Ohromná archeologie

Ohromná archeologie https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/4172/ohromna-archeologie-4172.jpg 4 30 5

Archeologie je také věda a tato kniha vás navíc nenechá na pochybách, že je to věda zajímavá, v mnohém zajímavější než jiné vědy, protože nám pomáhá odhalovat minulost člověka. Dozvíte se například, jak zahynul Otzi, slavný Praevropan nalezený v Alpách, zda se v dávno zapomenutých hrobkách skrývají nějaká tajemství (a kletby) nebo jak se dnes při oživování minulosti používají počítače. A pokud na to máte nervy, můžete následovat troufalé archeology do bažin za lidskými oběťmi dávných kultů nebo pod vodu do jeskyní smrti a zrekonstruovat tvář člověka podle lebky, kterou tam naleznete.... celý text

Literatura naučná Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Awesome Archaeology , 2001

mia.com
01.02.2023 4 z 5

Knihy z této série mě jako školačku hodně bavily. Dozvěděla jsem se něco nového zábavnou formou a navíc jsem milovala to grafické zpracování a obrázky.

BelphegorSara
25.11.2017 5 z 5

Četla jsem ji velmi dávno a strašně moc se mi líbila.

Dandulka
10.06.2012 5 z 5

Je to už nějaký čas, co jsem ji četla, ale líbila se mi moc.

kajisek
26.11.2011

Zajímavá knížka,poučení+humor je super kombinace.

Honey0105
27.03.2011 2 z 5

Dobrovolně bych si asi knihu nekoupila a to i přesto, že mě archeologie zajímá. Je to asi proto, že mě tyhle edice Děsivé vědy moc nelákají.
Knížku jsem dostala od kamarádky a nedávno jsem si řekla, že se tedy mrknu, co mi stránky odhalí. Asi za hodinku jsem měla dočteno a mé pocity? Kniha je vyvedena v humorictickém stylu, to ano.. Já se ale nesmála a ani mě hlášky nějak nefascinovaly. Je to asi proto, že jsem na takovéhle čtení přeci jen už trochu velká. Kdybych to četla mladší, tak bych se určitě nasmála a takovéhle čtení by mě bavilo. Bohužel nyní musím říct, že mě kniha nijak nepoznamenala a za pár týdnu si ani nevzpomenu, že jsem něco takovéhleho četla. Také ale musím říct, že mladším čtenářům mohu vřele doporučit, protože přesně tohle je počtení, které by je mohlo velice zaujmout.

archeologie dějiny pro děti a mládež

Kniha Ohromná archeologie je v