Den poté

Den poté https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28502/bmid_den-pote-AFn-28502.jpg 3 49 11

Profesor James Hall je paleoklimatolog, vědec zkoumající počasí minulých dob, a právě proto ví o změnách klimatu svoje. Nikdo ho však nebere vážně a jeho teorie o globálním oteplování jsou všem pro smích coby výplody praštěného vědátora. Indii ovšem náhle bičuje sněhová vánice, na Tokio začnou dopadat kroupy o velikosti pomerančů, k zemi padají první mrtví. Severní Amerikou se přežene smršť ničivých tornád, bouře dosahují monstrózních rozměrů, obrovské přílivové vlny se valí do ulic a zemi začíná zachvacovat strašlivý mráz. V budově newyorské knihovny přežívá skupinka lidí. Mezi nimi i Hallův syn Sam, který tam právě pobýval se spolužáky ze střední školy. A zatímco davy uprchlíků se z města ledové smrti valí na jih, Jack Hall se vydává opačným směrem, do náruče smrtícího mrazu, zachránit svého syna… Místo důvěrně známého světa se najednou všude kolem rozkládají pusté sněhové pláně, dálnice jsou plné ztichlých aut se strnulými, zmrzlými pasažéry, pod šestimetrovou vrstvou ledu zmizela nákupní střediska, hřiště, restaurace… Dá se něco takového vůbec přežít? A co můžeme udělat pro to, abychom se toho ve skutečnosti nedočkali???... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Metafora

The Day After Tomorow , 2004

Arev122
19.04.2023 3 z 5

Kniha měla zajímavý námět, akční děj a šťastný konec hlavních hrdinů. Pěkné oddychové čtení.

Merlin_CZ
28.10.2022 4 z 5

přesně stejné jako film, fajn oddechové čtení, které neurazí :)

Frosty128
25.02.2021 3 z 5

Do puntíku kopíruje děj filmu a to včetně vystřižených scén, které jsou na DVD. Neurážející oddychové čtení.

Janadvorackova
19.08.2020 2 z 5

Skoro všecko zmrzlo. Rychle, nečekaně... A nestalo se to poprvé. Takoví mamuti by mohli vyprávět. Kdyby to... stihli :). Ale to víte, doba ledová je doba ledová.
Vznikl o tom film. Ten hodnotím o něco maličko lépe, než knihu, protože má alespoň fajn vizuální stránku, i když je to šílenost.
Text jsem poslouchala a ku podivu ani moc nepřeskakovala.
V Evropě šest metrů sněhu a ledu.
Dala bych si zmrzku.

Ludy1990
29.06.2018 4 z 5

Více doporučuji film,ten podle mě byl lepší a mnohem napínavější.Navíc se v knize nacházejí pravopisné chyby,což mě docela i vadilo.I přesto není na škodu si přečíst i knihu.

Karelvovsik
24.04.2017 4 z 5

Příběh je prakticky totožný s filmem a stejně jako film se mi hodně líbil, jen se mi nelíbilo to strašné množství překlepů a chyb v textu. Za ty překlepy dávám hvězdičku dolů.

Ronnie68
28.02.2017 5 z 5

Kniha mě uchvátila. Četla se úplně sama. I když jsem film viděla předem, a děj byl podstatně stejný, vůbec to nevadilo.

pobijecmuch
11.06.2016 3 z 5

Sepsaný scénář k filmu The Day After Tomorrow na kterém se podílel i samotný režisér filmu Roland Emmerich. Ano, film byl daleko lepší a kniha se prostě vytratila do neznáma.

sgjoli
11.06.2016 2 z 5

Už samotný film mi připadal jako naprostá slátanina, takže u knihy, která byla napsaná podle toho, jsem to prostě čekala, že to bude minimálně stejně hrozný. Nebo ještě horší. :-D No, a ono se mi to potvrdilo – byla to stejná ptákovina jako film. Kniha se od filmu liší jen mírně, a to v tom, že čtenářům je nabídnut trošinku širší pohled do životů některých postav – problém ale je, že jde o postavy zcela vedlejší, které s dějem souvisí jen málo, takže tam jsou vlastně úplně zbytečné. Jinak kniha nenabízí nic moc navíc a místy je to prostě dost nuda. Film – i když je přihlouplý – je o něco málo lepší, protože je vizuálně celkem slušně udělaný a působí o něco dramatičtěji a akčněji, než když si to člověk čte. Nevím, jestli to bylo tím, že už mám nakoukaný ten film, ale u knihy jsem některé scény prostě přeskakovala a nijak mi během čtení nechyběly. Takže tak, no. Film průměr, kniha podprůměr.

Dell
05.07.2013 3 z 5

Kniha jako celek není špatná, slabší je americký slzavý hepáč a příliš průhledná proamerická propaganda na některých místech knihy. Možná je to ale záměr, aby to jako celek nevyznělo moc vzpurně, zkrátka aby mu to spoluobčané neomlátili o hlavu?
Trocha šťastných náhod, bez kterých by to všechno nedopadlo dle očekávání, k tomuto žánru patří, téma je zajímavé a při mé nesečtělosti v této oblasti mi přišlo i originální.
Tři a půl hvězdy.

Jumperstyler
05.03.2013 3 z 5

Kniha mne celkově zklamala.Viděl jsem film a připadalo mi to lepší.Kniha dobrá na 50%.

zfilmováno

Louis Whitley Strieber