Den, kdy došly prachy

Den, kdy došly prachy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120269/den-kdy-dosly-prachy-120269.jpg 4 95 95

Jak velká krize ve 30. letech změnila životy lidí a na co se máme připravit my Věděli jste, že Velká krize podnítila vznik a rozvoj antikoncepce, reklamy nebo marketingu? Toto strhující čtivé vyprávění přináší stovky pozoruhodných lidských příběhů, ale i širších úvah. Dočtete se, jak krize nastupovala nenápadně a po tzv krachu na newyorské burze ještě zdaleka neudeřila. Dozvíte se, jaké měla důsledky pro lidské osudy. Jak se přelila do Evropy a jak zasáhla Československo. Co na ni tenkrát platilo a co ji naopak prohloubilo. Zjistíte, že jste o tehdejší krizi až dosud nevěděli nic, anebo velmi málo. Kniha inspirativní a vzrušující. ... celý text

xxtom
03.05.2015 5 z 5

Z knihy jsem se dozvěděl hodně věcí o hospodářské krizi ve 30tých letech, o kterých jsem doposud nevěděl. Kniha je zajímavá a dobře se čte.

sweettest
31.03.2014 5 z 5

Přečteno během jediného dne... čtivé, občas šokující a někdy i děsivé při představě, jak málo stačí, aby se historie zopakovala.

Niraj
13.05.2013 4 z 5

Původně jsem od knihy očekával spíše popis příčin krize 30.let. Kniha je ale spíš průřezem společnosti, náhledem do života jednotlivců a rodiny v této těžké době, ukazuje i rozdíly mezi jednotlivými státy. Je zde nastíněn i vývoj směřujíci k 2. sv. válce. Určitě velmi zajímavá kniha.
Jinak, knihu jsem četl jako oficiální e-book a zde musím trošku vytknout jeho zpracování, resp. korekturu. Je tam dosti chybek.

bondula
11.03.2013 4 z 5

O tomto období dejín veľa dostupnej literatúry nie je. Autor tému spracoval vyčerpávajúco, po kapitolách prebral jednotlivé aspekty života, ktorých sa kríza v USA dotkla. Zaujímavým zistením pre mňa bolo, že 30. roky neboli len obdobím mizérie a životných tragédií, ale aj časom obrovských príležitostí. Osobne ma najviac zaujala kapitola o hoboes.