Rekviem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lena je v srdci revoluce. Bojuje proti společnosti, která prohlásila lásku za nemoc. Ale Divočina dávno není tím bezpečným přístavem, co bývala, protože vláda se rozhodla rebely zlikvidovat. K tomu má Lena hlavu a srdce vzhůru nohama, protože se vrátil někdo, o kom si myslela, že jej navždy ztratila… Rekviem vypráví střídavě Lena a její nejlepší kamarádka Hana. Dívky, které žijí v zásadě vedle sebe, ale dělí je celý podivný svět. Najdou k sobě zase cestu? Jak skončí příběh o lásce, co je zakázaná tím nejhorším možným způsobem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/159478/delirium-rekviem.jpg 4.1343
Série:

Delirium (3.)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Orig. název:

Requiem (2013)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (73)

Kniha Rekviem

Přidat komentář
warca
10. srpna

Pěkně ukončení trilogie o světě, kde je láska nemocí. Ještě bych teda brala o kousek víc. Jak to všechno bude teď. Co s Hanou? Jak bude vypadat nový svět...
Boj na konci byl také velmi stručný.
Začátek maličko pokulhával, Lena byla chvílemi pěkně protivná.
Ale jinak to bylo tak děsivě fantastické!

Romča11
10. července

Úžasná knížka o tom že když chcete odstranit lásku i s těmi nejlepšími úmysly nikdy se vám to nepodaří protože láska se nedá! Život bez ní není opravdový.

Niky91
30. června

Krásná série. Doporučuji.

Charmedka
13. dubna

Co se týče zakončení, jsem poměrně spokojená a to i přesto, že jsem četla dost negativní názory. Mně neuzavřený konec nevadí a jsem jsem na tyhle konce u podobných knih zvyklá.

Jsem ráda, že mám sérii za sebou. Ač se četla dobře, očekávala jsem od ní mnohem více a bohužel musím říct, že jsem zklamaná.

silvinka12
23. února

Než přišel ten konec, byla jsem z té knihy hodně nadšená, ještě víc nadšená než z Pandemonia. Bylo tam hodně akce, vážně jsem se nenudila. Líbily se mi také kapitoly z pohledu Hany, člověk tak mohl nahlédnout do myšlení vyléčené osoby. A posledních padesát stran před koncem bylo napsáno tak dobře, že se nedalo odtrhnout.Ale ten konec? Ten mě tak neskutečně naštval! Autorka dokázala v předešlých dílech napsat dobrý konec, aby čtenáře navedla na další díl, ale tady si asi neuvědomila, že konec by už neměl být tak otevřený a nezodpovězené otázky by měly být zodpovězeny. Místo toho knihu ukončila uprostřed boje mezi Vyléčenými a Nežádoucími. Jako by se prostě rozhodla, že už se jí dál psát nechce a řekla :"Už mě to nebaví, závěrečný boj ukončíme v půlce a napnutí čtenáři ať si trhnou nohou a konec si vymyslí sami." Z konce vlastně není jasné, jak to všechno dopadlo. Co když během boje v Portlandu nějaká z postav, kterou jste měli rádi zemřela? Lena se také na konci rozhodla, jestli dá přednost Alexovi nebo Julianovi, ale není napsáno, jak tomu druhému sdělí, že si nevybrala jeho. A co Hana? Jak to dopadlo s ní a dalšími vylečenými? Ten konec prostě není ukončený. Neztratil se Epilog během překladu náhodou :D?
Vím, že se mi to nesplní, ale byla bych strašně šťastná, kdyby vyšel čtvrtý poslední díl nebo nějaká povídková kniha, kde by autorka ukončila děj, jak se patří a přesvědčila nás, že hlavní postavy si žijí život, jaký si zasloužili.

petrzel
26.12.2018

Trilogie dočtena, poslední díl byl asi nejlepší.

BarbaNechanicka
01.10.2018

Doporučuji celou sérii. Konec slabší, ale celkově se mi námět i příběh opravdu moc líbil a Delirium je jedna z oblíbených sérií. Líbily se mi pasáže z pohledu Hany, Coral me pěkně stvala, Lena byla někdy na zabití, stejně jako Alex, hlavně v části s medvedem, Julian zase až moooc dokonalý, ale dohromady sečteno, skvělý příběh, opravdu škoda toho konce, fajn by byl ještě jeden díl.

Percabethka
27.06.2018

Kniha pro mě byla velké zklamání. Je neobjektivní, autorka zazdila několik celkem důležitých věcí (naříklad co se děje v ostatních státech apod.) a navíc jsem měla pocit, že někdo z knihy vytrhl poslední kapitolu a epilog...
SPOILER
Taky mě naštvalo, že nejen že chyběl konec, Oliver vůbec neřešila, co se děje v ostatních městech, nenapsala, jak Lena vyřeší problém s Alexem a Julianem, ani co bude s Hanou. Také tam není žádná léčba, která by zachánila vyléčené a vrátila jim emoce.
Lena prostě s malou partou víceméně neorganizovaných revolucionářů vtrhne do města, popis nějakého boje (kromě toho u zdi a i ten je naprosto stručný a nekonkrétní) naprosto chybí, a když zbourají zeď a zabijí starostu, je prostě konec. Co se staně s ostatími hlavními postavami také nevíme.
Kdyby alespoň dopsala epilog, ve kterém tyto nejasnosti vysvětlí, když nevěděla, jak je zahrnout do příběhu...