Deset dětí paní Ming

Deset dětí paní Ming https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309301/bmid_deset-deti-pani-ming-65429b2b4d66c.png 4 145 42

Paní Ming neustále mluví o svých deseti dětech, které žijí na různých místech rozsáhlého území Číny. Je to možné v zemi, kde je povoleno mít pouze jedno dítě? Obešla nějak zákon? Vymýšlí si nebo je snad šílená? A co když se nejedná o imaginární potomky? Co když doopravdy existují? Jaké tajemství skrývá nenápadná a tichá paní Ming?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

Dix enfants que madame Ming n'a jamais eus , 2012

danazeskolky
04.06.2017 5 z 5

Mam rada tyto jednoduche knihy,ve kterych je jen tak mezi reci ukryta velika moudrost... Kazdopadne pro me velky podnet k premysleni,jak je to vlastne s pravdou? Dosud jsem mela za to,ze nerici pravdu je vlastne slabost.. Obcas jsem citila, ze nechci byt za kazdou cenu uprimna,ale netusila jsem,ze by to mohlo byt i dobre...

evickakyticka
06.05.2017 2 z 5

Většinou nemám ráda lidi, kteří co slovo, to moudro. Obsah byl vcelku zajímavý, ale ne zas až tak moc.

yaoiyuri
12.03.2017 2 z 5

(SPOILER) Já nevím, ale při čtení tohohle dílka jsem asi neměla svůj den. To povrchní filosofování, které se snažilo propojit východní koncepty se západními, mě vůbec nenadchlo. Myšlenka zajímavá, ale hlavní hrdina je konzumní ubožák v obleku, jakých západ chrlí tisíce a jeho finální morální prozření mi přišlo spíš k smíchu. Celou knihu tak táhne vlastně jen roztomilá paní Ming a její děti.

Zatímco u paní Ming se ukázalo, jak jí politická nesvoboda zničila splnění celoživotního snu o (velké) rodině, která by pro člověka měla být středobodem života (politika jednoho dítěte je vskutku téma, které by si v literatuře zasloužilo větší pozornost), otřesený pan „manažer“ si užívá svobody plnými doušky a vůbec nepřemýšlí nad tím, že na světě není jen on sám. Nakonec se rozhodne pokrytecky napravit svůj životní styl tím, že se vrátí k té, která je na tom morálně a citově stejně bledě jako on. S tou malou kukačkou a pochybnou věrností budou určitě šťastná a dlouho fungující rodinka. Není divu, že Evropa vymírá a všichni se rozvádí, pokud lidé alespoň z poloviny zastávají moderní názory pana manažera – tohle žádná postarší Číňanka svou životní lekcí nezachrání.

kusma
06.03.2017 5 z 5

Krásný příběh. S paní Ming bych si ráda popovídala.

Chytuš
04.03.2017 5 z 5

Krásná, pozitivní a hřejivá knížka o tom, že láska je důležitější než pravda. Alespoň pro mě je to taková nit, která se vine celým příběhem. Původně jsem ve svém komentáři chtěla vypíchnout pár myšlenek a citátů, které mě při čtení zaujaly, ale vzhledem k tomu, že bych musela přepisovat valnou část knihy, tak jí radši každému doporučuji k přečtení.

Smiragl
02.03.2017 5 z 5

Nádherná a velice pozitivní novela!

Šánka
01.03.2017 4 z 5

Tak málo stránek a tolik toho lze sdělit. Někdy autor popíše stovky stran a půlka z toho jsou zbytečné bláboly. Tato útlá novela je pravým opakem.
Knížka na zastavení a přemýšlení..... o životě.

dee7
21.02.2017 5 z 5

Na doporučení svého otce ("Přečti si už, konečně, Deset dětí paní Ming"), jsem si knížku přečetla, no přímo jsem ji zhltla a.. mňam, byla to tedy malina :)
Krásná knížečka, plná moudrosti, zralých a "zdravých" úsudků, balzám na duši.. Až jsem litovala, že je už konec, tak mi bylo mi při čtení hezky..
Díky, tati za tip!

Jessica007
29.01.2017 5 z 5

Krásná, milá knížka. Hezky se četla a k zamyšlení. Je útlá, ale je v ní tolik myšlenek, které jsem si označila. Při jejím čtení mi bylo hezky a po jejím dočtení ve mně hezký, příjemný pocit přetrvává. Určitě doporučuji.

EmmaEmma
28.01.2017 4 z 5

Milá malá knížka. Filolozofické rozjímání, citáty, haiku, spíše asi pro ženy. Zaujalo mě srovnán východní a západní mentality a kultur.Trošku ji poznamenává červenoknihovní závěr. Na její popud si přečtu Konfucia, možná o to právě autorovi šlo...

Jirinamac
21.01.2017 3 z 5

Knížka je k zamyšlení, ale díky recenzím jsem čekala víc. Zajímavá povídka k zamyšlení.

fruitbueno
25.12.2016 5 z 5

Krásné čtení na lehké dvě hodinky, které nabídne zamyšlení nad dobou, v níž žijeme, a hodnotami, které uznáváme a k nimž se nevědomky upínáme. Krása, doporučuji všem!

sadlo
20.11.2016

Prectete ji za odpoledne.Opět se tesite, "jak to dopadne".

lenkaabooks
08.11.2016 4 z 5

Velmi útlá kniha plná zajímavých myšlenek. Dlouho mi bude ležet v hlavě a ráda se k ní vrátím.

saruse
05.11.2016 5 z 5

Zvláštní, ale uklidňující čtení, při kterém si člověk ujasní, jak má smysl žít, chovat se, myslet na ostatní... Těším se na další knihy tohoto autora, kterého jsem až teď objevila. A těším se na představení podle jeho knihy "Oskar a růžová paní" v Divadle loutek Ostrava. :-)

ilona6788
03.11.2016 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Krásné čtení, ke kávě a k zamyšlení. Přečteno za jeden den.

Odehnalka
31.10.2016 4 z 5

Krásné, milé k zamyšlení... velmi příjemná filozofická jednohubka.

Boboking
31.10.2016 3 z 5

Upřímně, nejslabší, co jsem od Schmitta četl. Ne zpracováním, ale obsahem. Moc jsem té "čínské, konfuciánské" životní filozofii nerozuměl.

medialstar
29.10.2016 3 z 5

Kniha, s kterou strávíte něco přes hodinu života. Myšlenky Konfucia zakomponované do příběhu. Uvede vás do stavu rozjímání. Pro mě má tato kniha dvě hlavní poselství. Prvním je, že Konfucius má pořád co říct i v dnešní době, je přenosný do každé kultury i doby. Druhým pak myšlenka, že vše dává našemu životu smysl až s dětmi.

MartinaF
11.10.2016 4 z 5

Tak tahle knížečka pro mě byla velkým a příjemným překvapením. Na poměrně málo stránkách se dozvíme velký příběh. Doporučuju