Tankový prapor

Koupit

Humoristický obraz individuálního boje s blbostí, ztělesněnou vybranými představiteli důstojnického sboru čs. armády v padesátých letech.

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/61657/tankovy-prapor-61657.jpg 3.9405

Danny Smiřický (5.)

Romány, Literatura česká
Vydáno:, Levné knihy

Kniha Tankový prapor

Adel99

kniha mi přišla nesrozumitelná a nezajímavá

tygřík2

I když dobrá ukázka zhovadilosti rudého režimu, přece jen jsem na vojně za soudruhů, ani jindy:-), nebyla, takže mne tehdy, když se mi kniha dostala poprvé do ruky, tento druh humoru neoslovil. Zato mého ze všech nejlepšího manžela pobaví skvěle vždy a všude. (Je to asi podobné, jako když jen chemika pobaví H2SO5 nebo šachistu tah na G12.) Takže jsem obdržela sérii přednášek o tom, jak to chodilo, když vojna dělala z chlapců muže. Panebože!!! Klobouk dolů před každým, kdo to absolvoval, přežil a zachoval si psychické zdraví a rovnou páteř! Ona je to legrace teď , ale když v tom člověk musel žít...

moničina

Film bol lepší ale kniha dodala viac podrobností. Akurát mohli v knihe vynechať jednu zbytočnú kapitolu, kde rada hodnotila básne od rôznych autorov, to bola nekonečná nuda. Ostatné kapitoly boli vtipné a škoda, že niektoré veci sa nepoužili vo filme.

Pavelpi

Velmi dobrá kniha,která mě moc bavila.I když nevím co bylo lepší jestli kniha nebo film.Blbost důstojníků,která je v knize hezky popsaná,jsem zažil na vojně i já a to bylo později než v knize.A tak jsme natírali trávu na zeleno,trhali listí ze stromů a já jsem nejraději švejkoval.Chvíli mě zavírali a pak mě raději schovávali,abych něco neprovedl a oni neměli průšvih.A tak jsem byl v každé službě jen jednou a víckrát mě tam neměli odvahu dát.A nakonec byli skoro radši než já,když jsem šel do civilu.Takže tomu příběhu z vojny věřím,protože jsem něco podobného zažil na vojně i já.

maja11231

Nuda. Knihu jsem nedočetla a jsem za to ráda. Upřímně řečeno nelíbí se mi ani film.

stoun25

Chápu že ten kdo nezažil minulý režim je tak říkajíc úplně mimo mísu a knihu nepochopí. Zaráží mě ale, že se nesnaží pochopit o co tehdy šlo.
Kniha se mi líbila, chvílemi jsem se bavil a chvílemi mne běhal mráz po zádech a byl rád za to, že už po nás nikdo nechce aby jsme byli politicky uvědomělí.
Zbabělci se mi líbí víc

Vabr
20. únoraodpad!

V knihovně jsem nenašel knihu od tohoto autora Sedmiramenný svícen, proto jsem si tedy vzal jinou od auto, tedy Tankový prapor. Měla 300 stránek. Normálně čtu okolo 250, či méně, ale toto pro mě taky není problém. Ale po prvním čtení se to obrátilo proti mně. Kniha s tak jednoduchým dějem, že se divím jejímu počtu stránek! Proč, tak zbytečně dlouhé?! Ota Pavel se opravdu jen tak tak dal číst, ale tohle jsem opravdu musel po 50 stránkách ukončit! Nedalo se to absolutně číst! Nezáživný děj! Ani k žádné bitvě nedošlo! Tak dlouho se na to připravují nakonec nic! Postavy byly strašné! A to je jako zadek na obálce? Jestli jo, tak to je už přes čáru dost úchylný! Napadlo mě tedy knihu přeskočit do prostřed a pak i na konec! NEDALO SE TO! Pořád a stále ten nudný a nezáživný děj! Chtěl jsem to do čtenářského deníku, přepsat z internet. Řekl jsem si, že to je nefér, vůči mému hodnocení, proto jsem se podíval na film. Myslel jsem si, že to bude kratší a více o nějaké akci a dobrém příběhu. Ano, film byl krátký (zhruba 1h 20min), ale stejně jsem moc nepobral, zda je děj jenom o tomhle. Nic se tam neděje a je to strašně ÚCHYLNÉ!!! Naštěstí jsem si to do té části nepřečetl, bohužel jsem to viděl! Opět hrozná povinná četba! Ať na ně spadne bomba! 0/10 POVINNÁ ČETBA

JoeSurikata

Příběh rozhodně není jen ztřeštěnou vojáckou legráckou. Jedná se o barvitou dobovou fresku, v níž Danny zakouší nechutnou realitu jak v podobě armádní imbecility, tak pokřivené "civilní" společnosti, jež ho brzy spolkne a rozžvýká. Prostě je to sranda, ze které mrazí až v konečcích prstů.