jako v Děvčátku jsou dost drsná témata téma uchopena až příliš kulantně a bezzubě. Doposlechnuto (tentokrát trochu s přemáháním) jako audiokniha.

Kopretinka784
Kopretinka784
09.04.2023 5 z 5

Moje druhá kniha tohoto autora. Nadchla mě mnohem více než první díl o Mikovi. Kdybych mohla, dám za hodnocení těch hvězdiček 6. Styl psaní, dialogy - za mě perfektní. Místy jsem až zapomínala sledovat vyšetřování a zajímala se o dialogy a komentáře.
Bohužel na další díly musím čekat, protože v naší knihovně další díly zatím nemají.

rafan65
rafan65
19.03.2023 5 z 5

Opět velmi dobře napsaná knížka. Styl psaní tohoto autora mě neskutečně sedí. Příběh se chvílemi ubírá drsnými dialogy ale to právě dodává této knize tu správnou atmosféru. Určitě budu v této série pokračovat.

janina66
janina66
14.03.2023 5 z 5

Po víc než třech letech jsem se vrátila k Tonymu s Mikem. Tentokrát jsem zvolila audioknihu skvěle čtenou Martinem Preisem, opravdu se jeho hlas hodí k Mikimu.
Skvělá barva škodovky "Růženy".

Disease
Disease
07.03.2023 5 z 5

Tak tohle se povedlo, je vidět, že Martin Gofa se na sérii neučil psát, jako mnozí jiní. Výborné hlášky, zajímavý případ, včetně "vyřešení". A pro ženy exkurs do mužského světa :-)

VendulaB
VendulaB
25.02.2023 5 z 5

Výborná česká detektivka, která působí neuvěřitelně živě, přirozeně, uvěřitelně. Atraktivní zápletka, napínavé, vtipné. Jen bych si přála, aby odhalení pachatele bylo výsledkem policejní práce a ne jen náhody. Jinak skvělé.

VerczaV
VerczaV
22.02.2023 5 z 5

Musím jen pochválit, Miko mě baví.

Timkim
Timkim
09.02.2023 5 z 5

Tento díl se mi líbil o poznání víc než díl první. Vážně jsem se při poslechu bavil. Líbil se mi styl objasňování a pátrání, něco málo ze soukromí a ten humor....no jen si představte auto s nejdebilnejší barvou. :-) super.

Nočnípták
Nočnípták
21.01.2023 4 z 5

Detektivka z českého prostředí. Žádný krvavý thriller. To mám ráda. Autor vlastně popisuje skutečnou detektivní práci. Celou knihou se táhne linka jemného humoru a to se mně líbí. Goffu mám na seznamu "ke čtení" už pěkně dlouho a konečně na něj došlo.