Úžasní Řekové

Úžasní Řekové https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493740/bmid_uzasni-rekove-Bs3-493740.png 4 159 159

Dějiny, o kterých se vám učitelé neodvažují říct! Přečtěte si o příslušnících národa, který hýbal dějinami starověku jako málokterý jiný! Na stránkách této knihy najdete stašlivé osudy hrdinů, drsných spartských válečníků či bláznivých filozofů. Dozvíte se například, proč řecké dívky pobíhaly nahé a hrály sin a medvědice, kde měli první splachovací záchod na světě nebo proč řečtí lékaři ochutnávali ušní maz svých pacientů. Dějiny ještě nikdy nebyly tak děsivé! ISBN 80-252-3910-0 (chybné)... celý text

Literatura naučná Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Groovy Greeks , 1996

beaudy
19.02.2023 5 z 5

Velmi naučná kniha.

Eeve
19.07.2021 4 z 5

Pre mňa to bola zaujímavá sranda :) A to doslova...knižka nás sprevádza množstvom informácií o Grékoch (ale napríklad aj o Rimanoch či Peržanoch), zabalených do minikomiksov, vtipných textov, rozprávaných jazykom blízkym teenagerom, takže pre mňa, keď som to čítala cca pred 20timi rokmi, presne akurát :) Dosť som sa na tom vtedy nasmiala, a je jedno, koľký krát som to čítala. Počet strán tak akurát na jedno jednohubkové čítanie.

knihomolkajanca
28.12.2020 4 z 5

Nedávno jsem si na sérii "Děsivých dějin" vzpomněla - jako malá jsem je hrozně ráda četla a hodně se u toho nasmála. Tak jsem si jeden díl z nostalgie půjčila z knihovny a musím říct, že se jedná opravdu o supr knihy pro mladší čtenáře. Nikdy jsem nepatřila mezi lidi, kteří by dějepis nenáviděli, ale na druhou stranu jsem jej ani nemilovala a tyto knihy mi jej dost přiblížily. Některá fakta z těchto knih si pamatuju do dneška i spolu s vtípky.
Možná zase za čas sáhnu po nějaké další. :)

Vidlička
17.10.2017 4 z 5

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

dominika2585
05.12.2016 5 z 5

Opět velmi zábavná forma podání historie s krásnými ilustracemi, které pomohou představivosti :)

braunerova
14.09.2016 3 z 5

Kniha obsahuje faktografické chyby:
str. 43 - Thermopyly bránilo cca 7000 Řeků, v závěrečné fázi pak padlo kromě 300 Sparťanů také 700 Thespijských a Fókaiských spojenců
str. 59 - Alkibiada zavraždili až poté, co udělal dítě manželce spartského krále, zradil Sparťany, poté Peršany a rodné Athény ho odsoudili k smrti

"Ano, Alexandře Veliký, hrdino, milovníku poezie, vojáku a vrahu, takový byl tvůj život."

Kamiliana
04.03.2016 3 z 5

Nápaditě zpracované knihy, ale fígle a pestrost, která funguje v tv, v knize bohužel vůbec nevyzní.

Peter.Melon
30.03.2015 3 z 5

Hezká kniha plná potřebných informací!

Ivinka.S
17.01.2014 5 z 5

Naučná a přitom natolik vtipná, že jsem se často smála i nahlas :)

Dep8
15.12.2012 3 z 5

Další z mnoha skvělých polo-komiksových historických faktů přepsaných do příjemně čtivé podoby. Opět se autor zaměřuje spíše na netypické zajímavosti, za což dávám bod navíc.

TessDragon
09.09.2012 5 z 5

Děsivé dějiny - zajímavá a vtipná knížka v 1.Celou sérii jsem si zamilovala. ;D

Dandulka
10.06.2012 5 z 5

Řecká kultura je zajímavá sama o sobě, ale tahle je navíc i vtipná.