Darling Venom

Darling Venom https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532379/bmid_darling-venom-65d0ff60100e9.jpg 5 42 9

Na Valentína som nemala byť na tej streche. Nemal tam byť ani Kellan Marchetti, školský čudák. Stretli sme sa na pokraji konca svojich životov. Roztrhané nitky našich tragédií sa nejakým spôsobom zamotali a zviazali do nepravdepodobného puta. Spoločne sme sa rozhodli neskočiť a uzavreli sme dohodu, podľa ktorej budeme jeden druhého kontrolovať na každého Valentína, až kým sa neskončí škola. V rovnakom čase. Na tej istej streche. Dve nepokojné duše. Svoj sľub sme dodržiavali tri roky. Počas štvrtého roka sa Kellan rozhodol a ja som sa musela vyrovnať s následkami. Keď som si myslela, že sa náš príbeh skončil, začal sa iný. Hovorí sa, že aj keď všetky príbehy lásky vyzerajú rovnako, chutia inak. Môj bol plný jedu, hanebný a poznačený šarlátovými jazvami. Volám sa Charlotte Richardsová, ale môžete mi hovoriť Venom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Pandora

Darling Venom , 2021

MarKy95
05.03.2024 4 z 5

Takové depresivní ale přesto pěkné čtení.

E.T.007
15.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Po stranu 74 to bolo super, hltala som slovo za slovom. Potom Kellan zomrel, na scéne sa objavil Tate a moje nadšenie trochu ochablo. Tate je totiž ten typ mužského hrdinu, ktorý ma sakramentsky irituje. Ale príbeh ma stále bavil, hoci to už začalo kolísať medzi piatimi a štyrmi hviezdičkami.

Keď Reagan doslova prinútila Charlotte ísť na gynekologické vyšetrenie a dokonca jej sama dobavila gynekológa – koho iného ako Tatea, hoci sa uňho čakalo v poradovníku celé mesiace –, len som si vravela: To fakt?! Odkedy sa šéfky takto angažujú v súkromných záležitostiach svojich zamestnankýň?

A to, čo sa v tej ambulancii počas toho vyšetrenia dialo... V hlave mi dunelo dvojité: TO FAKT?!
Chodím na gynekológiu a nikdy som počas vyšetrenia nebola ani len vzrušená, nie že by som sa počas neho dokonca spravila. Poriadna haluz, čo vám poviem? Alebo skôr kravina.
Tu už som bola rozhodnutá pre štyri hviezdy, bez debaty.

Ale ono sa to kazilo ďalej... Napríklad týmto Tateovým vyhlásením:
„Nezaujímal ma tvoj sexuálny život, pretože si bola pacientka. Zaujímam sa oň ale preto, lebo ti chcem vyšukať mozog, kým nestratíš schopnosť chodiť rovno.“

A ten istý idiot jej potom povedal: „Takto ťa o panenstvo nepripravím, ale strčím ti ho do úst.“
Och, Tate, ty si taký ohľaduplný... vravela som si v duchu, gúľajúc očami nad tým hrozným romantikom.

Čo ma na knihe najviac sklamalo, bolo to, že Charlotte sa zmenila na chuderu, ktorá žobre o bozk, o sex atď.

Tate jej povie: „Teraz ťa pobozkám.“
A ona na to: „Áno, prosím, urob to.“

Alebo: „Prosím, strč do mňa aspoň špičku svojho vtáka. Prosím, Tate, strč do mňa aspoň jeho špičku.“

Práve tieto veci mi neskutočne liezli na nervy a kazili zážitok z knihy, ktorá by sa mi inak páčila omnoho viac. Bez nich by mala kniha o minimálne 200 strán menej, ale pre mňa by získala na hodnote. Nehovoriac o tom, že posledných asi 150 strán som mala dojem, že to autorka celé zbytočne príliš naťahuje, až ma to už celé začínalo nudiť.

A tak som dospela k rozhodnutiu, že dám knihe len tri hviezdy.

Mimochodom, napriek varovaniu je kniha vhodná aj pre citlivejšie povahy. Nerozoberajú sa tam samovražedné úmysly ani samotná Kellanova samovražda. A aj sebapoškodzovanie je spomenuté len tak medzi rečou.

Matri
12.02.2024 5 z 5

"Chutila ako sladký jed. Venom.
Teplý, ľahký a snový.
Smrteľne toxický.
Nádherne návykový."

Pred čítaním som mala o knihe asi toľko vedomosti, že zahŕňa ťažšie témy, mala by byť depresívna, ale romantická...
Po prečítaní viem, že depresiu nemám, ale naopak, som obohatená o úžasný čitateľský zážitok!

Hoci kniha rozoberá témy samovraždy, šikany, straty blízkych, alkoholizmus, závislosť na drogách, ťažkých výčitiek svedomia - bolo to pre mňa prekvapivo až poetické čítanie. Text v sebe ukrýva toľko krásnych myšlienok!

Stredoškoláčka Charlie, ktorú trápia jej vlastní démoni minulosti stretáva v noci na streche školy školského čudáka Kellana. Kell je pankáč, samotár a oni sa tej noci spriatelia. Stretli sa náhodou, ale ich stretnutie ich oboch nenávratne zmenilo.
Ak nechcem prezrádzať dej, mala by som sa zastaviť :) ale...
O pár rokov neskôr do deja vstupuje Kellanov straší brat Tate.
Vekový rozdiel, nekonečné popieranie vzájomnej príťažlivosti, výčitky svedomia - to všetko ich drží od seba a predsa sa snažia uzdraviť jeden druhého.
Koniec bol taký, aký som dúfala. Aj s Terryho priznaním, ktoré som tušila a naozaj očakávala :))
Ja ten príbeh milujem a z celého srdca Odporúčam!!!

"Toto nie je začiatok niečoho,“ varoval ma Kellan. „Ak niečo, tak koniec... “

zuzak82
04.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Láska, zmar, deprese, pocit viny, snaha jít dál, vyrovnání se svým životem i ztrátou bližního. Rozhodně emocemi nabitá kniha. K tomu navíc romance a erotika

Asi do třetiny je ta kniha pro mě velmi silná. Bohužel postupem času mi začaly některé věci vadit (viz.níže, obsahuje spoilery), proto hodnotím jen 80%.

Můj zážitek z knihy snížilo několik věcí. Někdy jsem měla už pocit nadměrného počtu citátů nebo vět, které měli působit oduševnělé, na zamyšlení nebo emocionálně. Celá linka o plagiátorství byla jasná od začátku, ale trochu se vylučovala s chováním a reakcemi postav v minulosti. Někdy až rychle prozření a změna chování postav,které se předtím roky chovali zcela jinak.

Marry001
22.12.2023 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se strašně těšila. Připravovala jsem se na tuhle emoční jízdu, ale dá se na ni vůbec připravit? Nedá..

Je to tak silný příběh, který čitatele pohltí hned na první straně, jenže poslední stranou to nekončí.. Příběh se vás bude držet ještě několik dní..

Neberte varování na lehkou váhu, kniha opravdu není pro každého. Kniha je rozdělena na minulost a přítomnost. Je tedy z pohledu tří hrdinů, ale i když kapitoly z Kellanova pohledu byli pro mě těžké, nejvíce jsem jeho bolest cítila až v pozdějších kapitolách.

Sebepoškozování, sebevražedné myšlenky, alkohol, drogy, naděje, láska, odhodlání, životní rozhodnutí, objevování sebe sama, pocit viny, smutek..

Tato kniha v sobě ukrývá silné emoce, silný životní příběh, něco na co se nikdy nemůžeme nějak připravit. Během čtení trneme a doufáme, že to přece nemůže skončit takto, že existuje nějaká cesta. Jenže to co se odehrává v hlavě jednotlivých hrdinů se nedá změnit. Ne každý důvody a démony v hlavách pochopí. Ale v této knize jsou pocity, tak krásně popsány, že jsem se do nich dokázala vcítim.

Pres stránky v knize, jsem dokázala cítit tu bolest, smutek a prázdnotu v srdcích. Tu bezmoc.

Jednotlivé postavy byli krásně vykreslené a uvěřitelné. Každý z nich byl něčím výjimečným. Každý ve svým životě měl za sebou neuvěřitelný příběh, silný příběh, velkou bolest ztrátu, každý příběh byl jiný a rozdílný. Ale všechny spojovalo jedno. Bolest. Jizvy na srdci.

Příběh nebyl uspěchaný. Pomalu si běžel a čas běžel plynule.
Doporučuji před čtením se nelíčit a balíček kapesníků. Některý části byly pro mě tak silné, že jsem pres slzy neviděla.

Jediné minus vidím ve scéně, kdy se poprvé Charlotte a Tatum poznali. Toto mě osobně do příběhu vůbec nesedělo.

Grafické zpracování je top! Odpadávám z něj! Je to tak krásný a jen podtrhuje celý tento příběh. A ta obálka!

Damienronnie
16.12.2023 5 z 5

Kniha ktorú som nedokázala prestat čítať . Úžasná

Karin94
17.11.2023 5 z 5

"Samovražda je vojna dvoch strachov - strachu zo smrti a strachu z toho, čo vás
k nej tlačí. Silnejšia strana vždy zvíťazí. A ak prehráte, trestom je smrť."

Toto bola neskutečná emocionálna nálož, ktorá vám nielen vyrazí dych, ale totálne vám roztriešti dušu aj myseľ a budete na ňu spomínať ešte dlho po dočítaní.

Aj keď je toto moja prvá kniha od autorky (a v žiadnom prípade nie posledná), som nadmieru spokojná. Aj napriek celkom tučnučkej bichle sa to doslova čítalo samo. Úžasný a rezký štýl písania a žiadne nudné pasáže.

„Pencu za tvoje myšlienky.

Kniha sa rozdeľovala na tri časti. Každá kapitola vo vás vyvoláva inú emóciu a autorka sem zakomponovala snáď všetky. Okrem teda tých hlavných ťažkých tém, ktoré vám najviac zlomia srdce a si aj poplačete, sem pridala aj radosť. Okrem iného tu nájdete nádherné myšlienkové pochody, sexuálne scénky no a v neposlednom rade musím pochváliť krásnu grafiku.

Charlotte, Kellan a Tatum toto sú tri hlavné postavy knihy, ale príbeh je iba jeden.
Vykreslení boli všetci vynikajúco.

Je mi ľúto, že pri tejto knihe nemôžem prezradiť viac, ale verte mi, že za prečítanie stojí a zanechá vo vás stopy! Vryje sa vám do pamäti aj do srdca. Kniha Darling Venom vám nielen otvorí oči, ale hlavne vás donúti zamyslieť sa nad maličkosťami.

katasokolov
08.11.2023 5 z 5

5/5*

“To those walking the edge of the roof, dont do it."
“And to those who make them, good luck surviving yourselves."

Dala bych i milion.

Jsem nadšená a knihu řadím mezi nejlepší za tento rok, a to jsem letos přečetla vážně hodně dobrých věcí.

Opravdu dlouho mě žádná kniha nepřikovala k židli a nenutila otáčet stránku za stránkou. Když jsem od textu musela odcházet byla jsem vyloženě naštvaná a těšila se až budu mít zase možnost ponořit se zpět do těch dokonale napsaných řádků.

Tahle kniha vám naprosto zlomí srdce, přesto ji nebudete chtít odložit, nikdy. Po celou dobu četby budete mít husí kůži a nebudete vědět, jaké emoce právě zažívat, jelikož se jich ve vás bude mísit mnoho. Na tento příběh dlouho nezapomenu a budu si ho s sebou nosit ještě drahnou dobu. Teď už jen poskládat dohromady moji roztříštěnou duši a mysl.

Interakce mezi hlavními postavami byly bolestné, ale krásné, a jelikož je kniha celkem rozsáhlá mohla obsáhnout mnohé, nic nebylo podáno útržkovitě a zkratkovitě, ale naopak vidíme uvěřitelný vývoj postav. To, jak se Tate seznamoval se svým bratrem, prostřednictvím Charlotte, bylo naprosto úžasné a zničující. Jedná se o opravdu krásnou slow burn romantiku, kde dva sdílejí stejný smutek a vinu.

Prosím věnujte pozornost trigger warnings: sebevražedné myšlenky a dokonaný skutek, ztráta a zármutek, drogová závislost, šikana, násilí, psychické problémy, smrt blízkých, vina, sebepoškozování, opuštění dítěte, alkoholismus, zdravotnický obsah

Někdo může mít problém i s věkovým rozdílem ústřední dvojice, ale za mě tedy 12 let není nic strašného - Charlotte je 22 a Tateovi 34.
A pokud jste upjatí a chcete neustále někoho žalovat a něco hrotit, tak to radši nečtěte, nebo alespoň přeskočte scénu, kdy je Charlotte poprvé u gynekologa ;) - protože některé ty recenze jsou úplně mimo realitu, bože.

“Show me a family of readers, and I will show you the people who move the world."
Napoleon Bonaparte

Ekniha.
08.10.2023 5 z 5

Wow! myslela som že som pripravená na tento pribeh ale omyl! To čo som dostala ma prevalcovalo ako snehovú guľu
Tento pribeh mi zobral dych.. otvoril oči..

pozor varovanie na začiatku knihy neberte na ľahkú váhu!

age gap
odpustenia
trauma

Táto kniha je dokonalost v nedokonalosti.. myšlienky pocity..vina..odpustenie.. láska..silný emocionálny pribeh ktorý milujem od začiatku až po koniec

Nejde iba o hlavných hrdinov Charlie Kellana Tatumatoto je príbeh niekoľkých zlomenych duši a vy budete čítať so zatajeným dychom a fandiť im..

Kniha rozdelená na tri časti..s nádhernou grafikou a s krásnym posolstvom zobrala si mi dych a dala nový pohľad na život.

Kniha ktorá vás rozloží aby vás postupne opäť poskladala.. toto je Darling Venom a rozhodne patrí medzi top tohto roku!

Parker S. Huntington
americká, 1995