Dejiny českej a slovenskej pedagogiky

Dejiny českej a slovenskej pedagogiky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357006/bmid_dejiny-ceskej-a-slovenskej-pedagogi-sza-357006.jpg 4 1 1

Vysokoškolská učebnica zachytáva vývin školstva a pedagogiky na území nášho štátu od najstarších čias, z ktorých sa zachovali písomné pamiatky, po najnovšiu dobu.

Ivan53
09.11.2022 4 z 5

Jednu hviezdu som musel strhnúť, pretože dátum vydania sa na obsahu naozaj odrazil, predovšetkým pri opise pedagogiky od začiatku 20. storočia ďalej do súčasnosti. Pritom opis zárodkov pedagogiky v prvých štátnych útvaroch na našom území nie je najhorší. Celkom šikovne sa pôvodca popasoval i s tým, že sa bolo treba venovať dejinám nielen českej, ale i slovenskej pedagogiky, pričom až do vzniku Česko-Slovenska sa vyvíjala každá osve. Zaujímavé bolo čítať o záporných dopadoch povinnej školskej dochádzky na češtinu. Knihu som prečítal, lebo som sa k nej dostal zadarmo, ale nemám prehľad o iných pedagogike venovaných prácach, azda s výnimkou knihy, venujúcej sa medzivojnovému obdobiu (a tá už nie je zaťažená nijakou ideológiou).

pedagogika

Autoři knihy

Jozef Mátej
slovenská, 1923 - 1987

Kniha Dejiny českej a slovenskej pedagogiky je v