Smrtící řeka

Smrtící řeka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408967/bmid_smrtici-reka-Ldh-408967.jpg 4 91 32

Detektiv Cormac Reilly série

1. díl

Tento kriminální debut nás vtahuje do temného srdce Irska a pokládá si otázku, kdo nás ochrání, když veřejné orgány nemohou, nebo dokonce nechtějí. Ideální kniha pro fanoušky Tany French či Jane Casey. Je tomu už dvacet dva let, co Cormac Reilly objevil tělo Hilarie Blake v jejím rozpadajícím se georgiánském domě. Nikdy však nezapomněl na dvě děti, které po době zanechala... Když je Jack, přítel Aisling Conroy nalezen v mrazivých černých vodách řeky Corrib, řekne jí policie, že šlo o sebevraždu. Jako školící se chirurg se ponoří do studií a práce ve snaze zapomenout, dokud se však neobjeví Jackova sestra Maude. Maude má tušení, že šlo o vraždu a je odhodlaná to dokázat. Inspektor Cormac Reilly je detektiv, který je pověřen opětovným prošetřením dvacet let starého případu 'nechtěného' předávkování matky Jacka a Maude, popletené vlivem drog a alkoholu. Cormac je pod stále větším tlakem, aby obvinil Maude z vraždy, když vtom jeho kolega Danny objeví důkaz, který vše změní....... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Ruin , 2018

Tynusee13
30.09.2019 5 z 5

Naprosto skvěle vystavěný příběh od začátku až do konce se skvěle promyšlenou zápletkou i koncem. Velice jsem si oblíbila detektiva Cormaca. Myslím si, že další knihy s tímto detektivem budou jen lepší a lepší.

astra3
13.09.2019 5 z 5

Nejprve jsem se nemohla začíst. Nevím, zda za to mohla moje únava nebo kniha. Ale každopádně se to rozjelo. Určitě si přečtu další.

Pípasek
04.09.2019 5 z 5

Pro mne naprosto skvělé čtení. Nemusím krveprolití a jatka, dávám přednost napínavému ději s chytrou zápletkou a postavami s běžnými vlastnosti tedy i chybujícími

Heyhey
17.08.2019 3 z 5

Bylo velmi znát, že se jedná o prvotinu. Ale zapletka byla zajímavá, originální. Ke konci měla kniha spád. Určitě se k této autorce vrátím.

KnihomolkaKatka
12.08.2019 4 z 5

Kniha se hezky četla, ale nebyla tak mrazivá, jak se zpočátku zdálo. Na konci se to zlepšilo a ve výsledku soudím, že se jedná o zdařilý debut. Další případy si nenechám ujít.

eva3992
09.08.2019 3 z 5

Krminální příběh z upršeného Irska. Před dvaceti lety zachrání policista Cormac Reilly dvě děti v zuboženém stavu z chátrajícího domu a od mrtvé matky.
Tento příběh se znovu otevře a zkoumá, zda nemá souvislost s údajnou sebevraždou mladého Jacka, jehož sestra Maude tvrdí, že ho někdo zavraždil.
Tím se na světlo dostávají nové překvapivé skutečnosti.
Upřímně jsem čekala trochu víc. Za mě to bylo málo napínavé a měla jsem problém se spoustou policistů, kteří se mi chvílemi pletli.

vera4669
08.08.2019 5 z 5

Tahle kniha mě opravdu hoodně bavila. Nenudila jsem se ani chvilku, ba naopak jsem byla nucena číst doslova všude i za chůze jak jsem byla zvědavá. Poslední dobou jsem četla pár knih u kterých už jsem ztrácela pojem kdo je kdo, zde to nehrozilo. Nebylo zde milion postav apod, prostě parádní čtení

Valeyman
05.08.2019 5 z 5

Neubráním se zde srovnání dvou irských debutů, které vyšly v krátkém rozmezí a to Patricia Gibney a Dervla McTiernan aneb Andělé smrti vs. Smrtící řeka.
U mě jednoznačně vyhrává Smrtící řeka. Krásně napsané, dobře vystavěný příběh. Ocenil bych rovněž to, že se nekupila jedna mrtvola za druhou, hlavní hrdina nebyl nesmrtelnej a HLAVNĚ : Konečně vyšetřovatel, kterej nechlastá, nefetuje, nežere prášky na spaní, nemá schyzofrenii a dalších milion poruch. Příběh se mi opravdu moc líbil a už se moc těším na další díl z pera této autorky :-)

evasamankova
04.08.2019 4 z 5

Detektivka s působivou atmosférou, která dýchá na čtenáře s plnou intenzitou. Nechybí napětí, zajímavé postavy, morální dilema i nastavené zrcadlo (ne)činnosti státních orgánů. Kniha má však i několik "much" - velký počet postav, zápletek, občas nepřehlednost dění, přesto jde v celkovém součtu o čtivý detektivní příběh.

a.k
03.08.2019 4 z 5

První případ nové detektivní série z irského prostředí, který se moc dobře čte. Zajímavě vystavěný případ, který má sílu udržet si napětí a ve kterém jsou indicie odhalovány velmi pomalu. Vypadá to na začátek velmi slibné série. Doporučuji.

Nikolaoss
27.07.2019

Zajímavý příběh s dobrou atmosférou. Možná ne úplně strhující, ale ne každý touží po zběsilých akčňárnách a nechutných mordech. :)
Více informací v mém článku zde: https://trojtecka.blogspot.com/2019/07/smrtici-reka.html

zoubek69
25.06.2019 3 z 5

Velmi zajímavě psaný debut irské spisovatelky. děkujeme

detektivní a krimi romány thrillery irské romány

Autorovy knížky

Dervla McTiernan