Proč máma pije

Proč máma pije https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381903/bmid_proc-mama-pije-MJ8-381903.jpg 3 311 116

Deník rozčilené matky série

Máma slaví devětatřicáté narozeniny. Před sebou má vidinu hrozivé budoucnosti plnou lidí, kteří ji zvou na kurzy jógy a večírky, kde každý prohlašuje, že se „líznul“ po skleničce vína. Ale máma nechce trávit čas tam, kde dobrou noc dávají ženy, které žijí JEN pro své děti a snaží se jedna druhou trumfnout mimoškolními aktivitami svých potomků. Místo toho svírá sklenici vína a mumlá: „Život je na h…“ Pořád dokola. Dokud si nevzpomene na ten výborný nápad…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Why Mummy Drinks , 2017

Veruci
04.06.2019 3 z 5

Začátek super, pak se střídají nudnější pasáže s těmi zábavnějšími. Místy jsem se dokonce smála nahlas. Na Nobelovu cenu za literaturu to sice není, ale na odreagování a pobavení to stačí. Nic jiného neočekávejte. Ke konci už jsem měla pocit, že se to hodně opakuje. Potěšilo, že stejné problémy jako my, řeší i matky odjinud.

ChciOdŽivotaVíc
03.06.2019 4 z 5

Pobavilo, příjemné čtení

Mysias
14.05.2019 2 z 5

Vtipné, pěkné, takové ze života. Ale nečetla jsem ji jedním dechem, protože to je deník. Jsou tam situace, které opravdu každá matka zažívá, takové spříznění. Ale hlavní aktérka mi přišla občas prostě hloupá. Nebo ona teda nebyla hloupá, ale autorka ji jako hloupou vykreslila. A to nemám moc ráda. Takže přečíst doporučuju těm, co mají rádi deníky (v podstatě příběh žádný, děj žádný) a nevadí jim trochu hloupější podání matky takřka na plný úvazek. Ale já ji nedočetla... :-(

Romžiry
14.05.2019 5 z 5

Velmi vtipná a povedená kniha. Několikrát jsem se smála nahlas. Rozhodně si přečtu i Proč máma nadává.

Minnie85
09.05.2019 5 z 5

Za mě super kniha na odreagování. Několikrát jsem se nahlas rozesmála v MHD, takže určitě doporučuji.

dom.ini
07.05.2019 4 z 5

Knížku jsem poslouchala v audio verzi a v této formě to bylo opravdu povedené. Jízdu v autě do práce jsem si tak vždycky užívala. Byla to pohodová, oddechová a zábavná knížka vhodná k tomu, když chcete na chviku vypnout a vyčistit si hlavu. Pro tyto účely určitě doporučuji. Moc se mi líbila.

Šalamoun
02.05.2019

Hezká oddychová kniha.
Četla jsem ji celkem dlouho,to kvůli málo času ):.
Těším se na další od ní a to Proč máma nadáva.

Ossinky
11.04.2019 5 z 5

Po dlouhé době kniha u které jsem brečela smíchy, opravdu naprosto skvěle vtipně napsané. Oddychovka u které se nebudete nudit.

Danago
09.04.2019 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu. Zpočátku jsem byla na rozpacích a nic jsem od knihy nečekala. Ale byla jsem překvapená. U knížky jsem se musela místy smát až mi tekly slzy z očí. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a určitě jsem se v ní občas i poznávala. Ten alkohol , co tam tekl proudem jsem brala jako nadnesený a důležitý pro její aplikaci. Je to knížka u které jsem se zasmála i zamyslela. Já jsem určitě cílová skupina a za mě velmi povedená knížka. I když svobodní , bezdětní a muži tuto knihu určitě nepochopí, tak jak jsem ji pochopila já.
V audio zpracování mi byl zpočátku dost nesympatický hlas hlavní představitelky, ale zvykla jsem si.

Aleen
06.04.2019 4 z 5

Četla jsem pro pobavení a i když jsem víc nečekala, dostala jsem přidáno. Mé děti jsou již sami ve věku, kdy já vodila je do školy, nicméně dodnes si připadám jako strašná matka (a asi navždy budu!) a tahle knížka mi ukázala nejen to, že se tak cítí většina žen, ale také to, že jsem své mindráky neřešila zas až tak špatně...Na druhou stranu jsem z dětství svých potomků "nevytěžila" tolik, jako hrdinka knihy. Prostě jsem se pobavila a to někdy stačí!

Poetika_slov
28.03.2019 5 z 5

Je to opravdu výborná kniha, plná humoru. Ač je kniha pojata jako deníkový zápis, i přesto se dozvídáme jak náročné to matky mají. Tato je však programátorka, jenž své každodenní strasti využila ve svůj prospěch. Snaha vychovávat své děti, přežít Vánoce s rodinou a k tomu ještě zvládat práci bývá mnohem náročnější než se zdá. Není divu, že si k večeru skleničku ginu dá. Skvělá odpočinková kniha, u které se i pobavíte.

VendyBW
01.03.2019 3 z 5

Po knize jsem sáhla už jen kvůli názvu. Kniha se četla pohodově, sama. Pobavila jsem se, příjemná oddychovka. Nic dramatického, na mé cesty do práce autobusem šité na míru.

Stoklaska
28.02.2019 3 z 5

Oddechová kniha, vcelku vtipná, bavily mě hlavně popisy průběhu vysněného dne a konfrontace s realitou. To znám!

JaKlima
10.02.2019 odpad!

Po 40 stranách odloženo na neurčito...

adevis
05.02.2019 4 z 5

Proč jsem si tuto knihu přála mít a číst? Proč? Nejsem sice vyčerpaná matka, ale chtěla jsem zjistit, proč piju. Piju nejspíš proto, že se označím za “normální” mámu, která neřeší žádný “eko, bio” a bere věci tak, jak jsou. Takže pokud jsi máma, co má dítě 24/7 u sebe, při nejhorším na ruce, pokud jsi máma, co si za celou dobu mateřství nečuchla ani k vínu, tak to nečti. Byla bys pohoršena.
Mě to bavilo, neskutečne moc mě to bavilo a při čtení jsem se smála nahlas. Po těch všech thrillerech to byla skvělá oddechovka. V některých pasážích jsem viděla sebe samu a mého přítele: “Já chodím do práce a ty nic neděláš.....”
Vůbec mi nevadilo zmiňované opakování... Sklenka vína mi čtení ještě zpříjemnila. Jediný problém je ten, že jsem dostala chuť na gin.
P.S.: “Dnes je pátek, kdy mi můžou vlízt všichni na záda” je do budoucna velmi inspirativní.

anna2328
21.01.2019 4 z 5

Kniha, která zarezonuje v každé matce, jež "nezvládá" mateřství podle svých představ. Čekala jsem sice trochu svižnější tempo a trochu méně opakovaných situací a vtipů, nicméně jsem se u tohoto románu po dlouhé době smála nahlas...Kniha mi dodala naději, že v tom nejsem sama a že většina matek, které vypadají jako, že žijí svůj eko bio sen o nevýchově, je na tom vlastně podobně jako já. Jsou ztracené, často nejisté a vyčerpané. Množství alkoholu vypité hlavní představitelkou je patrně trochu nadnesené, nicméně většina z nás asi zná situaci, kdy jediným lékem na naprosto příšerný a beznadějný den, je sklenička (nebo dvě) vína :-)

Jirulka
11.01.2019 3 z 5

Nečekala jsem od toho zázraky a dostala jsem oddechové čtení, párkrát jsem se i usmála. Spousta matek se v tom určitě najde..

hranina
06.01.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná, některé části byly opravdu vtipné, některé zbytečné takže takový průměr. Jen by mě zajímalo jestli se anglický matky opravdu tak často opíjejí :)

Tess33
03.01.2019 4 z 5

Super oddechovka, místy jsem se smála opravdu nahlas. Připomíná mi Deník Bridget Jonesové.

Martina023
02.01.2019 4 z 5

Mě se kniha libila,zasmála jsem se a zjistila jsem že děti jsou asi všude stejné.????