Deníček - Boží milosrdenství v mé duši

Tato kniha je celoživotním svědectvím nedávno kanonizované polské sestry Faustyny Kowalské. Pán si ji vyvolil, aby lidem v naší době připomněla poselství o jeho milosrdenství, které je podle Písma přenesmírný poklad. Už v prvotní církvi měli apoštolové za úkol hlásat křest a odpuštění hříchů, které Bůh uděluje pro spasitelné umučení svého Syna....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90212/big_denicek-bozi-milosrdenstvi-v-me-dus-Bwm-90212.jpg 4.727
Literatura světová, Duchovní literatura, Náboženství

Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Dzienniczek Slugi Bozej S.M. Faustyny Kowalskiej, Profeski Zgromazdzenia Matki Bozej Miłosierdzia, 1983

Kniha Deníček - Boží milosrdenství v mé duši

deauville
31.10.2021

Kniha, ke které se už deset let pravidelně vracím... Pro nevěřící čtenáře to bude jistě těžký oříšek, neboť sestra Faustyna žila hlubokým vnitřním i vnějším náboženským životem a o ničem jiném v podstatě její deníček není.

Přestože mi zpočátku osobnost sestry Faustyny nebyla úplně srozumitelná (a vlastně není pro mě zcela srozumitelná dodnes, např. svým pojetím pokory a poslušnosti), velmi mě její deníčky oslovily. I když jí úplně nerozumím a asi bych se nedokázala neustále takto "ponižovat", je to velmi inspirativní čtení. A možná proto se k této knížce pořád vracím - snažím se ji pochopit:-)

Pro věřící čtenáře doporučuji.

Freiherr
24.08.2020

Ach, ctihodná sestro, jak jsou mi Vaše zápisky drahé! Otevřely mi nové obzory nekonečné Pánovy lásky k nám. Teď vím, že On má pro KAŽDÉHO vždy otevřenou náruč plnou milosrdenství, jež na nás touží vylít. Jen kdybychom se nebránili.
Někteří by snad i rádi získali odpuštění hříchů a tím i spásu, ale už jsou líní jít do zpovědnice. Jenže právě onen akt pokoření své vlastní pýchy a ješitnosti, který je spojen s vyznáním hříchů, duši očišťuje. Pán odpustí každému, kdo ho prosí. Vždyť je to on, kdo v oné zpovědnici sedí, a vroucně si přeje, abychom se dobrovolně položili do hlubin jeho milosrdné lásky k nám!

ne.ver
07.02.2020

Tak tohle je pro me zcela zasadni kniha, prectena v pravy cas. Kdybych to zkousela nekdy pred lety, naznala bych, ze je Faustyna blazen nebo ma schizofrenii. Vsechno proste nejde cist kdykoli, na neco se musi pockat, az do toho clovek doroste. Je to kniha o obrovske touze po Bohu, o lasce az do krajnosti, o vydanosti a vire, ze Buh je nejvetsi, ale mnoho veci kona skrze malicke. Cely denik je velmi autenticky, mnoho veci me tam oslovilo a zasahlo. Urcite jsem knihu necetla naposledy.

archandelka
08.10.2018

Nádherná kniha. I když se zdá, že je pořád dokola o tom samém, a i když to, co Faustýna prožívala, nás hluboce přesahuje, přesto z jejího deníčku poměrně jasně vystupuje hlavní poselství pro tento svět - a tím je naprosto nepochopitelné Boží milosrdenství, které nás tak hluboce přesahuje, že je mnohdy těžké v něj uvěřit. A přece to je přesně to, co tento svět potřebuje - uvěřit Bohu, že je dobrý a milosrdný, a že nám neumí ublížit. I když prožíváme těžké věci, pády, mnohému nerozumíme, on je stále tady, aby nás zvedal a zas a znovu nám odpouštěl.
Kéž bychom tomu dokázali uvěřit....

Shindo
03.06.2018

Knihu som čítal ešte ako katolík a už vtedy sa mi miestami zdala náročná a niekedy som mal chuť ju znechutene odhodiť. Tak či tak obohatila a potešila.

Marekh
05.02.2018

Knihu jsem si pořídil v minulosti, ale v současné době už knihu nevlastním. Kniha je pěkně zpracovaná. Možná jsem si knihu mohl ponechat. Časem si třeba knihu znovu pořídím. Kniha je hodně obsáhlá. Tuto knihu vlastní také moje kamarádka a její známí. Myslím si, že tuto knihu bude vlastnit hodně čtenářů – křesťanů, protože je to známá kniha v těchto kruzích. Knihu jsem četl v minulosti a čtení jsem měl na dlouhou dobu. Určitě se jedná o náročné čtení, na které jsem se musel plně soustředit. Podobnou knihu jsem v minulosti ještě nečetl, ale rozhodl jsem se pustit do čtení, protože mne zajímal životní příběh FAUSTYNY KOWALSKÉ. Faustyna si během svého života hodně vytrpěla, ale nevzdávala se. Je zajímavé, že zemřela ve věku 33 let jako JEŽÍŠ KRISTUS.

Knihu určitě ocení věřící, anebo lidé, kteří věří v nějakou vyšší moc. Myslím si, že zejména pro tuto skupinu čtenářů je kniha určena a budou z ní mít největší užitek. Knihu je lépe si přečíst minimálně dvakrát, anebo po přečtení se vracet k jednotlivým částem, které zaujmou čtenáře.

V minulosti jsem navštívil několikrát také polské město Krakow. Navštívil jsem místo, kde působila Faustyna Kowalská. Prošel jsem místa, kde bydlela, pracovala a také jsem navštívil hřbitov, na kterém jsou pochovány řádové sestry včetně Faustyny. Lidé přijíždějí z různých končin světa, aby navštívili toto místo. Koupil jsem si také sádrovou sochu Faustyny, kterou mám umístěnou na poličce.

Petrstik
18.09.2016

Deník sv. Faustyny Kowalské, kam během posledních čtyř let svého života zapisovala na žádost Pána Ježíše „setkání” vlastní duše s Bohem.

Candide
07.06.2016

Četba Faustynina deníčku je značně psychicky náročná, neboť obyčejný smrtelník se její úrovni duchovního života nemá šanci vyrovnat. Nicméně pro katolíky se jedná o povinnou četbu, zvláště v kontextu právě probíhajícího Roku milosrdenství.