Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové

Co byste obětovali pro své nejlepší přátele? Byli byste pro ně ochotni zemřít?
Bestsellerová autorka obrátila svou pozornost k historickým románům a zaměřila se na období tudorovské Anglie. Příběh Anny Boleynové pojala zcela nově, totiž z pohledu Anniny dvorní dámy a nejbližší přítelkyně Meg. Román Na život a na smrt zachycuje blyštivý dvorský život, velikou lásku a zoufalý pád opuštěné královny i její souputnice – zapomenuté, a přesto předurčené k tomu, aby v našich srdcích zůstala navždy živá.

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/204820/ladies-in-waiting-na-zivot-a-na-smr-Ot3-204820.jpg 4.365

Dámy v očekávání (1.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

To Die For: A Novel of Anne Boleyn (2011)

Počet stran:320
Jazyk vydání:český
Překlad:Karla Korteová
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-242-4472-3

Kniha Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové

iveta6676

Krásné čtení

Peti

Kniha o Anne Boleynové, druhé manželce Jindřicha VIII. Jelikož jsem právě dočetla Kateřinu Aragonskou, tak to bylo pro mě velice zajímavé čtení, jelikož jsem příběh Anny a její nástup na trůn zas viděla z jiné strany a doplnilo to i pár věcí o Kateřině.

Zoja706
17.12.2018

Vyloženě velmi lehký románek,který mi nic nedal a nezanechal ve mě stopu a to od knížky očekávám. Asi možná i proto, že Annu Boleynovou jsem nikdy moc ráda neměla.

aliisalounu
19.09.2018

Sice mi ze začátku chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Zajímavě psaný příběh z pěkného, i když krutého prostředí. Bylo tam vše - historie, napětí i láska. Musím se poohlédnout i po dalších knížkách ze série, autorka píše opravdu čtivě.

NymphMaeve
18.07.2018

Kniha mě do poloviny nudila, pak ale nabrala obrátky a stala se docela čtivou. Mám za sebou nedávno knihu Alison Weir - Pád Anne Boleynové a moc se mi líbilo toto románové zpracování, které se ale v mnoha hlavních věcech drží fakt. Na konci jsem byla dojatá a proto takovéto hodnocení. Kdyby druhá polovina nebyla čtivější a lépe napsaná, nezasloužila by si to. Jako odpočinková kniha však určitě super volba.

speciale88
01.04.2018

Opět kniha o krutém osudu Anny. Anglie, intriky a krutost. Příběh se mi líbil už jen pro to, že byl napsán z pohledu jiné osoby než Anny. Zajímal mě osud Meg a tady je pěkně vykreslen až do konce. Knihu doporučuji čte se velmi lehce.

vvvecna
19.03.2018

Naprosto úžasná série knih o Tudorovském období,opravdu Doporučuji knihu těm kteří se zajímají o historické romány - čte se úplně sama.

knihovnička007
13.02.2018

Moc hezká kniha. Spoustu historických věcí, některé jsem předtím nevěděla. Moc hezky se četla.