Dcery strážce majáku

Dcery strážce majáku https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351874/bmid_dcery-strazce-majaku-nL6-351874.jpg 4 206 206

Elizabeth ztratila zrak. Už nemůže číst knihy, které miluje, ani nevidí obrazy, jež dojímaly její duši, ale pořád jí zbývá bystrá mysl a prázdnotu, způsobenou slepotou, vyplňuje hudba. Když se na ztroskotané lodi najdou deníky jejího otce, požádá o pomoc dospívající delikventku Morgan, která v rámci trestu za sprejerství koná obecně prospěšné práce v domově pro seniory, kde Elizabeth žije. Mezi oběma ženami při práci na dešifrování knih vznikne nečekaný vztah; obě upoutají události, které zaznamenal strážce majáku na ostrově Porphyry Island před více než 70 lety. Během práce zjišťují, že obě mají s tímto izolovaným ostrovem spojení, že se jejich životů dotklo Elizabethino záhadné dvojče Emily a krásné, i když drsné okolí Hořejšího jezera. Elizabeth však ve vybledlých stránkách otcových deníků nalezne víc tajemství, než tušila, a její vlastní identita se náhle vynoří v novém světle.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Lightkeeper's Daughters , 2017

Kopretina_aku
19.01.2018 5 z 5

Krásný příběh o těžkém životě rodiny strážce majáku na odlehlém místě, o sourozeneckých vztazích, o životních obětech, těžkých a bolavých rozhodnutích a o hledání kořenů a pravdy, o odpuštění a pochopení. Velmi pěkně napsané. Klubko staré několik desetiletí se postupně rozmotávalo s napětím a čekáním, zda i Morgan najde své místo a své kořeny.

Hawkey
16.01.2018 3 z 5

Hezký příběh a čte se sám, ale čekala jsem víc. O ostatních, krom Elizabeth a Emily, se toho moc nedozvíte a já bych přitom byla ráda za každou stránku navíc ze života rodiny žijicí u majáku. Takové krásné téma a já se cítím ochuzena. Pokud chcete sondu do duše a jste majákovec jako já, doporučuju Světlo mezi oceány. To byla naprostá pecka. Jinak nevím, jak vy, ale mně opravdu nesedla Morgan a její vulgarita a vadili mi příliš krátké kapitoly.

Knižní střípky
07.01.2018 5 z 5

Nádherný příběh to byl. Fascinující prostředí odlehlého ostrova, kde žije pouze rodina strážce majáku. Kniha, na kterou se jen tak nezapomíná. Příběh z minulosti o Elizabeth a Emily je tak silný, až se mi místy tajil dech, tolik bolesti musely zažít. Je strašné, když o Vašem životě rozhodují jiní lidé a navíc, když ještě rozhodují špatně. A to jsem ještě nevěděla, co vše mě čeká. A jsem moc ráda, že hlavní protagonistka příběhu ze současnosti Morgan nakonec našla své místo v životě, je to jen dobře.

sadlo
03.01.2018

Připojuji se , hezky se příběh čte.
Co mne zaujalo, je, jak se Elizabeth , hrdinka příběhu , dříve narozená, ptá mladého děvčete, zda umí číst , zda umí číst psací písmo.
Autorka knihy Jean Pendziwolová se jistě setkala s tímto problemem , neumět přečíst text napsaný psacím písmem. Mam obavy, že v Evropě se tento nešvar objeví během pár let.

Šánka
12.12.2017 5 z 5

Tak, tohle jsem vážně nečekala, nádhera !!! Krásně napsaný příběh s tajemstvím.
Střídání minulosti s přítomností do sebe plynule zapadá, děj mě okamžitě vtáhl na ostrůvek a do životů jeho obyvatel, strážců majáku. Místy až poetické popisy ostrovní přírody se střídají a jsou v kontrastu s drsnou realitou běžného života rodiny a po střípcích se odhalují dávná tajemství až do dojemného závěru, kdy se z nich vytvoří dokonalá mozaika.
Příběh, který mohu jen doporučit užít si ho.

Mischone
04.11.2017 5 z 5

No pání, no páááni?! Opravdu si tuhle knihu neváhejte přečíst.
Postupné odkrývání starých tajemství, život na ostrově a zapletená rodinná tajemství vás nenechají knihu odložit. Přečetla jsem během jednoho dne, nutí vás to stále přemýšlet a chcete vědět víc a víc ze života postav. Rozuzlení příběhu je naprostým překvapením, není to žádný tuctový předvídatelný román.
Díky zápiskům z nalezených deníků se dostáváte do minulosti a odkrýváte co se vlastně událo, vidíte to z různých pohledů a skládáte celý příběh dohromady.

ave55
29.10.2017 5 z 5

Nádherně napsaný příběh. Dojemný. Napínavý. Krásně popsaná příroda a život správců majáku. Určitě jedna z knih, která ve mně dlouho zůstane.

deníky pro ženy tajemství slepota nevidomí majáky rodinná tajemství

Autorovy knížky

Jean E. Pendziwol