Deník moderní jogínky

Deník moderní jogínky https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385272/bmid_denik-moderni-joginky-aneb-od-vecir-Eph-385272.jpg 4 178 48

aneb Od večírků k nirváně. Vydejte se s Šárkou do indického ášramu najít sebe sama! Měli jste někdy chuť se vším praštit a obrátit svůj život naruby? Přesně to udělá Šárka, když se vydá do indického ášramu na kurz lektorky jógy. Prodá svůj jediný majetek, staré otlučené clio, a vstoupí do tělesného i duchovního výcviku, který změní celé její dosavadní chápání života. Musí čelit svým skrytým obavám, návalům vzteku a bolestným vzpomínkám. Cesta k sobě samé je ale nejen trnitá, je také pestrá a plná vůní jako Indie sama. Knížka seznamuje čtenáře s učením jógy coby filozofickým směrem i způsobem života, a může tak sloužit k hlubšímu seznámení s jógou.... celý text

slayeesgirl
26.03.2020

Kniha, kterou přečtete za chvilku, ale přemýšlet o ní budete ještě dlouho. Čekala jsem od ní hodně, měla jsem nějaké představy, ale ty se během čtení úplně rozpustily a já dostala něco jiného..něco, co jsem potřebovala, ale neuměla jsem to popsat. Skvělá kniha pro toho, kdo chce jógu začít praktikovat mimo podložku a neví, odkud se odrazit.

Paajjkkaa
17.02.2020 5 z 5

Musela jsem upravit svůj komentář. Když jsem četla knihu poprvé, začínala jsem několikrát a musím přiznat, že mě některé pasáže iritovaly. Po dvou letech jsem se rozhodla knihu přečíst znovu, než se dám do autorčiny druhé. A dojem z knihy mám úplně jiný. Nyní jsem se ve spoustě případů viděla, sžila jsem se s autorkou a celou dobu jí fandila. Kniha nejenže dá pohlédnout do učení jógy, ale autorka nebojácně popisuje své soukromí. A já jí děkuji! Sice až napodruhé, ale kniha mi dala hodně.

JointlieKat94
02.02.2020 5 z 5

Tohle bylo krásné, uklidňující. :)

Knihu jsem pořídila úplnou náhodou, zrovna jsem si vyhledávala knihy o józe, a vyskočila na mně tahle.. o žádném boomu na instagramu ani jinde, jsem neslyšela a tak jsem objednala. Nic jsem neočekávala. Prostě kniha, která by mi měla vykouzlit úsměv na tváři a jen tak o něčem poučit. Nic víc, nic míň.

Otevřela jsem ji asi po týdnu a světe div se, moc se mi líbila! Od začátku do konce! Všechno jsem hltala.

Kniha je o Šárce ( a o všech ), která se rozhodla na měsíc odletět do Ášramu, aby mohla být lektorkou jógy. Bála se. Nevěděla co čekat, a jestli to zvládne. Popisuje nám celý měsíc praxe v Indii, popisuje zvyky, vysvětluje co je jóga, co se učí a jak vypadá každý její den. Jsou zde napsány indické příběhy, moudré vsuvky z jiných knih, jsou tu i obrázky, krásné.. a jsou tu také vzpomínky. Šárka vzpomíná i na špatnou minulost.. ať už šlo o dětství, dospívání, špatnou volbu partnerů..

A tak se mi to moc líbilo. Je to malá knížečka, ale je tu vypsáno vše podstatné, důležité. :)

Jsem nadšená. :)

kikikrat
31.01.2020 3 z 5

Dávám 3.5*/5* moc se mi líbilo zapojení některých prvků z jógy do vyprávění. Nicméně jsem si z toho nedokázala nic vzít, možná je to spíš má chyba.. Bylo hezké poznávat jak to chodí v Indii a celkově se kniha hezky četla.. jenže mi tam prostě něco chybělo... Pokud se ale chcete nenásilně dozvědět něco o józe a o Indii určitě si knihu přečtěte.

Prske
26.12.2019 4 z 5

Velmi inspirativní kniha, zvlášť pro introverty, kteří prožívají těžké období a hledají způsob, jak si život obrátit vzhůru nohama :)

Asinedavollor
09.12.2019 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Doporučuji všem, kteří se zajímají o jógu.

kofee
09.12.2019 5 z 5

S jakou čtivou lehkostí je možné se dozvědět jogovou filozofii v kostce. Nebo kruhu?

Malíček
19.11.2019 4 z 5

Kniha o józe s krásnou obálkou.
Nejsem v tomto oboru nijak velkým znalcem, knihu jsem zaregistrovala jako většina - při boomu na instagramu, ale protože ráda čtu životní příběhy lidí, rozhodla jsem se knihu zkusit.
Oceňuji, že příběh opravdu plynul pod rukama, pěkně se mi četl a dozvěděla jsem se něco nového. Moc se mi líbilo zapojení citátů a kresby v knize.
Knížka je útlá a asi mi nepředala žádný světový objev, ani pro mě nemá nedocenitelnou hodnotu, ale na chvíli jsem se ocitla v úplně jiném světě a zapomněla jsem na realitu kolem sebe. A za to autorce děkuji.

Lily101
18.11.2019 3 z 5

Vím, že člověk nemá nic očekávat, aby nebyl nemile překvapen, ale vlivem boomu, který tato kniha prožívá jsem k tomu snad měla dobrý důvod, jež mě ospravedlňuje z očekávání něčeho velkého.

Za mě takový hodně plytký příběh obohacený zajímavými poznatky z jogy (asi povrchní, ale pro mě jako neznalce vcelku přínosný a nezahlcující) a citáty. Plytký myslím hlavně volbou slov, otevřeným koncem, kdy poslední strana je snahou nějak knihu ukončit a současně si nechat prostor pro vydání nové knihy, když ten konec nastavím tak obecně (z hlediska času), z ničeho nic zmíním, že se mi povedlo něco, o čem je v knize jen jedna malá poznámka. Téma anorexie rovněž odfláknuté stylem přestala jsem jíst to a to, neměla jsem se ráda a nové téma. Rozumím, že hlavní motiv knihy není o trápeních z minulosti, ale když o poruchách příjmu potravy nechci mluvit, tak nepíši. Když chci, tak aspoň dvěmi třemi větami, jež čtenáři podají nějakou informaci. Současně mě fakt autorčiny exkrementy a střevní pochody nezajímají a v souvislosti s výše uvedeným nemůžu uvěřit tomu, že se tomu věnují min. dvě strany textu v knize.

Měla jsem pocit, že čtu nějaký článek v ženském časopise, než knihu. Nicméně velké plus autorce náleží za objasnění základů jogy čtenářům a kdyby poutavých příběhů (až vlastně bajek) z indického prostředí spjatých s jogou bylo víc, vůbec bych se nezlobila, ba naopak.

verca3697
28.10.2019 5 z 5

Moc krásně sepsaná kniha o cestě za (sebe)poznáním doplněná nejen hezkými "jednoduchými" ilustracemi,ale i trefnými citáty,které nutily k zamyšlení...každého se kniha "dotkne"jiným způsobem...

misa.novakova
24.10.2019 5 z 5

Krásně srozumitelně sepsané základy filozofie jógy. Skvělé k zamyšlení i pro lidi, kteří se józe nevěnují.

meowth
27.08.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Upřímný příběh o cestě za svým snem a poznáním. Mile mě překvapila a ráda se k ní budu vracet.

majavcelicka
15.08.2019 5 z 5

Pro mne jako začátečníka úžasná kniha! Ze začátku když jsem ji začínala číst, jsem si říkala, že to bude odpad o ničem, že to bude jen o tom jak nějaká poblázněná holka jela do Indie a v Indii přišlo rozčarování. Postupně mě začínaly zajímat určité spojitosti mezi tím, co autorka píše a mým životem. Docela dost mě to nutilo přemýšlet. I docela dost často jsem se ztrácela v jednotlivých nazvech, i když je autorka předtím vysvětlila, ale názvy mi přišly všechny hodně podobné a míchaly se mi (nejspíš bude tím, že jógou jsem jen letmo "políbená". Chci se ke knize vrátit ještě za nějaký čas, až přečtu další knihy o této tématice a možná, že se mi objeví ještě další obzory, které jsem v tu danou chvíli nebyla schopna vyhodnotit.

jana.hud
21.07.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem od ní o trochu více.....nebylo to takové to wau, aby mně nalákalo jít si zacvičit nebo poslechnout mantry.

Ale už jen kvůli citátům za přečtení stojí.

seiwaa
29.05.2019 4 z 5

Knížka, kterou jsem louskla za 3 dny. Pokud vás zajímá téma jógy jako životního postoje a stylu a neměli jste možnost se někdy vydat do ašrámu, tak vřele doporučuji. Jedná se o takové zhrnutí toho, co jóga představuje a boření mylné představy některých, že je to jen cvičení, které je příliš pomalé a nudné, jak občas slýchávám. Ze začátku mě nevyhovoval jazyk, jakým je kniha psaná, ale pak jsem si zvykla. Konec byl celkem rychle utnutý, možná si další příběh nechávala autorka pro jinou knihu.

Kiki22
01.04.2019 4 z 5

Knížku jsem si vzala jako takový oddech a zároveň abych se něco málo dozvěděla o józe. Oba účely splnila na jedničku :-) Je to zpověď holky, ve které se nejedna z nás (včetně mě) může snadno zhlédnout. O tom, jaké těžkosti, ale i dobré věci ji potkaly, co ji dovedlo až k cestě do Indie a co ji čekalo tam. Sem tam mě některé slovní obraty trochu štvaly (třeba ta neustálá česká přísloví mi tam nějak nešla), ale zase citáty byly opravdu krásné a podtrhávala jsem si je: "V životě dostáváme lekce. Lekce se budou opakovat, dokud je nepochopíme." nebo "Možná zjistíme, že naše vlídná milující babička (...) je větším jogínem než my, kteří si dáme nohu za hlavu a k tomu zadržíme dech."

koMaty
01.03.2019 5 z 5

Knížka mě kvůli tématu lákala, po prvních stránkách jsem k ní byla skeptická, po pár dalších se to změnilo a po dotčení ji miluju!

adorjas
10.01.2019 4 z 5

Úplne nie som presvedčená o kvalitách kníh vydavateľstva Motto- často mám skúsenosť, že sa jedná o takové masové knihy, ktoré za 3 mesiace nájdem vo výpredaji. Myslím, že táto kniha spadá takisto do tejto kategórii a už teraz ju všade predávajú za pár kačiek. Napriek mojím nevábnym hodnoteniam vydavateľstva pokladám túto knihu hodnú štyroch hviezdičiek. O jógu sa zaujímam, autorka veľmi zaujímavo podala výklad jogistického učenia, ktoré boli vždy späté s nejakou kapitolou jej pobytu v chráme v Indii.

Jediné mínus dávam občasným nelogickým krokom autorky, ako neschopnosť agnličtiny a zbytočné stresovanie nad životom. Ale chápem, že je to kniha zo života, žiadna fikcia a nie každý človek koná podľa našich predstáv.

Pre tých, ktorých knižka zaujala, doporučujem ešte blog autorky, kde ďalej píše o svojom živote spolu s jógou.

maja2712
08.01.2019 5 z 5

Příjemná a inspirující kniha. Děkuji za ni.

Pinky Claire
05.01.2019 2 z 5

Pod pojmem "obrátit svůj život naruby" jsem si asi představovala něco jiného než že autorka odjede na měsíc do Indie a pak se vrátí do svého starého bytu ke svému stálému příteli.
Některé pasáže a myšlenky mi navíc přišly nedokončené. Autorka například začala o něčem mluvit, mě to zaujalo a říkala jsem si: "aha, tak to mě zajímá, na co teda přišla, jak to teda je"... ale žádné rozuzlení nepřišlo.
Jinak ale oddechová knížka, která člověku přiblíží celé učení jógy.

jóga

2018  81%Deník moderní jogínky
2021  79%Deník jóga matky

Kniha Deník moderní jogínky je v