Dash & Lily: Kniha přání

Dash tráví v knihkupectví Strand dlouhé hodiny a jednoho dne najde mezi ostatními knihami červený zápisník, v němž je série úkolů souvisejících s knihami. Samozřejmě mu to nedá (taky který knihomol by odolal?) a pustí se do jejich plnění. Na závěr pak napíše do zápisníků svůj vlastní úkol a nechá ho na smluveném místě. A v tom okamžiku vstupuje do hry Lily (jak už jste asi uhodli, právě ona je majitelkou zápisníku i autorkou úkolů). A následuje série šifer, dopisování, vtipných míjení se i setkávání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223810/dash-lily-kniha-prani-223810.jpg 3.8487
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Dash & Lily's Book of Dares, 2010

Kniha Dash & Lily: Kniha přání

telileov

U knížky jsem se náramně bavila a přestože jsem věděla, co se stane, u knížky jsem si oddechla a hlavně se hodně smála. Předčítala jsem i přítelovi, který vůbec nečte, a smál se se mnou.

Lily mě první polovinu knížky hrozně štvala, Dashovy kapitoly mě bavily o dost víc a i mi byl jako postava sympatičtější. (Což je dost možná i tím, že nemám ráda Vánoce.) Postupně se to ale otočilo a ke konci už byla moje favoritka Lily a Dash tím negativním otravou.

Shrnu-li to, knížku jsem si fakt užila. Dlouho jsem se u žádné knížky tolik nesmála. Nebylo to ale jen o vtipu, několikrát mě i chytla za srdce a donutila se zamyslet.
Doporučuji, i pokud už jste viděli seriálové zpracování. :)

deedulka

Z této zvláštní knihy jsem trošku rozpačitá. Bylo to miloučké, naivní a taky občas trhlé, v dobrém slova smyslu. Místy to ale nudilo a to hlavně kvůli jazykovému stylu a zdlouhavému myšlenkovému hloubání postav. Vyjadřování hlavních hrdinů mi přišlo nereálné s ohledem na jejich věk. Oba jsou to hrozně sečtělí chytrolíni a mají složité literárně vzletné vyjadřování. Ale takhle přece normální puberťáci nemluví. Jako by se autoři nedokázali oprostit od svého reálného věku a vžít se do mladé duše. Neznám žádného mladého knihomola, který by takhle mluvil. Současně s knihou jsem si pustila i seriál. Vždy jsem si načetla část a pak následoval jeden díl. :-) Je to ideální na zimní období kolem Vánoc. Takové milé nenáročné, jen jazykem těžkopádné.

Alejah.A.Rose

I na druhé počtení je to opravdu milá kniha, která vás dostane do té správné vánoční nálady (a to i po Vánocích, nebo dokonce i v létě). Odehrává se v New Yorku a čtenářům chtě nechtě připomene všechny ty americké vánoční filmy, které tu náladu umí pomoci navodit. Je to příběh o dvou mladých lidech, kteří se během vánočního období potkají díky zápisníku schovaném v knihkupectví, který si pak vyměňují a pomocí něj si posílají zprávy, aniž by se potkali (spoiler, nespoiler: nakonec si k sobě cestu najdou). Pomocí zápisníku se podívají na různá newyorská místa, která mohou (a také nemusí) souviset s Vánoci, a na cestách je také potkává nejedno dobrodružství. Je to jízda, ale svým způsobem pomalá jízda, není to nadupané akcí, ale spíše příjemná procházka, což si myslím, že k Vánocům sedí protože když na poslední chvíli nesháníte dárky, je to spíše klidné období.
Je to určitě ta pravá knížka, pokud hledáte něco oddychového a chcete si odpočinout od jiných contemporary YA příběhů, ve kterých jsou těžká témata, ty tady totiž nenajdete ani bokem, a to může být pro mnohé osvobozující. Je občas dobré si připomenout, že tragické události nečekají na každém rohu.
Také si nemohu vynachválit obálku druhého vydání, která, ač je filmová, vypadá opravdu skvěle a fotogenicky!
Kniha mi byla poskytnuta na recenzi společností Albatros Media.

Damonka12

Kniha nebyla špatná, ale mě moc nesedla. Styl psaní mi přišel poměrně nudný a hlavní hrdinové takový nijací. Ale aspoň celkový příběh a to, co hlavní hrdinové zažívali bylo zajímavé.

b_and_books
31.12.2020

Již od začátku se mi líbil ten nápad se zápisníkem, i když moc nevěřím, že by to ve skutečnosti vyšlo.
Moc hezky se to četlo, úplně na vás dýchne příjemná atmosféra, která se ve vás rozlévá během čtení, které fakt ubíhá, protože se to čte rychle.
Střídání pohledů bylo fakt super a obdivuji způsob, jakým autoři knížku psali. Každý za jeden pohled bez předešlé vzájemné domluvy.
Když pominu fakt, že se Lily hlavně ze začátku na svůj věk chovala trochu dětinsky a jako malá, což mě občas vytáčelo, postavy jsem si oblíbila. Co si budem, hlavně Dashe. A i Lily potom byla v pohodě.
Delší dobu jsem nečetla takovou knížku a myslím, že mi pomohla se zase o kousek dostat z mé delší dobu trvající čtecí krize.
Po dočtení jsem se moc těšila na seriál, ještě s euforií z toho příběhu. Viděla jsem dva díly a musím říct, že je zatím super, vánoční New York, rozdíly mezi seriálem a knížkou bych i odpustila, Dash je roztomilý... Akorát mám problém s Lily. Ta herečka je mi hrozně nesympatická a dost mi bohužel vadí a trochu mi kazí knižní představu o Lily...
Knížka se mi ale líbila a to je hlavní, klidně bych si jí někdy přečetla znovu.

Kikulka97
30.12.2020

Noo..začala jsem číst kdysi dávno v angličtina a pak ejhle...kousek od domova mi prodávají českou verzi - tu jsem musela mít, i kdybych ji četla jen jednou. A po dočtení mohu říct, že si ji brzy přečtu znovu. Protože není nic lepšího než zajímavý vánoční příběh uprostřed parného léta, natož správný vánoční příběh v průběhu vánočních svátků.

Rereading: Po shlédnutí seriálu musím říct, že knížka je pořád lepší. Seriálu to hodně kazí nesympatická Lily, která je v knížce úplně boží a správně praštěná.

LiLinka
27.12.2020

Čtivý vánoční příběh, který mě sice bavil, ale nijak zvlášť mě neokouzlil. Dash mi byl sympatický, Lily o něco méně, i když nedokážu říct proč. Těším se na seriál na Netflixu, který si teď konečně můžu pustit. :D

JitulHa
27.12.2020

Pokud hledáte příběh, kterému nechybí zasněžené velkoměsto plné světel, jeden zatoulaný zápisník, vůně cukroví, a k tomu dva mladí lidé, kteří možná okusí o těchto svátcích to pravé kouzlo Vánoc - pak je tohle kniha, jakou si přejete! Čtení jsem si opravdu užila, hrozně mě bavilo to jejich dopisování, různé schovky a s nimi spojené zážitky. Knížka mě příjemně naladila na tu správnou vánoční notu doprovázenou vědomím, že třeba nic není nemožné, někdy tomu stačí jít jen trochu naproti.