Den plný pitomců

Den plný pitomců https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225833/bmid_den-plny-pitomcu-0Oa-225833.jpg 3 9 3

První tištěné vydání suverénně napsané a čtivé prozaické knihy, vydané poprvé roku 1978 v pražských samizdatových edicích Expedice a Petlice. Kniha se stala předlohou německého celovečerního filmu Tag der Idioten, který získal roku 1983 Deutschen Filmpreis in Gold.

visisb
23.12.2020

Jestli existuje něco jako neprávem opomíjené dílo, řekl bych, že je jím tahle novelka, která vyšla prvně v samizdatu roku 1978 a v roce 1981 podle ní natočil Werner Schroeter oceňovaný film Tag der Idioten. Lehká surreálnost, temnota, která nečiší ani tak z ponurosti ústavního prostředí jako z existenciální ztráty nevinnosti a z propadnutí mase, velký pozorovací talent a hluboká erudice jsou snad některé charakteristiky tohoto mnohovrstevnatého dílka doktorky filosofie. Proč se ještě někdo (nejlépe ona sama), nechopil překladu jejích dalších prací, která vyšla zatím jen v němčině?

Devil-Ivet
10.12.2018 4 z 5

Docela zajímavá kniha. Pohltila mě a měla jsem ji dočtenou po necelých dvou dnech. Zajímavý příběh s ještě zajímavější hrdinkou :)

stopni
08.11.2016 4 z 5

Velice citlivě napsaná výpověď mladé ženy, která čeká v psychiatrickém ústavu na rozsudek soudu. Mezitím přemýšlí o lidském osamocení, o nenaplnění lidského života a o úloze ženy ve společnosti...... Vřele doporučuji..... :-)

zfilmováno

Daňa Horáková (p)