Dějiny Makedonie

Kniha je první původní českou syntetickou prací o dějinách Makedonie od antiky přes středověk až do současnosti. Ukazuje ložitý vývoj oblasti, která v minulosti sice nikdy neměla ani konkrétní hranice, ani jasně etnicky definované obyvatelstvo, avšak přesto má svou bohatou historii. Rozhodující důraz je položen na novodobé dějiny od Berlínského kongresu(1878), především pak na politické dějiny Makedonie od jejího rozdělení mezi Srbsko, Bulharsko a Řecko po druhé balkánské válce (1913). Práce si všímá odlišného vývoje v různách částech Makedonie v meziválečném období a za druhé světové války. Dále se kniha věnuje okolnostem vzniku svazové Lidové republiky Makedonie v rámci Titovy Jugoslávie (1944) a příčinám vzniku nezávislé Makedonské republiky (1991). Součástí knihy je i přehled vývoje makedonské kultury od Miroslava Kouby. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74860/dejiny-makedonie-74860.jpg 4.110

Kniha Dějiny Makedonie

Andráse de la
16.01.2019

Je to dobrá série ty Dějiny států, ale strašně ve všech dílech odbývají historii - starověk je popsán na pár stránkách, stejně tak středověk a jinak se všechny knihy zabývají hlavně 19. a 20. stoletím... přitom by mohla být napsána kniha o stejné velikosti pojednávající jen o starověku.

Mě ty moderní dějiny baví ze všech nejmíň, škoda, že se víc nezabývají "davnejsi historií."