Dějiny křesťanského myšlení

Dějiny křesťanského myšlení https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139286/bmid_dejiny-krestanskeho-mysleni-139286.jpg 4 9 2

Kniha nabízí přehled nejznámějších křesťanských myslitelů od apoštolských otců až po Martina Luthera Kinga. Jejich myšlenky dokumentuje četnými citáty z jejich děl. Autorova schopnost neobyčejně stručně vystihnout jádro myšlenkového bohatství jednotlivých postav činí z knihy užitečnou pomůcku pro každého, kdo se zajímá o křesťanství a o kořeny naší evropské kultury. (navrat.cz)... celý text

Náboženství Literatura naučná Učebnice a slovníky
Vydáno: , Návrat domů

The Lion Book of Christian Thought , 1992

M.H.
07.05.2016

Napriek tomu, že ide o neveľkú knihu, je to hodnotné čítanie. Cením si, že český preklad obsahuje ku každej kapitole (tie sú venované poväčšine osobnosti/koncilom) literatúru v češtine, čo nie je bežné.

Škoda, že pravoslávni teológovia končia Gregorom Palamom, resp. vyznaním patriarchu Cyrila Lukarisa a reakciou patriarchu Dositea a nič novšie už kniha neobsahuje. Katolícka a protestantská teológia je však spracovaná až do začiatku 80.rokov 20. storočia.

Zmiu
06.11.2012 4 z 5

výborně napsaná kniha, která se četla sama, což se u školních knih vidí málokdy.

Autorovy knížky

Tony Lane
britská, 1945
1996  82%Dějiny křesťanského myšlení

Kniha Dějiny křesťanského myšlení je v