Deliria z pohledu psychiatra

Deliria z pohledu psychiatra https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491198/deliria-z-pohledu-psychiatraNpCo57-vwD-.jpg 5 2 2

Stručná monografie předního českého psychiatra zkoumá, shrnuje a představuje problematiku delirií - poruch vědomí, kterým není ani v zahraniční odborné literatuře věnována zasloužená péče. Deliria a stavy zmatenosti představují velmi závažné psychické stavy vyskytující se především jako komorbidní poruchy při těžších somatických onemocněních a intoxikacích. Mnohdy se vyskytují také jako komorbidní syndrom u některých demencí. Tyto organické mozkové syndromy zhoršují prognózu somatických poruch, zvyšují mortalitu, prodlužují dobu léčby, zkracují délku života a ohrožují pacienty úpadkem kognitivních funkcí. Výrazně zhoršují kvalitu života pacientů i jejich nejbližších rodinných příslušníků a prodražují terapii. Základní znalosti o deliriích by měli mít lékaři všech klinických oborů, protože se mohou vyskytnout skutečně v kterémkoli věku a u různých somatických stavů.... celý text

haki34
24.02.2022 5 z 5

oblíbená fráze - vše co jste kdy chtěli vědět o delíriu a báli jste se zeptat..klinika, patofyziologie, léčba. Delirantní stavy různé etiologie. Čte se dobře, přehledná, praktická. doporučuji

hu_87
24.08.2021 5 z 5

Problematika delirií je zde podána přehledně, komplexně a srozumitelně. Ať už se bavíme o biologických faktorech a příčinách, tak i psychologických faktorech - včetně intervencí, jak se k takovému člověku chovat, jak přizpůsobit péči o něj apod.