Dělej, že ji nevidíš

Dělej, že ji nevidíš https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144691/delej-ze-ji-nevidis-144691.jpg 4 147 29

Kniha plná napětí se odehrává v New Yorku a Mineapolisu. Příběh Lacey Farrellové je dobrodružstvím nejlepší agentky velké Manhattanské realitní kanceláře. Mladá žena se ocitne v nesprávný čas na nesprávném místě - a zaplete se do vyšetřování nebezpečného zločinu. Při prodeji luxusního bytu se Lacey náhodou stane svědkyní vraždy, vyslechne poslední slova oběti, která je přesvědčena, že vrah hledal deník její dcery. Ta zahynula před rokem při autohavárii. Byla to opravdu nešťastná náhoda? Lacey předá deník policii, ale předtím si udělá kopii - a to se jí stane osudným. Získá policejní ochranu, je nucena vzdát se vlastní identity a odstěhovat se do jiného státu; přinejmenším na čas, než zatknou vraha a ona jej identifikuje. Okolnosti ji donutí vzdát se rodiny, práce i vlastní totožnosti, v zájmu ochrany svědků ji přestěhují do Minneapolisu, kde má vést nový život, dokud zločince nechytí a nepostaví před soud. Konečně najde muže svého života, Toma Lynche, rozhlasového moderátora. I on opětuje její city, jenže Lacey je zmatená a nespokojená s životem plným lži a nechce svého přítele ohrozit. Vzdá se lásky? Jednoho dne zjistí, že ji vrah našel a je jí v patách... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Alpress

Pretend You Don´t See Her , 1997

čef
16.10.2022 5 z 5

Tentokrát hrdinku pronásleduje vrah, aby nemohla svědčit o něm, jak zabil její klientku realitní kanceláře. Dostane se až po ochranu svědků, ale je trochu natvrdlá a dopustí se několika chybiček, takže je vrah pořád v dohledu. Čte se to jako po másle.

Shanib
02.07.2022 3 z 5

Od autorky už jsem četla lepší, ale nebylo to špatné. Detektivní zápletka nebyla tak úzce propletená s romantickou linkou příběhu. Postavy byly sympatické a vrtala jsem si hlavu s tím, kdo je hlavní záporák. Kniha se četla sama a na dovolenou tak ideální.

Angelicca
16.01.2021 5 z 5

Opět skvělý detektivní příběh, který chytne a nepustí. Autorky styl se mi velmi líbí a ani tentokrát mě nezklamala. Doporučuji k přečtení.

georginaa
22.10.2020 5 z 5

Opravdu skvělý detektivní román. Četla jsem ji před lety a teď jsem se k ní opět vrátila a vůbec jsem nebyla zklamaná. Člověk za ta léta co přečte plno knih, přeci jenom si nemůže vše pamatovat a tak to bylo příjemné připomenutí.

konicekbily
12.09.2020 5 z 5

Autorka píše svým stylem krátkých kapitol a rychle ubíhajícím dějem. Tentokrát je svědkyně vraždy zařazena do systému ochrany svědků - utajená identita - a na napínavý thriller je zaděláno. Kličkování hrdinky v utajení před potencionálním vrahem navnadí čtenářovu pozornost až do konce. Kniha je určitě pro odpočinkové čtení !

Alienn
09.04.2020 4 z 5

Moje oblíbená autorka, její knížka je téměř pokaždé sázka na jistotu, čtivá a napínavá.

lea735
14.08.2019 5 z 5

Čtivé, napínavé čtení. Skvělý námět z prostředí ochrany svědků. Dobrý nápad a výtečné zpracování.

zdenaR
22.05.2019 4 z 5

Moje první kniha od autorky a okamžitě mě navedla na další :-)))
Napínavý příběh, člověka vtáhne do děje a nepustí.
Doporučuji.

karavela
28.07.2018 4 z 5

Prima detektivka,ostatně jako všechny autorčiny knížky.

martina.tim
28.07.2018 4 z 5

Příběh byl velice poutavý a vůbec jsem se ani chvíli nenudila. Lacey byla sympatická hlavní hrdinka a nelituji čas ztrávený jejím příběhem. Měla jsem ji přečtenou za pár hodin. Vím, že za týden už nebudu vědět co v knize bylo, ale o to v podstatě ani nejde. Líbí se mi tvorba M.H. Clarkové, protože je pro mě odpočinkovou a vítanou relaxací.

Šmoulinka1980
17.05.2018 4 z 5

Kniha byla určitě čtivá i napínavá, ale ani ve mně hlubokou stopu bohužel nezanechala. Svědčí pro to i fakt, že přesto, že jsem ji dočetla před měsícem, dnes si s velkými obtížemi vybavuji přesný děj a pachatele.

jarin58
12.05.2018 4 z 5

Příjemné čtení s hlavní postavou,ženou zařazenou do programu na ochranu svědků.Hlubší pocit ve mě kniha nezanechala.

magdalena13
15.11.2017 5 z 5

Knihu rozhodně doporučuji, ale film mě opravdu vyděsil. Pokud se někomu kniha líbila, určitě se nedívejte na film, zkazí vám všechny iluze.

ERIK 2
01.11.2017 5 z 5

Nemám výhrady,čtivé,napínavé.

Len2očka
30.10.2017 3 z 5

O krapet se mi líbila méně,není to ono.

jenda
17.07.2017 4 z 5

Celkem napínavý příběh, dobře graduje, ale přesto se mi zdá místy až příliš vykonstruovaný (třeba je to jen můj dojem...). Policie nakonec případ vyřeší jen díky tomu, že svědkyně vraždy poruší zásady člověka se změněnou identitou a nevědomky se tak stane "volavkou". Policii pak už nezbývá nic jiného, než pachatele sebrat - jak jinak, než doslova v poslední vteřině. Před spaním dobrý...

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Tohle je první autorka, která mě přivedla na tento žánr. A od tý doby čtu všechny detektivky od této autorky a i jiné detektiky. Přišla jsem tomu na chuť.

Majdule
26.02.2017 3 z 5

Detektivky M. H. Clarkové spojuje vedle ženské hlavní hrdinky čtivost, napětí i schopnost vtáhnout do děje. Ale spojuje je i zaměnitelnost, sice zábava při čtení, ale bez hlubší stopy po něm. A taková je i tahle knížka. Příběh mladé ženy zařazené do programu na ochranu svědků je příjemné, odpočinkové čtení, nicméně po dalším příběhu z pera téhle autorky vám splyne v jedno.
70 %

rakakan
26.08.2016 4 z 5

Velice dobrá kniha, děj měl spád, dobře se četla.

janadibelkova
21.06.2016 2 z 5

Jsem velmi překvapená, jak je tady kniha hodnocena, mě nebavila vůbec, celý děj se pro mě táhl a někdy jsem ani nevěděla, o kom je řeč, jak se tam měnily postavy. Co bych určitě vytkla vydavatelům je neskutečné množství chyb. To při čtení taky hodně ruší. Jinak ale M.H. Clarkovou doporučuji, jiné knihy jsou mnohem poutavější.