Deštivý den

Deštivý den https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207509/mid_destivy-den-k0c-207509.jpg 4 89 62

Velmi silný, intimní a citově nabitý příběh mladé ženy, vlastně ještě dívky, která v jediném okamžiku přichází o skvělého partnera i malou holčičku a která jen po drobných a opatrných krůčcích hledá nové naplnění svého osudu, je důvěrnou výpovědí o cestě z hlubiny osobní tragédie k dalšímu životu, ke kráse všedních i nevšedních okamžiků i k novým přátelstvím a skutečné lásce. Ale nic není jednoduché, do cesty se jí náhle staví šokující překážka a příběh s téměř detektivní zápletkou míří k překvapivému finále. Dramatický děj autor oživil milým humorem. Prostě, upřímně a čistě napsaná kniha, která jistě zasáhne všechny čtenářky (i čtenáře) nejen věrohodností osobního prožitku, ale především tím, co nepochybně nabízí v první řadě: totiž naplněním naděje, že i ten nejtemnější mrak má stříbrný okraj.... celý text

koala
27.12.2016 4 z 5

Zvláštní kniha, nic podobného jsem dosud nečetla. Donutila mě přemýšlet ... nejen o tom, jak bych se dokázala vyrovnat s tak tragickou ztrátou dítěte / dětí, jak to přežít a jak vůbec žít dál, ale také o tom, jestli je možné něco takového beze zbytku, bez výčitky odpustit? A i když těch citátů mohlo být méně ... jeden myslím můj pocit z knihy a z tohoto konkrétního příběhu vystihuje přesně: "Nenávist má lepší paměť, než láska." Jsem ráda za ten konec, ten byl ze všeho nejlepší, naprosto nečekaný až šokující, napínavý i dojemný, ale přeci jen reálný. Pro mě se ten kruh hezky uzavřel, ten kdo něco vzal, taky něco dal ... a vlastně by to mohl být i konec otevřený? Rozhodně by byla škoda, kdyby tato kniha měla skončit v propadlišti dějin, také si ji dovedu představit filmově zpracovanou, určitě by si zasloužila větší reklamu a lákavější obálku i název. Možná něco, co by ještě více zaujalo ženy, na venek kniha vypadá spíš jako detektivka, ale je to vlastně takový vztahový román. Klobouk dolů před citovostí autora.

Jaruce
11.12.2016 4 z 5

Pro mě zajímavý příběh, četl se svižně nic se nevleklo. Poslední dobou mám ráda knihy od českých autorů asi proto, že mi jsou blízko a dokážu se vžít do prostředí a situace nám známé.
Knihu mi autor zaslal i s věnováním, tímto bych mu chtěla poděkovat a těším se, že si přečtu další jeho dílo - jen tak dál pane Kostko!

fis.rena
10.12.2016 3 z 5

Jsem velice mile překvapena z této oddechovky na dva večery. Příběh hezky plyne,je úplně a naprosto uvěřitelný. Po skvělém prologu jsem se trochu nudila,ale rychle jsem se začetla. Konec je pěkný a Erice jsem fandila k úspěšnému návratu do života.
Jediné,u čeho jsem se usmívala bylo "Minul podzim,zima,jaro,léto,další podzim,další zima a začalo další jaro."...nebylo by pro všechny jednodušší prostě napsat o X let později?

ritz
08.12.2016 4 z 5

Je hrozné, co všechno lidi dokážou přežít a zvládnou se s tím vyrovnat, zajímavá knížka, rozhodně stojí za přečtení.

zdehan
04.12.2016 4 z 5

Kniha se dobře četla,byla zajímavá jak se během chvilky změní život.A neuvěřitelná náhoda pokračuje dál doporučuji přečíst.

sabca
04.12.2016 4 z 5

Příběh lehce uvěřitelný, který se klidně mohl stát. Život bývá o náhodách. S hlavní hrdinkou knihy Erikou se život nemazlil. Poznamenaná ztrátou manžela a dcery ji svitne naděje, když se seznámí se Slávkem. Více už prozrazovat nebudu. Koho zajímá jak se tento vztah vyvine ať si knihu přečte. Věřím, že to není poslední kniha tohoto autoru.

1alena1
29.11.2016 5 z 5

Vzhledem k tomu, že mi život přinesl velké množství neuvěřitelných náhod, (velice často se špatným průběhem), ráda si přečtu i "neuvěřitelné" příběhy o někom jiném. Bavilo mě to, někdy mi to přišlo trošku takové "začátečnické", ale jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a bylo by škoda, kdyby se autor nechal odradit od dalšího psaní nějakými problémy s vydavatelem. Doporučuji k přečtení.

Skawin
25.11.2016 5 z 5

Kniha vás svým silným a opravdovým příběhem vtáhne do děje a už vás nepustí...

Pajina68
14.11.2016 5 z 5

Kniha se mi také moc líbila. Příběh je vážně ze života, potkat to může kohokoliv, možná proto jsem ji přečetla velice rychle. Člověka to přímo vtáhne do děje. Budu se těšit, až si přečtu další knihy, které určitě pan Kostka napíše.

Erawan
25.10.2016 5 z 5

Deštivý den se mi moc líbil, příběh mne zaujal natolik, že jsem se od něj utrhla až s poslední stránkou. Člověku až zatrne, jak je všechno pomíjivé a jak stačí pár okamžiků, aby se někomu zhroutil celý život, a jak je těžké to překonat a jít dál. Naštěstí nechybí i špetka humoru na odlehčení - Titanik nebo kastelán a jeho paní příběh pěkně doplňují.
Jsem ráda, že se mi knížka dostala do rukou a těším se, že třeba pan Kostka vytáhne ze šuplíku něco dalšího.

monikaKU
20.10.2016 2 z 5

Je tazke okomentovat tuti knihu. Dostala som ju od autora spolu s venovanim, a na zaklade pozitivnych recenzii, som sa na nu velmi tesila. Prolog bol vyborny, potom ale prislo velke sklamanie - jednoduche az naivne dialogy a same citaty a frazy. Tak trochu literatura "young adult", nebavilo ma to. Zaver ale aspon trochu prekvapil a knuhu poludstil.

drina
19.10.2016

Ráda bych podpořila autora v jeho literární tvorbě. Knížka se mi líbila, přečetla jsem ji jedním dechem. Líbí se mi nápad, místo, kde se odehrává i zajímavé postavy a jejich charaktery. Jen tak dál, ráda si od Vás zase něco přečtu :-)

Makropulos
08.10.2016 4 z 5

Snad musím začít tím, že nejsem typickou čtenářkou takových románů, sama bych si ho asi ke čtení nevybrala, ale v žádném případě mě nemrzí, že jsem tuhle knížku četla. Díky tomu jsem se dozvěděla, že jsou tu mezi námi lidé, kteří umí takhle psát, a přesto píší „do šuplíku“. Ten příběh je totiž dobře napsaný, a co je důležité, je uvěřitelný. Už v Prologu jsem byla překvapena, jak skvěle je ta strašná situace popsána. Měla jsem pocit, že se na to odněkud zblízka dívám. A vlastní příběh – to je velmi dobře vyjádřeno v anotaci, která se mi taky moc líbí.
Já bych k tomu ještě chtěla dodat, že mě zaujaly i vedlejší postavy - Titanik a kastelánova rodina, kteří společně se psem Barnabášem vnesli do vyprávění i trochu toho laskavého humoru. Citáty a básničky z Eričina sešitu mi připomněly, že jsem taky měla takový, ale ten můj se jmenoval: Co nechci zapomenout. Šišlání dětí, které je tu zmiňováno, mi opravdu nevadilo, protože ony opravdu šišlají, já jsem jen chvílemi měla pocit, že je na mě moc toho: Miluju Tě, ne já Tebe víc ……., ale pak přišla zápletka.
Tedy děkuji autorovi za knihu, za příjemný čtenářský zážitek i věnování a myslím, že by se měl do toho svého „šuplíku“ podívat. Třeba tam zase něco dobrého najde.

RADOST
11.12.2014 3 z 5

Jímavý příběh o tom, jak se vyrovnat s velkou tragédií; zda a jak dále žít. Určitě chytne za srdce většinu žen a možná dodá i trochu naděje a optimismu. Na mně však, i přes svá sdělení, zapůsobila kniha tak nějak nepřesvědčivě, pohádkově, s pachutí dávného ženského "červeného" čtení.

Ol.
23.10.2014

Kniha se mi velmi líbila, příběh byl zajímavý. Je to ten typ knihy, kdy po přečtení poslední stránky je vám líto, že příběh už končí a nechá ve vaší hlavě určitou stopu, že ještě dodatečně nad příběhem přemýšlíte a rozvíjíte teorie, jak dále hrdinka ve svém životě pokračuje.
Na druhou stranu, mne osobně v knize chyběly více popisné pasáže, které by scénu (popř. okamžiky) dokonaleji vykreslily. Jedná se sice o určitou „vatu“ k příběhu, ale mám ráda, když si autor pohrává se slovy a vyžívá bohatou paletu slovní zásoby.
Jak již jedna čtenářka poznamenala, „šišlající“ scény dětí bych vynechala.
Autorovi děkuji za pěkné čtení a těším se na jeho další dílo :-)

rybka1
02.10.2014

Zajímavý příběh, od kterého se neodtrhnete, dokud jej nepřečtete. Oceňuji sloh, kterým je kniha psaná, také humor, který tu nechybí, i když je příběh poznamenaný tragédií. Trochu bych zkrátila konec a odstranila šišlání dětí. To je ale jediné, co bych
změnila. Kniha se mi moc líbila a určitě ji doporučím všem ženám, které mají tento žánr rády.

Kamenová
23.09.2014 5 z 5

Neobyčejný i když reálný příběh, čtivý jedním dechem. Prosím autora o další tvorbu tohoto stylu (hodně podobná
Stanislavu Rudolfovi), moc jsem si to užívala.
Tímto Vám také pane Kostko děkuji za autogram.

Kremen
22.09.2014 4 z 5

Příjemný čtivý příběh vhodný pro ženy či dívky. Ideální vzít s sebou do kufru na dovolenou. Kdo však hledá náročné čtivo s tisícem stránek, měl by dát přednost světově známým klasikům.

kneslova
06.08.2014 5 z 5

Nemohu jinak, ale musím dát pět hvězdiček. Opravdu moc se mi líbila a nevím proč. I když téma je závažné, vůbec není smutná, ba mohu napsat vtipná. Ten konec tomu velmi prospěl, i když my ženy bychom rády viděly úplné happy endy.
Ano, , kniha mě překvapila a velmi pozitivně, - český autor - moc pěkná kniha.

mary.M
04.07.2014 4 z 5

Po přečtení začátku knihy jsem chvíli přemýšlela, jestli mám pokračovat, protože to bylo až moc drsné. Zvlášť pro mě jako pro matku dvou dětí.
Naštěstí se potom příběh otočil o 180 stupňů jinam a musím dílo nakonec jako celek ohodnotit kladně.
Sice tento žánr nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale rozhodně to nebyla ztráta času.

prvotina tragédie ztráta blízkých poslední kniha autora

Autorovy knížky

Jiří Kostka