Dash & Lily: Kniha přání

Dash & Lily: Kniha přání https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457530/bmid_dash-a-lily-kniha-prani-d7j-457530.jpg 4 598 159

Dash a Lily série

Lily zanechala chvíli před Vánoci červený zápisník plný výzev na poličce svého oblíbeného knihkupectví a čeká, až někdo přijme nabídku ke hře. Ale je Dash ten pravý? Nebo je jejich osudem vzájemně sdílet svoje sny a touhy jen na stránkách deníku, který na střídačku schovávají po celém vánočním New Yorku? Můžou se ve skutečnosti setkat, bude to fungovat? Bude červený zápisník jejich knihou přání? Nebo se k sobě vlastně ani trošku nehodí?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Dash & Lily's Book of Dares , 2010

tsal
08.01.2020 2 z 5

Na Vánoce jsem chtěla něco vánočního, romantického a přiblblého. Tohle vypadalo nadějně. Nakonec odloženo po 50 stranách. Text mě nedokázal zaujmout, hrdinové mi byli nesympatičtí a zápletku jsem byla schopná odvyprávět sotva začala. Radši jsem hodinu a půl koukala z okna na tmu, než bych pokračovala ve čtení.
(Zatracená obálka ale vypadala tak pěkně a lákavě!)

sgjoli
05.01.2020 3 z 5

Průměrná oddechovka, milá, trochu naivní, možná až moc sladká. Poněkud prvoplánová - člověk tak nějak tuší, jak to asi dopadne. Asi nejsem úplně cílová skupina, ale je to fajn volba na oddech, když potřebujete vypnout a chcete číst něco milého a jednoduchého. Na jedno přečtení, proč ne. :-)

luzajickova
03.01.2020 4 z 5

Kniha byla fajn
Dax a Lily mě bavily ♥
jen mě trošku naštval konec jak to skončilo..
Chtělo to trochu prodloužit ale jinak super oddechovka
Ovšem nemužu napsat že bych ji nějak extra doporučovala.
Každemu se líbí něco jiného :) takže jak chcete

aquaver
28.12.2019 3 z 5

Tento příběh mě trochu zklamal, asi jsem měla od knihy trochu velké očekávání. První polovina knihy byla fajn, ta mě bavila, avšak zhruba v druhé polovině knihy jsem se musela až do čtení nutit. Což se mi až tak často nestává. Po druhé číst knihu asi nebudu.

Andynka
26.12.2019 2 z 5

Kniha, která zaujme anotací, ale zklame Vás. Nebo alespoň mě zklamala. Tak zajímavý nápad na příběh autoři rychle pohřbili. Hlavní hrdinka mě naprosto rozčilovala.... romantika, která tam má být, tak nepůsobí vůbec romanticky.
Je pravda, že už věkově do téhle kategorie rozhodně nezapadám. Asi by mi muselo být tak 12-15 let.
Ale i ve svém věku, ráda čtu knihy pro mladší, ale tohle se bohužel nepovedlo....

Knihomolka97
26.12.2019 3 z 5

Bylo to takové nijaké. Autoři ve mě nedokázali vyvolat žádné emoce a myslím, že za pár dní si ani nebudu pamatovat, o čem to bylo. Samozřejmě tam byly i světlé chvilky, ale čekala jsem mnohem víc. Slabé opravdu slabé 3 hvězdy.

Monns
14.11.2019 3 z 5

Půlku knihy jsem se vyloženě nutila číst. Asi jsem od oddechovky čekala něco víc. Váhala jsem mezi 2 a 3 hvězdičkami a díky tomu, že se ke konci knihy začalo konečně něco dít, jsem dala 3.

Eunike93
16.10.2019 4 z 5

Nerada opouštím svůj oblíbený žánr (nějaký pořádný masakr :-D ) a když už, tak jsem velmi obezřetná. Nebyl důvod, Lily je nejzábavnější mladá dáma, co toho o světě vlastně ještě moc neví - Dash by chtěl být naopak sofistikovaný muž, co veškeré dění okolo sebe bere se stoickým klidem. Příběh o tom, jak prožít NEtradičně vánoční svátky a co přinese nový rok.?

Tebby
15.10.2019 4 z 5

Krásná, jednoduchá oddechovka pro zimní večer v dece a čajem v ruce. Některé názory Lily mi úplně neseděly k jejímu věku... přišly mi dost dětinské. Ale jinak byla kniha velmi čtivá a určitě se k ní časem vrátím.

petrzel
11.10.2019 4 z 5

Krásná oddechovka.

Bebe2004
09.09.2019 3 z 5

Upřímně kniha mě moc nenadchla, čekala jsem asi víc

Sariklen
24.07.2019 3 z 5

Začátek knihy mi nasliboval, že se bude jednat o další pětihvězdičkový titul. Dash a jeho úžasná hra se slovy, jeho netypický, nechtít-se-zalíbit-na-první-pohled-každému a budu-sám-sebou-nehledě-na-ostatní charakter, který se mi velice zalíbil, neočekávané vtipné momenty (znovu se týkající skvěle zvolených slov) způsobené gradací situace, milý způsob navazování potenciálního vztahu mezi ním a Lily. To všechno slibovalo skvělý čas strávený nad knihou. A musím říct, že ztracený čas to rozhodně nebyl. Ale postupná atmosféra celého příběhu nějak zabila prvotní hry se slovy a jejich humor. Je to možná tím, že kapitoly, které vypráví Dash, píše jeden autor, a kapitoly s Lily druhá autorka. Bohužel, kniha má něco navíc, co mi znemožňuje se k ní znovu vrátit, byť Dash se vším, kým je, by za to rozhodně stál.

pestas
23.07.2019 4 z 5

Mily nenarocny pribeh. Proste knizka, kdyz chce clovek vypnout a zaplout trochu do pohadky

Romča11
10.07.2019 4 z 5

Dobrá knížka. Dash a Lily jsou krásný pár. Knížka stojí za přečtení :)

Litocha
17.03.2019

Knížku jsem odložila po pár desítkách stran. Dash na mě působil jako pozér, Lily mě ničím neupoutala, popisované situace byly bizarní. Škoda promrhání zajímavého nápadu.

eliskaho21
27.02.2019 5 z 5

Hodně hezké a čtivé♥️♥️

Terez9119
21.02.2019 5 z 5

Ach. Tohle jsem tedy nečekala. Chtěla jsem si další knížku výzvy splnit YA oddechovkou, ale dostalo se mi knížky, ke které se budu ráda vracet. A proč? Absolutně jsem se zamilovala do Dashe a to od první stránky, možná dokonce věty. Jeho cynický trochu depresivní pohled spolu s chytrolínovskými narážkami mě úplně dostal. Bavila jsem se při každém jeho slově. Často jsem se smála nahlas, a to i v MHD. Lily byla divná a praštěná, ale tak skvělým způsobem, že jsem ji často chtěla obejmout nebo s ní pořádně zatřást. Ze začátku byli takoví „Dívenka Štěstí a Mládenec Žal“ a jejich celkový kontrast byl skvělý, stejně jako nápad se zápisníkem. Hádanky hnaly děj dopředu, pořád jsem chtěla vědět, co na to ten druhý. Postupně se Lily bořila do beznaděje a Dash odkrýval svoje necynické stránky a mě to nějakým zvráceným způsobem uspokojovalo. A pak se to celé zvrtlo… Dashovo zklamání z Lily bylo tak hmatatelné, že jsem ho skoro cítila na jazyku. Ale ona ho tak mile dokázala dostat zpět na svoji stranu! A ten konec byl tak milý, že jsem si málem povzdechla nahlas. Opravdu krásné čtení!

RemiBlack
11.02.2019 4 z 5

2019/9
Poslední dobou zjišťuju, že vědět, do čeho jdu, je nehorázná výhoda. Takže když jsem čekala nezábavný propadák, byla jsem docela mile překvapená.
Netvrdím, že Dash & Lily je nějaká topovka, ale na ty Vánoce se to jako oddechovka hodí. Víc mi sedl charakter Dashe, ale jinak mě hlavní dvojice příliš nezaujala.
Proč teda dávám 3,5*? Za vedlejší postavy! Boomer, Sofie, Dashovi kamarádi, Lilyin bratr, teta a Benny. Tihle všichni byli úžasní.

prcek19
28.01.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale čekala sem od ní něco trošku jiného..ale jinak se četla velmi dobře.

verulik196
22.01.2019 4 z 5

Knížka o Dashovi a Lily je takové jednoduché, ale přitom milé čtení. Nehledejte nic hlubokého - prostě si jen sedněte a čtěte.