Dějiny politického myšlení. II/2, Politické myšlení pozdního středověku a reformace https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172591/bmid_dejiny-politickeho-mysleni-ii-2-pol-66390ca7183e6.png 2 1 1

Ve druhé části druhého svazku dějin politického myšlení je podán systematický výklad politického myšlení od krize středověku až po evropskou reformaci. Velká pozornost je věnována Dantemu, Ockhamovi a Marsiliovi, státní theologii Karla IV.,počátkům konciliarismu, ideovým kořenům reformace v Českých zemích, Janu Husovi, husitskému hnutí, Petru Chelčickému, Mikuláši Kusánskému a evropské reformaci.... celý text

pan_Vaclav
14.05.2024 2 z 5

Ani druhý svazek nepředstavuje monografii podávající prý systematický výklad dobového politického myšlení, ale sborník separátních příspěvků, které nepokrývají téma ani věcně, ani regionálně. Neodvažuju se hodnotit jejich odbornou úroveň, všechny na mě ale působily jako poznámky k zásadnějším, jinde publikovaným studiím, pro které je předmětný svazek uměle vytvořeným odbytištěm, jemuž jména přispěvatelů a pouze deklaratorně velkorysý záměr zajistily grantovou podporu. Kniha mě stála 520 Kč.