Detektiv Danny

Detektiv Danny
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301628/bmid_detektiv-danny-PyR-301628.jpg 4 1 1

Turlogh
24.09.2018 4 z 5

Tak a mám za sebou další skautský román od paní Barclay. Naštěstí je na rozdíl od Tajemného tuláka podstatně dobrodružnější a daleko méně připomíná románky z červené knihovny než zmíněný. Poprvé se zde setkáváme s Dannym, nyní v příběhu ještě malým desetiletým vlčetem, který je teprve na začátku své skautské dráhy. Píše se rok 1914 a pomalu začíná první světová válka. Danny, který od dětství jevil přízeň k detektivním románům a jehož hlavním hrdinou byl slavný Sherlock Holmes, narazí na stopu vedoucí k vyzvědačům Německa. Ostatní, hlavně starší skauti z oddílu ve městečku ho mají nejdříve za snílka a fantastu, nicméně Danny v drsném sledování, plném nebezpečí, tajemných podzemních prostor a nepřátelských špiónů dokáže, že je skutečným skautem hodným toho jména. Odhalí vyzvědačský úkryt i jejich tajemství a za pomocí ostatních skautů a později i vojáků Jeho veličenstva darebáky pochytají a zajmou. Danny mimo peněžité odměny obdrží hlavně osobní dopis od Náčelního všech skautů. (Zřejmě zakladatele, náčelníka Baden-Powella.) Příběh je ve vhodných místech doplňován zákony a zásadami vlčat. Na rozdíl od již zmíněného Tajemného tuláka tento první Dannyho příběh dětem a hlavně skautíkům doporučuji. A již se těším na poslední třetí díl Dannyho dobrodružství. Howgh.

Vera Charlesworth Barclay
anglická, 1893 - 1989