Dcera někoho jiného

Dcera někoho jiného https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330690/bmid_dcera-nekoho-druheho-Hey-330690.jpg 3 155 60

Když třináctiletá Julie jedné noci zmizí z domu, vypadá to na učebnicový příklad únosu. Jenomže nikdo se neozve s žádostí o výkupné, neobjeví se jediná stopa… Až se po dlouhých osmi letech Julie, nyní už dospělá žena, zničehonic objeví na prahu rodinného domu. Počáteční úžas a nadšení celé rodiny však záhy vystřídají neodbytné otázky, které se Juliině matce vkrádají do mysli – zvlášť když se Julie s rodinou sžívá jen pomalu a chová se více než podivně. Proč odmítá chodit na terapii? Kam tak záhadně mizí z domu? Proč nechce mluvit, o tom, co se stalo? Kam se poděly peníze z fondu, zřízeného na Juliino nalezení, který spravoval její otec? A co je nejhorší – je tahle žena opravdu jejich Julie?... celý text

Literatura světová Thrillery Záhady
Vydáno: , Ikar (ČR)

Good as gone , 2016

stju
15.10.2017 1 z 5

Četba této knihy mi trvala na mne strašně dlouho, ale protože se naprosto vyjimečně stane, že knihu nedočtu, tak jsem se i touto knihou snažila prokousat. Po dosažení konce si myslím, že to byla snaha celkem zbytečná. V zásadě jsem očekávala zajímavý příběh, který nejenže se nekonal, vlastně jsem mu ani neporozuměla, dokonce si nejsem jistá, že jsem hlavní zápletku správně pochopila. Určitě se ke knize již nikdy nevrátím-nebavila mě, nezaujala, nic nedala.

Gregorie
22.09.2017 3 z 5

Člověk se nemá těšit. A já se těšila. Tedy, svedla mě k tomu anotace knížky. Líbil se mi nápad slibující zašmodrchanou, napínavou zápletku a překvapivé rozuzlení. Netvrdím, že jsem se ničeho z toho nedočkala, ale často jsem se v příběhu ztrácela. Chyběla mi lehkost vyprávění a proto ani nemůžu tvrdit, že jsem knížku zhltla. Docela jsem ji odkládala, a když jsem se ke čtení vracela, musela jsem nalistovat pár stran na zpět, abych se chytla. Oceňuji autorčin pěkný nápad, ale chyběl tomu švih. Škoda :-(

Vojtos
08.09.2017 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila.. možná jen trochu zmatené vyprávění z pohledu Julie (a nebo podvodnice co se za Julii jen vydává?) 5hvězdiček

alnahu
30.08.2017 2 z 5

Kniha začíná velmi napínavě-třináctiletá Julie je unesená a zmizí beze stopy, její sestra Jane, ukrytá ve svém pokoji ve skříni ,byla svědkem jejího únosu. Rodina i policie po ní marně pátrala- dívka zmizela beze stopy .Po osmi letech se náhle vrací Julie domů, již jako dospělá žena, rodina ji přijme ,ale ona stále vyvolává pochyby ,zda je to opravdu jejich Julie. S této knihy jsem byla nakonec dost zmatená a musím se přiznat, že jsem pár stránek i přeskočila- připadaly mi nějak ,že ani do příběhu nepatří. Bohužel mě tato kniha i přes pěknou obálku neoslovila.

Illaa
27.07.2017 1 z 5

Zmatlané páté přes deváté. Ze začátku jsem byla tak nadšená nápadem, ale pak to vyprchalo jak pára nad hrncem. Musela jsem se hodně nutit, abych dočetla do konce.

perpe2a
21.07.2017 2 z 5

docteno, mam velmi rozpacite pocity... nelibila se mi... chaoticke, zmatene, nepropracovane... za me nee

milena8281
14.07.2017 3 z 5

Mně se líbila zápletka. Taky jsem v průběhu četby byla přesvědčená, že se jedná o podvodnici, taky jsem pochybovala, a s napětím čekala na závěr, abych se dočkala odpovědi. Styl není úplně dechberoucí, občas je to takové moc zauzlované, že jsem se v tom ztrácela, ale pointa dobrá.

petrarka72
13.07.2017 4 z 5

"Dobrým člověkem se stanete jen v rámci těch možností, které vám svět nabídne." Matka a dcera, sestry, průběžné nedorozumění, brutálně potrestaná touha po víře, lásce a naplnění, otázky, kolika lidmi-ženami-dívkami vlastně můžeme být... Napětí kolísavé, ale závěr docela jízda.

barca98
07.07.2017 3 z 5

Jak už zde uváděli ostatní, dočetla jsem, protože mě zajímalo, co z toho nakonec vyleze, ale celkově v průběhu čtení mě kniha bavila jen z pohledu Anny. Vždy, když se objevilo nové jméno, jsem kapitolu nějak s donucením přečetla, ale modlila jsem se, ať co nejdřív skončí. Do toho jsem byla stále zmatená, jestli to teda její dcera je nebo není. Už jsem tedy četla lepší kousky.

zdehan
01.07.2017 4 z 5

Kniha se dobře četla byla pěkná.

bookcase
16.06.2017 4 z 5

Nebylo to špatné, ale na thrillery, u kterých skoro nedýcháte, to nemá.

Maus
14.06.2017 5 z 5

Pěkná kniha a pěkný námět. Odpočinula jsem si u ní :)

veronika9143
13.06.2017 3 z 5

Pěkný název, hezká obálka, lákavá anotace. Začátek byl docela ucházející, bohužel postupně jsem se začala ztrácet a našla jsem se až na konci a to jsem si ještě nebyla pořádně jistá. Možná škoda, jinak se četla dobře, zbytečně byla překombinovaná osobnostmi ztracené dcery. Chápu, že to byl asi záměr autora, ale čeho je moc, toho je příliš. Snad příště....

jana3099
06.06.2017 3 z 5

Knihu jsem sice dočetla......ale nevím no......těšila jsem se na ni,ale děj je na mě příliš zamotaný a zmatený a na třináctiletou holku dost nepravděpodobný, i když v dnešní době se asi nelze divit ničemu,nicméně vyprávění očima matky v pohodě,ale očima ostatních postav dost chaotické, ale nakonec vše vyjasněno.......

PetraBery
03.06.2017 3 z 5

Obvykle mi nevadí knihy vyprávěné z pohledu více osob. U této jsem byla ale opravdu někdy zmatená, protože po matčině pohledu se vracíme do minulosti pohledem různých osob, kterými byla (nebo nebyla?) unesená Julie. A v tom byl pro mne kámen úrazu a hůře se mi kniha četla. Ale jinak téma dobré, jen to mělo být jinak zpracované.

JustWomen
22.05.2017 2 z 5

Docela chaotické, nevěrohodné množství osob, kým vším Julie byla, děje, které na sebe nenavazují, málo čtivé, nebyl to můj šálek kávy.

Safienka
13.05.2017 4 z 5

Mě se to líbilo. I když začátek se trochu táhnul a některé pocity matky jsem vůbec nechápala, ale bylo to zajímavě napsané. Dva pohledy, jeden matky, druhý ztracené dívky, která objevuje svoje skryté osoby v sobě. Některé situace byly takové naoko a šiklo by se, kdyby byly víc rozepsané, nějak zajímavěji, ale celkově jsem si to užila.

zuzana2599
12.05.2017 4 z 5

Psychologická sonda do života rodiny, která zažije šok, když se jejich osm let ztracená dcera vrátí domů. Je to vůbec jejich Julie? Kým vším byla?
Matčiny pochybnosti, hledání pravdy a viny a také o odpuštění, o tom všem je tento čtivý thriller s nezbytnou dávkou napětí.

Mischone
06.05.2017 3 z 5

Dlouho jsem nevěděla jak popsat pocit z knihy, je to těžké a navíc mě kniha vůbec nebavila. Pro mě to bylo chaotické, do čtení jsem se nutila jen proto, protože nemám ráda nedočtené knihy a zajímalo mě co z toho nakonec vyleze, protože jsem dost často kroutila hlavou nad průběhem...
Tolik vedlejších postav a dějů, které působí, že na sebe vůbec nenavazují mě odrazovaly čím dál víc. Nepřirovnávala bych to ke Zmizelé, ani k Dívce ve vlaku, .. NE! 1000 lidí, 1000 názorů a ten můj je takový, že to bylo "nic moc" a za tím si stojím. Nechuť knihu číst dál ještě podporovalo téma -víra, není to můj šálek čaje, tudíž celkový dojem byl už dávno ten tam.

Danago
02.05.2017 3 z 5

Zajímavý příběh. Anotace přesně odpovídá..... Pro mě to , ale bylo hodně náročné čtení, těžké, složité málo čtivé. Zápletka tak nějak nevěrohodná....

únosy dětí

Amy Gentry
americká
2017  58%Dcera někoho jiného
2020  66%Kdo se směje naposled

Kniha Dcera někoho jiného je v