Dcera krále močálů

Dcera krále močálů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368395/bmid_dcera-krale-mocalu-YtX-368395.jpg 4 168 54

Dcera krále močálů je okouzlujícím napínavým psychologickým thrillerem, příběhem ženy, která musí riskovat vše, aby pronásledovala nebezpečného muže, který jí ničil minulost a nyní hrozí, že ukradne i její budoucnost. Tím mužem je naneštěstí její otec… Když neslavně známý únosce dětí Král močálů uteče z přísně střeženého vězení uprostřed Michiganské divočiny, je si Helena Pelletierová jistá, že je schopná ho se svými loveckými a stopařskými schopnostmi chytit. Vždyť znalostmi rozlehlých močálů se Králi nemůže nikdo vyrovnat - kromě Heleny, jeho vlastní dcery. Postupně zjišťuje, že útěk z vězení byl jen první krok v otcově promyšleném plánu. Jeho cílem je totiž unést ji i její dvě malé dcerky. V této hře o přežití musí Helena využít vše, co se od otce jako dítě naučila.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: ekniha , Slovart (ČR)

The Marsh King’s Daughter , 2017

alnahu
21.03.2018 3 z 5

Zvláštní kniha- také si myslím ,že je to spíš dobrodružný román -než thriller. Helena Pelletierová žije ve spokojeném manželství s dvěma dcerami ,vše se rázem změní, když vyslechne zprávu o uprchlém zločinci a ona ví ,že je to její otec a tím začne hra na kočku a myš. Její otec se skrývá v močálech a ona jediná ho může najít ,protože i ona zde se svým krutým otcem žila. Knize dávám za 3 hvězdičky.

newtory
17.03.2018 5 z 5

Ani thriller, ani detektívka, ale dobrodružný román a dobrý. Pekné opisy prírody a premýšľanie o vzťahu človeka a prírody, alebo skôr človeka spätého s prírodou a človeka mestského. Zaujímavé postrehy o živote v divočine.
A dôležitý záver: Najsilnejším motívom ľudského konania je rodina, ale nie tá z ktorej človek vyšiel, ale tá, ktorú si sám založil.

svoboddka
11.03.2018 5 z 5

Výborně napsaný příběh. Kniha, u které chcete vědět, co bude dál, tak čtete a čtete, ale pak je vám líto, že jste už na konci.

derminator
06.03.2018 3 z 5

Kniha není vyloženě nijak špatná! Jen to spíše není thriller, ale dobrodružný román ve kterém se občas ztrácíte. Hlavně se kniha rozjíždí dosti pomálu, a nejlepší je až ke konci. Za mě doporučím čtenářům spíše dobrodružné literatury. Dám knize 45%.

soukroma
07.02.2018 5 z 5

Velmi zvláštní kniha, zaujala mě. Prvních pár stran může vypadat jako "tuctový" thriller o únosu, věznění a dítěti, které vyrůstá v podivných podmínkách. Ale do tuctovosti má celý příběh a hlavně jeho podání hodně daleko (a jak bylo řečeno níže v komentářích - těch zásadních a palčivých témat probíraných jaksi mimochodem bylo spousta) a hlavně je vše velice uvěřitelné. Jednak autorka zná dobře místo děje (částečně divoká oblast Horního poloostrova v Michiganu, Upper Peninsula, plná jezer, řek a močálů, pahorků a lesů), takže je vše velice autentické, a jednak pojímá vše pohledem dítěte, které zná jen své prostředí a ty dva jediné lidi, s nimiž žije prakticky v divočině - a z tohoto pohledu je vše dokonale věrohodné.
Od začátku víme v kostce, co hlavní hrdinka zažila, jak velice odlišně žije teď a jaký děsivě akutní problém teď musí řešit, sama. Teprve postupně se rozklíčují překvapivé detaily z jejího dětského života, takže není divu, že do samotného konce ani hrdinka (tím méně čtenář) netuší, jak to skončí.
Popisy přírody a života potomka indiánského kmene Janomamů v divočině jsou velice zajímavé, ale samozřejmě pro citlivého civilizovaného člověka zároveň značně syrové.
V neposlední řadě k temnému podkresu (postupnými citacemi v úvodu kapitol) také autorka zajímavě použila u nás prakticky donedávna neznámou Andersenovu pohádku se stejným názvem, jako má kniha.

Phewell
02.02.2018 5 z 5

Ano, ze začátku kniha působí spíš dobrodružně, ale těch obsažených témat: udržitelnost lesů a přírody, indiáni vs. bílí lidé, původní obyvatelstvo, pohádky, báje, psychologie lovu, psychologie postav a rodinných vztahů, násilí fyzické vs. psychické, dospívání, biologie, rostliny, byliny, zvířata ....a do toho thriller.

Líbila se mi moc.

Michaela91
07.01.2018 3 z 5

Byla to pro mě spíše dobrodružná kniha než thriller. Až ten konec byl akční. Hodně detailně popsaná krajina to se mi líbilo, i když jsem si někdy přála aby se začalo už něco dít.

Hella
30.12.2017 5 z 5

Fantastické počtení. Napínavý, originální, emoce vzbuzující příběh. Za mě obrovský palec nahoru.

martina.bella
26.12.2017 5 z 5

Toto je opravdu bomba!!! Už dlouho jsem se do žádné knížky neponořila tak jako do této. Nedalo se přestat číst! Moc se mi líbilo prostředí, krásné popisy přírody, psychologie postav. Hlavně návraty do minulosti, kdy malá holčička vzhlíží ke svému otci, přestože my už víme, že je to zločinec, a chatrč v pustině bez moderních vymožeností považuje prostě za normální domov, jelikož nic jiného nezná. A jak roste, tak postupné zjišťování, že není všechno úplně v pořádku a že otce je třeba se bát... Jen jednu výhradu mám - holčička s otcem z chatrče během několika hodin pěšky došli na dohled k vodopádům, které navštěvovali turisté. Jak je tedy možné, že jejich chatrč tolik let nikdo cizí neobjevil? Nemohlo to být zase tak daleko, když vzdálenost šla zdolat jednodenním pěším výletem. Nevím, možná je to tím, že Američané se do divočiny prostě nevydávají a drží se značených cest nebo se drží jen v blízkosti parkovišť???? Ale četlo se to tak dobře, že toto odpouštím.

Illaa
20.12.2017 1 z 5

Nápad to byl pěkný, bohužel promarněný. Nejhorší na tom byly ty pohádkové prology u jednotlivých kapitol. Pár momentů bylo napínavých, ale bohužel až na konci knihy. Za mě velká slabota.

atevi4
04.12.2017 4 z 5

Spíš než ta "thrillerová" linka je v téhle knížce důležitější kontrast života v bažinách a v "civilizaci", srovnání vidění světa jako dítě a jako dospělý, jak vzpomínky ovlivňují naše rozhodování... A jako bonus je až do konce stupňovaná ta část s napětím... A jako třešnička na dortu Andersenova pohádka... Za mě ta knížka opravdu stojí za přečtení.

kneslova
17.11.2017 3 z 5

Tak nějak jsem na vážkách, celkem dobře napsaná kniha, spíše dobrodružná než thriller, není to ani tak, že by se od ní nedalo odtrhnout. Tak mezi 3-4 hvězdičkami. Ani toho děje tam moc není, hlavně vzpomínky, hrdinka mi nijak k srdci nepřirostla a další postavy jsou jen okrajové..

petaSk
08.11.2017 2 z 5

Tak bohužel jsem se nedokázala dostat přes stránku 90. Pro mě naprosto nezáživná a nudná kniha.

kasavubu
29.10.2017 4 z 5

Kniha byla moc zajímavá (hlavně vylíčení života v bažinách) a skvěle se četla. Místy mi ale přišla hůře uvěřitelná. Nějak mi nesedlo, že by močály mohly být tak opuštěné, jak je to v knize vylíčeno. Pochopila bych to někde v Amazonii, ale v Sev. Americe? A také mi přišlo trochu nepochopitelné, že se matka a dcera nepokusily o útěk už dřív, když otec trávil skoro celý den/někdy i celé dny mimo srub. Ale to jsou jen takové mé postřehy, jako celek se mi kniha moc líbila.