Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení

Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266602/bmid_darek-z-prave-lasky-12-zimnich-poli-4go-266602.jpg 4 373 103

Jestli máte rádi vánoční příběhy, vánoční filmy, vánoční pořady v televizi a speciální vánoční díly vašich oblíbených seriálů a především, jestli máte vánoční antologie, pak se do téhle knížky rozhodně zamilujete. Dárek z lásky sepsalo dvanáct těch nejlepších autorů young adult knih a jejich redaktorkou se stala Stephanie Perkinsová, jejíž příběhy o Anně a dalších už dávno znáte. Takže se uvelebte někde, kde máte pohodlí, teď na vás čeká dvanáct důvodů, proč za dlouhých zimních večerů zůstat doma a zamilovat se nad stránky příběhů. Povídky: O půlnocích-Rainbow Rowellová, Dáma a liška-Kelly Linková, Andílci ve sněhu-Matt De La Peňa, Najdeš mě podle Polárky-Jenny Hanová, To je Yulský zázrak, Charlie Browne-Stephanie Perkinsová, Váš záskok za Santu-David Levithan, Krampuslauf-Holly Blacková, Cos to sakra provedla, Sophie Rothová ?-Gayle Formanová, Kyblíky s pivem a jezulátko-Myra McEntierová, Vítejte ve Vánocích, CA-Kiersten Whiteová, Betlémská hvězda-Ally Carterová, Dívka, která probudila snílka-Laini Taylorová. První vydání.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

My True Love Gave to Me: Twelve Holiday Stories , 2014

IsobelleFarbs
28.12.2017 3 z 5

Pěkná knížka do předvánočního času. Některé povídky byly lepší jiné horší. Ale všechny vcelku pěkné. Průměrem mi to vyšlo na 3, 58 hvězdičky. Ale nakonec jsem se přiklonila k těm třem, protože některé povídky se mi táhly a celkově jsem tuto knihu četla velmi dlouho. Více hodnocení u jednotlivých povídek.

Francesca14
10.12.2017 4 z 5

Knihu jsem si koupila už dávno, ale první dvě povídky nebyly nic moc, tak mi pak trvalo dlouho, než jsem se k ní vrátila. A teď k blížícím se Vánocům se hodila výborně. Jsou tam tak dvě, tři povídky, které za moc nestojí, ale jinak mě knížka bavila. Všechny příběhy jsou dost romantické, dost americké a dost vánoční. Pokud někomu vadí klišé a to, že skoro všechny povídky obsahují pohádkové schéma - princ/občas princezna na bílém koni, který/á se objeví ve chvíli, kdy to s holkou/klukem jde z kopce (většina postav je buď chudých, nebo má nějaké problémy v rodině nebo oboje) - tak tohle čtení asi nebude nic pro něj, ale jako odpočinkové vánoční čtení je to ideální. Navíc je zajímavé pozorovat na tom rozdílný styl autorů a člověk je vždycky zvědavý, o čem nadcházející povídka bude.

whiolet
20.11.2017 4 z 5

Ideální knížka do tohoto nevlídného počasí.
Opravu jsem si jí moc užila. Ano byly tam dvě povídky, které bych označila jako průměrné,ale naštěstí měly málo stránek.
Takže pokud se vám nechce ven a hledáte trochu romantiky, udělejte si horkou čokoládu a směle do čtení :)

Etule
15.11.2017 4 z 5

Miloučké čtení, které jsem si sice chtěla nechat na Vánoce, ale po kterém jsem nakonec sáhla na poličku v knihovně. Pět hvězd ode mě dostaly následující povídky: Dáma a liška; To je Yulský zázrak, Charlie Browne; Vítejte ve Vánocích, CA a Dívka, která probudila snílka.
Po zprůměrování mi to vychází na 3,5*. Teď jen konečně ulovit v knihovně i letní povídky. :)

evilinka98
04.11.2017 5 z 5

Knížu jsem přečetla doslova jedním dechem. Nejsem úplně fanynka povídek, ale tyhle mě do sebe vtáhly a vypustily až na poslední straně. Líbí se mi různost jednotlivých příběhů spojených tématem. Rozhodně dopuručuji, hlavně v podzimníma zimním období, někde večer zachumlaná do deky s hrnečkem dobré kávy.

Kačkaknihomol
26.07.2017 4 z 5

Kniha mě nejdřív absolutně odradila povídkou O půlnocích. Byla laciná a připadala mi nedodělaná. S každou další povídkou se to ale zlepšovalo, takže to tak zlé nakonec nebylo. Nejvíc se mi líbily povídky To je Yulský zázrak, Charlie Browne a Dívka, která probudila snílka.

Selfinka
17.07.2017 5 z 5

12 povídek, každá je úplně jiná, ale všechny jsou krásné! Skvělé čtení! :)

Sunday
16.07.2017 5 z 5

Evokuje jednu vzpomínku, jedno zimní ráno, jednu už skoro zapomenutou LÁSKU...čerstvý jiskřivý sníh, dělám do něj PRVNÍ STOPY, protože je neděle (sunday) a všichni ještě spí...

surynas
18.06.2017 3 z 5

Perfektní vánoční čtení do křesla s hrnkem kakaa a talířem cukroví. Ale kdyby nebyla zima nedokážu si představit že bych se na knihu dokázala naladit a proto dávám tři hvězdy, jako u Eleanor a Park.

ajla5
29.05.2017 5 z 5

Tato kniha mne překvapila. Nic jsem si od ní neslibovala a jaké překvapení! Nejvíc se mi asi líbil Yulský zázrak a Snílek, ale i ostatní povídky byly moc pěkné.

Dikyld
21.05.2017 2 z 5

Kniha hezká, čtivá, ale zase záleží na autorech. Popravdě nejvíce se mi líbila od Rainbow Rowell a S. Perkins, ty byly dokonalé. I ostatní se mi hrozně líbily, ale nejslabší mi přišlo Cos to sakra provedla, Sophie Rothová?, Záskok za Santu a Krampuslauf. Prostě mi nepřišly nějak hezky zpracované.
Jinak velmi povedená knížky :)

JanaPol
24.04.2017 2 z 5

Nedočetla jsem....:-(

cérka
10.04.2017 5 z 5

Krásné, jemné, kouzelné a lásky plné. Nádherná kniha, vizuálně i obsahově! Já vlastně nechápu své rozhodnutí. Krátké příběhy nemám vůbec ráda (jenže má oblíbená Káťa dala pět hvězdiček, tak to musí být dobrá kniha! :-)) A za mě opravdu je!
Knihu hodnotím jako celek, ano, dvě možná tři povídky byly slabší, ale i tak musím dát pět hvězdiček. Šťastné a veselé Velikonoce :-), kniha se dá číst celoročně :-)

PinkAlicorn
23.03.2017 5 z 5

Krása! Nevím, co dodat! Kouzelná knížka, všechny povídky jsou skvělé a čtivé, bylo mi hrozně líto, když jsem knížku vracela do knihovny...
Nejpovedenější podle mě byl příběh Vítejte ve Vánocích, CA. Ale i všechny ostatní se mi strašně moc líbily. Narozdíl od většiny ostatních se mi moc líbil i ten poslední.
Samotné zpracování knihy, jako okraje stránek a podobně je prostě krásné! DOPORUČUJU!

Mojepočteníčko
06.02.2017 3 z 5

Dvanáct zimních povídek protknutých Vánocemi, láskou, kouzly a tajemstvím. Pro mě opravdu hodně odlehčená knížka, bohužel zvolená ve špatnou dobu. Nějakým způsobem jsem zkrátka přehlédla slovo Vánoce na zadní straně knihy, a proto pro mě bylo její kouzlo poněkud pomíjivé.
Povídky jsou čtivé, mnohdy s překvapivým závěrem. Obálka knihy je velmi příjemná na dotek a i po grafické stránce je moc pěkně zpracovaná.
Knížku bych doporučila především skupině čtenářů YA literatury, ale pokud i někdo jiný zatouží po něžných příbězích, které dokáží zahřát v nepříjemně mrazivých dnech, pak může po knize sáhnout i on.

Anne Leyyd
04.02.2017 4 z 5

Rozhodně kladně hodnotím nápad na vytvoření této povídkové vánoční knihy. Moc se mi líbila i obálka a vnitřek zpracování (snad kromě té všudypřítomné růžové barvy... - mnohem lepší by bylo dát třeba každé povídce jinou barvu, ale to bude asi věc názoru).

Co musím vytknout, tak velký počet překlepů.

A co se týče samotných povídek:

O PŮLNOCÍCH – 4,5 * - krátká, milá, sympatické postavy.

DÁMA A LIŠKA – 3,5 * - tak trochu duchařská, originální, ale postavy mě tolik neoslovily.

ANDÍLCI VE SNĚHU – 4 * - dobrý nápad, čtivá. Jen mě trochu zarazilo, že kluk zná (a pozná) kleštičky na řasy a dokonce rozezná značky bot. Hmmm?

NAJDEŠ MĚ PODLE POLÁRKY – 3 * - zvláštní, poněkud neuzavřená. I když zařadit povídku do prostředí se Santovými pomocníky hodnotím jako originální nápad, přesto mohla být mnohem lépe zpracovaná.

TO JE YULSKÝ ZÁZRAK, CHARLIE BROWNE – 5 * - pro mě je z celé knihy tato povídka klenot. Moc jsem si oblíbila sympatické postavy Severa a Marigoldy :-) Pěkně promyšlený děj a hodně jsem se nasmála. Prostě S. Perkinsová :-)

VAŠ ZÁSKOK ZA SANTU – 3 * - nápad dobrý, ale nijak extra dobře zpracovaný, prostě... kromě upřímné snahy hlavního hrdiny téměř o ničem.

KRAMPUSLAUF – 1,5 * - Čerti a Vánoce? Vážně? ... ... ...

COS TO SAKRA PROVEDLA SOPHIE ROTHOVÁ? – 3,5 * - Nápad dobrý, styl psaní dobrý, postavy dobré, ale... prostě ten konec jsem nedovedla uvěřit. Takový... eee, toto mi nesedlo.

KYBLÍKY S PIVEM A JEZULÁTKO – 4 * - Líbil se mi ten nápad i postavy. Jen mě moc mrzí, že povídka skončila tak brzy, docela ráda bych věděla, jak to bylo dál...

VÍTEJTE VE VÁNOCÍCH, CA – 4,5 * - Po Yulském zázraku se mi tato povídka líbila jako druhá nejvíc. Ben byl skvělý, pasáže s vynikajícím jídlem taky... A celkové vyznění povídky bylo takové vánoční, pozitivní a kouzelné :-)

BETLÉMSKÁ HVĚZDA – 4,5 * - Trochu mi ten konec zaváněl levným americkým romantickým filmem, ale mě se to prostě líbilo. Bylo to vánoční a nápad na začátku rozhodně velmi originální.

DÍVKA, KTERÁ PROBUDILA SNÍLKA – 1,5 * What on Earth was this? Tedy, čekala jsem nějakou velmi příjemnou tečku na konec, ale toto... Na jednu stranu oceňuji nápad, ale opravdu jsem byla zmatená a lehce rozladěná z celkového kontextu. A jestli toto měla být vánoční povídka, tak se na mě nezlobte, ale... vážně?

Za naprosto nejlepší povídky považuji:

3. místo: Betlémská hvězda / O půlnocích
2. místo: Vítejte ve Vánocích, CA
1. místo: To je Yulský zázrak, Charlie Browne

Noshelfcontrol
28.01.2017 5 z 5

Knížka mě opravdu okouzlila svou vánoční atmosférou :3 Nádherné krátké příběhy, které vás donutí se usmát štěstím. Hledala jsem něco podobného jako Sněží, sněží a našla jsem. Mohu jen doporučit :))

Bookgirl
19.01.2017 4 z 5

Kniha mě příjemně Vánočně naladila. Některé povídky, mě opravdu nadchly. Jiné tolik ne, ale nevadí. I tak moc doporučuji!

Market = )
05.01.2017 4 z 5

Než jsem četla poslední povídku, říkala jsem si, že některý povídky se mi líbily strašně moc (že bych z nich chtěla knížku aspoň na 300 stran :-) ) a u některých mi chvíli trvalo, než jsem jim přišla na chuť, ale v zásadě se mi nakonec líbily taky. Bohužel poslední povídka utvořila třetí kategorii a to "ještě že to je jen povídka a není to delší", protože pro mě byla úplně mimo (mimo mísu a mimo i celkově...). Věčná škoda, že byla až jako poslední a neodbyla jsem si jí hned na začátku. Za mě knížce moc nepomohl překlad - párkrát jsem si všimla neobratných použití cizích slov a jejich skloňování, ale na celkový dobrý dojem to vliv nemělo. Jinak moc doporučuju, krásně vánočně - různorodě pojaté, úžasná obálka i barvy - tolik tyrkysové, zlaté a magenta je pro mě rozhodně polovina úspěchu knihy :-).

Sofi_123
28.12.2016 4 z 5

Knížka má vážně krásnou grafickou úpravu. Většina povídek v ní byla fakt hezká. Nejmíň se mi líbila povídka DÍVKA, KTERÁ PROBUDILA SNÍLKA, ani nevím proč ale když jsem ji četla moc jsem nevnímala text a prostě jsem jen očima přelétávala po stránce, takže vlastně o ní toho moc nevím a ani pořádně nevím o čem to bylo. Povídek, které se mi líbily fakt hodně je trochu víc například: ANDÍLCI VE SNĚHU, TO JE YULSKÝ ZÁZRAK, CHARLIE BROWNE, COS TO SAKRA PROVEDLA SOPHIE ROTHOVÁ?, KYBLÍKY S PIVEM A JEZULÁTKO a BETLÉMSKÁ HVĚZDA. Ostatní povídky hodnotí neutrálně, nebyly hrozné, ale nebyly ani úplně úžasné.

O PŮLNOCÍCH - 3/5
DÁMA A LIŠKA - 3/5