Den, kdy jsem zmizela

Den, kdy jsem zmizela https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495886/bmid_den-kdy-jsem-zmizela-wwB-495886.jpg 4 106 28

Tři měsíce poté, co byla čtyřletá Holly Gebhardtová unesena, se záhadně ocitla zpět v parku, z něhož zmizela… bez jakékoliv vzpomínky na prodělané trauma. Přestože byl usvědčen místní všeuměl, podezření ulpělo i na jeho přítelkyni – Hollyině matce Cecily. Znepokojivé pochybnosti o jejím podílu viny rozbily rodinu a navždy vrazily mezi matku a dceru klín. Dvacet let poté se za znepokojivě podobných okolností pohřešuje další dívka. Je to poslední ze série únosů, kterou podle detektiva Jasona Guidryho může Holly pomoci vyřešit. Holly se sice snaží posunout se v životě dál, ale život dítěte visí na vlásku a jí nezbývá, než se snažit vzpomenout si… Protože se jí však vzpomínky nadále nevybavují, postrádá Holly důležité kousky skládačky a domnívá se, že s jejím doplněním jí může pomoci matka. Zoufalství a strach Holly a matku svedou opět dohromady. I v tom mrazivém návratu do minulosti si však Cecily stále uchovává tajemství, o něž se s dcerou dosud nepodělila. A pokud se k tomu odváží, riskuje, že Holly ztratí znovu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Day I Disappeared , 2020

Pauline23
15.02.2023 5 z 5

Skvěle vystavěný příběh který je vyprávěn unesenou dcerou a pak mámou v kómatu která pila...ano pila, ale proč, jaká skrývá tajemství?? Pěkně se to rozplétá a rozkrývá se co mělo být utajeno nebo ne? Tajemství vyplouvají na povrch. Lepší než první kniha Prohřešek, kterou jsem od této autorky četla. Nešlo se odtrhnout, musela jsem vědět kdo za tím stojí. Překvapení, tak to bych netušila kdo za tím je...určitě doporučuji.

Šánka
27.12.2022 4 z 5

Bezva thriller, napínavý od prvních stránek s hrozivým, ale chytlavým tématem únosů malých holčiček.
Příběh je obestřený takovou mlhou pochybností, ve které se se svým traumatem z dětství vyrovnává hlavní postava. No a jak jinak než s pomocí alkoholu, takže věřit jejímu vyprávění o současnosti i minulosti je docela nejisté. A další dílky příběhu skládá zpětně ze svých vzpomínek její máma. Během vyprávění se postupně hroutily mé představy případných únosců až do úplného závěru, v němž nám ho až autorka sama odhalila.
Já jsem z knihy nadšená, četla se výborně, příběh byl dobře vymyšlený, jen ten závěr, (dle mého), už byl zbytečně složitý.

Katania
24.12.2022 5 z 5

Napínavé a čtivé. Mně se to líbilo.

Lka
14.12.2022 5 z 5

Super thriller u kterého jsem se nenudila, od začátku mě to bavilo. Do poslední chvíle jsem ani netušila kdo je tím únoscem.

xena2711
29.11.2022 5 z 5

Pěkně zamotaný thriller, který určitě stojí za přečtení.

jeny-v
20.11.2022 5 z 5

Vůbec jsem netušila, že tato kniha pohltí celý můj sobotní den a noc, ale opak je pravdou. Román je postaven na velkém nedorozumění, lži, pomstě, množství alkoholu a utrpení: "jakou hloubku má deprese a mé tajné touhy zemřít." Myslím, že toto psycho-drama stojí za přečtení i s občasnými problémy slovosledu.
Dvě spřátelené sousední rodiny: Gebhardovi mají dceru Holly, ta byla před dvaceti lety jako čtyřletá unesena, a po třech měsících nalezena zpět v parku. V té druhé, Susan Hersheyová připravuje svatbu své dcery Kitten, která si bere "suchara" Eliota. Za družičku jí má jít právě její nejlepší kamarádka. Cecily Gebhartová měla autonehodu, leží v kómatu na JIPce a v jejích myšlenkách sledujeme retrospektivní sled událostí. Detektiv Guidry, který pátrá po další nezvěstné dívence, sdělí Holly: "Někdo vás sleduje, a možná vás dokonce zdrogoval. Pomozte, ještě to neskončilo...."

Kekik
15.11.2022 5 z 5

Ještě lepší než autorčina předchozí kniha Prohřešek. Čtení knihy Den, kdy jsem zmizela DOPORUČUJI !
Od prvních stran mě kniha naprosto pohltila. Neměla jsem pocit, že by bylo čtení nějak zmatečné. Líbí se mi, jak autorka příběh vystavila. Skvělá práce s detaily a jejich přesném užití. Geniální. Ani nemám pocit, že by byl příběh překombinován. Naopak. Když si člověk uvědomí, co odstartovalo to, že se zrodila stvůra, která unáší malé holčičky. Prostě skvělé. Nechci spoilerovat, takže se k tomu nebudu již rozepisovat. Jen ještě dodám- příběh vážně stojí za přečtení.

Šárka88
18.10.2022 5 z 5

Začátek je opravdu zamotaný, že vám nic nedává nijak smysl. Jenže později s Holly možná s alkoholičkou, trochu nesympatickou holkou, jednou z těch unesených před několika lety, všemu pomalu přicházíte na kloub a klubko zmatků se jistě rozmotává a vše je vám jasné a poznáte, že až nesympatická zase není. Vlastně doznívají následky jejího únosu před mnoha lety a na vše si vzpomíná a najde snažší cestu ke své matce a celé rodině. I když je konec rychlý, na čtivost příběhu to nemá vliv.

pátrání v minulosti únosy dětí thrillery pro ženy zmizení dětí

Brandi Reeds
americká
2022  81%Den, kdy jsem zmizela
2020  80%Prohřešek

Kniha Den, kdy jsem zmizela je v