Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debil

Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debil https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307332/bmid_denicek-moderniho-paru-aneb-zeny-js-QfZ-307332.jpg 3 1049 271

Kdo by neznal eskapády „moderního fotra“, které Dominik Landsman zachytil ve svých úspěšných Deníčcích? Nová kniha, kterou napsal společně s blogerkou a spisovatelkou Zuzanou Hubeňákovou, se pouští na stejnou půdu, ale zpátky do doby, kdy ještě nebyl otcem. Jindřich a Nataša s ironií a černým humorem sobě vlastním popisují své seznámení, sestěhování a nakonec i početí dítěte a mezitím neodolatelně glosují rozdíly mezi muži a ženami, vztahové stereotypy, různé fáze zamilovanosti nebo nástrahy společného bydlení. Deníček moderního páru zachovává styl předchozích dílů, ale díky spoluautorství je bohatší o dva rozdílné, ale srovnatelně humorné styly. Pojďte zjistit, co se dělo předtím, než na svět přišel Čeněk!... celý text

Martina1805
14.07.2017 5 z 5

Oddychovka ze života

novina
13.07.2017 3 z 5

Taková oddechovka. Dle mého názoru trošku slabší než Deníček moderního fotra.

AnetaKor
13.07.2017 3 z 5

Občas jsem měla pocit, že části Nataši psal muž a naopak. Všechna známá a neznámá klišé o mužích a ženách jsem dovedeny až do naprostých extrémů. Jestli se tak k sobě v páru opravdu chováme, tak je to velice smutné...

aktak1203
12.07.2017 3 z 5

Úsměvné, přemrštěné pojednání o soužití normálního heterosexuálního páru, kde vás nic moc nepřekvapí, protože to skoro všude funguje plus mínus stejně, ale když to někdo napíše, tak aby se to kupovalo a četlo proč ne. Na cestu z práce a do práce v MHD ideální.

verushka19
04.07.2017 2 z 5

Čekala jsem od toho více. Četla se sice pěkně, ale pro mě příliš jednoduchý humor. Obě strany nebyly vůbec normální, což mi vadilo. Musí se asi brát s hodně velkým nadhledem. Pro mě to bohužel nebylo.

Aracely
21.06.2017 4 z 5

Tuto knihu je potřeba brát s velkým, ale opravdu s velkým nadhledem...
Hlavní hrdinové nejsou normální ani jeden :-D.
Je tam opravdu hodně černého humoru a to ne každému sedne... Na druhou stranu čtivé a oddechové čtení to je. A u některých kapitol jsem brečela smíchy :-).
Žádné poučení z knihy ale neplyne...
Ženy jsou ženy a Muži zase muži, občas by nebyl marný takový návod na muže, protože nás umí pěkně potrápit, ale bez nich a bez lásky by to také nebylo ono :-).

VeliiQ
21.06.2017 3 z 5

Prostě oddechovka jak se patří. Škoda, že vtipy se postupně staly dost průhlednými a už nepůsobily tolik vtipně, ale do půlky jsem horko těžko zadržovala smích.

J.books
20.06.2017 1 z 5

Není špatné,ale takové spíše pro mladší čtenáře. Styl psaní mi nevyhovuje, je hodně jednoduchý a až moc se snaží o vtipy,které jsou mnohdy zoufale nudné.

fis.rena
13.06.2017 1 z 5

Z úplného počátku čtení jsem si říkala "jo,dobrý,to půjde,vypadá to na tři hvězdy jasné",ale pak se to nějak prudce rozjelo z kopce a já musím říct,že humor je křečovitý,na pilu tlačený pomalu až do trapnosti. Cítila jsem pomalu až zoufalost vtlačit něco vtipného do každého odstavce a u mě se tedy tato metoda minula účinkem. Zhruba 80 stran do konce už jsem klepala nohou,nedočkavá blížícího se konce. Samozřejmě,že toto čtení se musí brát s rezervou a nadsázkou,ale některý popisovaný situace jsou opravdu na hlavu postavený,nereálný a prostě blbý. Úsměv doprovázený "heh" jsem měla na tváři zhruba 3x,a i když jsem rodič,od přečtení Deníku fotra mě toto dílko úplně odradilo,stejně jako stejnojmenné ukázky z knih,které kdysi v době,kdy byl "fotr" vydán,předčítali v rádiu jako bombu. Je to celé přehnané až k absurdnosti.

kikoooša
28.05.2017 3 z 5

Ze začátku se kniha zdála vtipná a čtivá, s dalšími stránkami se mi však kniha přestala líbit. Místo humorné knihy byla kniha o shazování se navzájem - místo vtipného špičkování dvou partnerů mi kniha přišla jako vzájemné ponižování..možná jsem od knihy čekala více, jelikož jsou mými oblíbenkyněmi Lásko, kde jsi a Láska na třetí od N. Spaldinga (kdo nečetl, vřele tyto knihy doporučuji :))

Pitbullka
24.05.2017 4 z 5

Zacatek perfektni, pak dej trosku upadal, stejne tak jako ke konci byl humor uz takovy nuceny. Ale knizka zabavi i pobavi.

michaela1992
15.05.2017 3 z 5

Po knížce jsem pokukovala od jejího vydání. Vždycky jsem se u ní zastavila, vzala ji z regálu, zasmála se nad titulní stranou a šla dál..Když jsem se pak sama dostala do svízelných situací, kterými si prochází oba aktéři tzv. "moderního páru", tak jsem se konečně rozhoupala a utratila za ni částečný obnos mé chudé studentské výplaty.. K věci..
Rozhodně toho nelituji! Je to jednoduché čtení, nenáročné, pokud se potřebujete pobavit, odpočinout si, zasmát se třeba i sám sobě (protože v nejedné pasáži se bude Váš život přímo zrcadlit), pak po tomto titulu sáhněte.
Pokud nemáte rádi sarkasmus, neumíte pochopit hyperbolu v literatuře jako prvek nadsázky, pak si ji ani neberte do ruky..
Autoři se trefili přesně do mnou vyznávaného typu humoru. Nejednou jsem se musela smát absurdním situacím, se kterými se sama potýkám. Ačkoliv občas se mi zdálo psaní už až moc dávající na odiv svou originalitu a vtipnost i tak bych hodnotila (co do vtipu, originality a zapracování aktuálních témat) jako lepší průměr. Už teď vím, že knížku určitě ještě otevřu a budu ji doporučovat všude kolem.

Znedla
06.05.2017 3 z 5

Knihu jsem dostala od kamarádky jako dárek k svátku - takže Výzva 2017 - darovaná kniha. Moc jsem se na čtení těšila. Už obálka a krátké shrnutí na zadní straně mi vyloudilo úsměv na tváři. Do poloviny jsem se opravdu bavila, pak už jsem se nějak prokousávala.
Jak už bylo psáno níže, taková oddychovka. Ještě si budu muset přečíst Deníček moderního fotra aby Bůh ušetřil jedno koťátko... :-)

ttpnkov
06.05.2017 3 z 5

Záchodové čtení: přesně tak bych celou tuhle záležitost uzavřela.

Je to vtipná oddechová knížka plná humoru, který já můžu, a rozdílnosti pohledů obou pohlaví, která byla skvělým zpestřením. Nicméně z ní až moc nápadně čouhá štítek "napsáno blogery" - jedna kapitola se rovnala jednomu článku a já po přečtení několika z nich vnímala všechny humorné situace jen jako něco, co všichni očekávali a proto se to na dalších stránkách prostě muselo objevit. Jedna z těch knížek, u které nevadí, že doba čtení trvá několik měsíců.

happy-smile
04.05.2017 5 z 5

Perfektní zábava a navíc se to čte samo. Za mě o hodně lepší než Deníček moderního fotra, protože Čeňkův řev a podělaný plínky už po pár kapitolách působily dost stereotypně, a tak přestaly čtenáře časem bavit a snažil se prokousat k zajímavějším částem. Tady se díváme na seznámení a soužití takového klasického páru, a to jak z jeho, tak z její strany. Sice je to bráno s velkou nadsázkou, na druhou stranu autoři věděli, kde přesně si ji můžou dovolit, a tak ve vší kráse vyzdvihli všechny mužské i ženské neduhy. Bridget Jonesová, kterou jsem četla nedávno, se může jít bodnout. Tohle je teprve pravý zábavný deníček!

petra5585
01.05.2017 3 z 5

Oddychová vtipná kniha. Trochu mě překvapila absolutní nepřipravenost ani jednoho z páru na život a neznalost základních pojmů (např. nákup auta). Opravdu jsou tací mezi námi? Pro pobavení skvělé, ale nesmí se to brát ani trochu vážně.. Ale užila jsem si to...

Hasko
30.04.2017 4 z 5

Kniha se mi libila(člověk se zasmál a mnohdy i dal autorům za pravdu ),ale podle mého názoru dva lidé těchto povach by spolu dlouho nevydrželi ;).

simona5r
23.04.2017 3 z 5

Vtipná a pohodová oddechovka :-) Čteno nahlas s manželem, ve dvou se tomu člověk více zasměje :-D

AnieAnne
23.04.2017 4 z 5

Po zklamání z "Fotra" se mi do knihy moc nechtělo, a docela dlouho jsem její přečtení odkládala. Nakonec se ukázalo, že zbytečně, protože jsem se u ní docela nasmála, hlavně při Nataše. Rozhodně nejlépe čtivá knížka z pera DL.

AnickaMufinka
20.04.2017 5 z 5

konečně po dloooouhé době a odkládání dočteno :))
velice vtipná knížka, kdy jsem xkrát vyprskla smíchy:) určitě doporučuji na zlepšení nálady:)

humor partnerské vztahy česká literatura manželství stereotypy muži a ženy

Autoři knihy

Dominik Landsman