JLA: Babylonská věž

JLA: Babylonská věž https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328751/jla-babylonska-vez-UCA-328751.jpg 4 98 25

DC komiksový komplet série

Batmanovy tajné soubory týkající se Ligy spravedlnosti padly do rukou jeho nejstaršího a nejnebezpečnějšího protivníka – Ra’s Al Ghula! Superman, Wonder Woman, Aquaman, Martian Manhunter, Green Lantern, Plastic Man a Flash padají do pastí navržených tak, aby neutralizovaly jejich pozoruhodné schopnosti. Může to JLA přežít? A pokud ano, dokážou její členové někdy Batmanovi odpustit, že měl v této zradě prsty? Obsahuje: JLA: Babylonská věž, Brave and the Bold (Vol 1) č. 28... celý text

Komiksy
Vydáno: , Eaglemoss Collections , BB art

JLA: Tower of Babel , 2015

DennisMoore
05.06.2017 4 z 5

Kniha s velmi dobrým nápadem - paranoidní příběh, v němž si žádná postava nemůže být ničím jistá (a čtenář už vůbec ne). Škoda, že tím temným oparem, který se nad pastelově barevnými stránkami vznáší, tu a tam prosvitne trochu nepatřičná naivita, jež by se hodila spíše do komiksů staršího data. Obstarává ji zejména Plastic Man, kterého jsem neznal a bez kterého bych se příště jistojistě obešel.

P1tr
30.05.2017 5 z 5

Výborný příběh plný paranoie, zrady a přátelství. Babylonská věž kombinuje mnoho vztahových motivů bravurním způsobem v nepříliš dlouhém a svižném příběhu, který dává každé postavě prostor zazářit a zaujmout čtenáře. Kromě tradičních akčních předváděček dostanou všichni účinkující, ať už kladní, či záporní, šanci vyslovit svůj názor na ústřední téma, což je činí lidštějšími a trojrozměrnějšími a příběhu to dodává hlubší význam. Jedinou menší výtkou se zdá být kresba, která je lehce nevyrovnaná a chvílemi, obzvláště na začátku, než si na ní zvyknete, působí celkem zastarale, mohdy až příliš dětsky a prostá detailů, ovšem jakmile si na tento styl zvyknete, problém zmizí. Jako celek tedy tento příběh JLA nabízí silný, vtahující příběh, který velice rychle odsýpá a rezonuje i po dočtení.

martinstefko
30.05.2017 3 z 5

"DC komiksový komplet" ale ve druhé desítce konečně pokračuje novými komiksy a není to začátek vyloženě špatný. Jen mohla "Babylonská věž" říct mnohem víc, než nakonec řekla.

hroubek
26.05.2017 4 z 5

Na tento komiks jsem se hodně moc těšil. Měl to být můj první velký komiks, ve kterém je JLA. Ale, když jsem komiks držel v ruce, tak mě moc velký nepřišel(myslím počtem stránek). A nebyl jsem moc nadšený, když jsem komiks otevřel a viděl jsem kresbu. Prostě první dojmy byly zklamání. Pak jsem se, ale začetl a to byla jiná prácička. Velmi fajn příběh, zajímavé motivace a hlavně parádní atmosféra plná paranoii. Do toho nejmocnější hrdinové na kolenou. Pecka. Kresba sice stále slabší, ale já se velmi dobře bavil. Pointa mě sedla a ocenil bych ještě jeden nebo dva sešity navíc. Starý příběh mě možná bavil ještě více, než nový, jelikož je správně cheesy. Největší zklamání je tedy to, že je komiks až moc krátký a zasloužil by si větší propracovanost(dle mého pohledu). PS: Pokud se komiks někomu líbil, tak doporučuji kouknout na tento animák, který má podobné téma:

Gordonlord
25.05.2017 3 z 5

Tohle je Batman tak, jak ho mám nejradši - tak, jak jeho osobnost a povahu nastolil moderní věk comicsu : Ponurý, věčně zamračený, neschopný vtipu, paranoidní, nedůvěřivý anti-sociální magor, který se nikdy za nic neomlouvá a má vymyšlený plán na snad úplně každou eventualitu, která může při jeho práci nastat.

No - a o tom právě pojednává i Babylonská věž - Batman si vytvořil plány na to, jak v případě potřeby zlikvidovat kteréhokoliv ze svých kolegů z JLA a tyto plány padnou do rukou Ras ´al Ghůlovi. Jo - holt kdyby měl Batman ještě naživu své rodiče, vsadím se, že by měl záložní plán dokonce i na jejich eliminaci. (Jinak co se těch eventualit týče, rozhodně více mě dostal mega-event "War games", který, žel, vyšel pouze v angličtině a táhl se pěkně dlouho přes velké množství různých DC-čkovských sérií a jehož zápletkou bylo zcizení Batmanova plánu, jak krok po kroku postupovat v případě, že bude potřeba získat nadvládu nad pouličními gangy...nebo tak nějak. Každopádně měl skutečně sílu a dost dojemný konec)

To "Babylonská věž" má nějaké ty mouchy - mainstreramová kresba tu není tak detailní a vymazlená jako u jiných knih z kompletu a příběh mohl být také trochu více promakaný, navíc Eaglemossáckou verzi hyzdí lehké přehození několika stránek, které docela kazí návaznost příběhu, ale každopádně - Je tu spousta dobrých nápadů, příběh je zajímavý a zakončení celé knihy je naprosto v Batmanově stylu :-) Nevím co ještě k tomu napsat - mimo výše zmíněných chyb jsem byl prostě spokojen.