bílárůže
09.04.2021 5 z 5

Jelikož jsem již dříve viděla divadelní inscenaci Dámský krejčí, byla pro mě četba tohoto svazku jen připomenutím skvělých hereckých výkonů Ondřeje Sokola, Radka Holuba, Mahuleny Bočanové, Antonie Talackové a dalších. Lži, do kterých se hlavní hrdina zamotával, byly místy tak hloupé, až byla celá situace uvěřitelná, což mne velmi bavilo. Všemu dodávala korunu tchyně. Ne nadarmo se říká: kam čert nemůže, nastrčí ženskou. Vřele tuto kratičkou oddechovku doporučuji dalším čtenářům, kteří hledají divadelní hru pro zasmání.

Pebra
17.01.2021 4 z 5

Malinko zašmodrchané, ale když si to člověk představí na jevišti, vidí úsměvnou komedii. A když si člověk představí, že by se takto skutečně žilo, odpouštělo a milovalo, byl by na světě ráj.

Jaruš7
24.12.2020 4 z 5

Povedený záletnický kus.
Paříž - manželský pár, tchýně, sluha, milenka s manželem, přítel, další postavy pro excelentní scénu.
Hrozbou pro mladé manželství jsou oddělené ložnice a věrný sluha.
V časném ránu oddaný sluha sezná, že nelze jinak, než-li paní domu lží vysvětlit noční nepřítomnost jejího chotě na loži.
Manžel kupí další důvěryhodné lží a výmluvy v zápletku spolu s dalšími postavami do lavinové taškařice.
Citace:
"Jsou případy, kdy má galantní muž, povinnost pravdu trochu zatajit."
Francouzský šmrnc graduje, fajnovost.

bookemma
15.10.2019 5 z 5

No tak, jen klid! Nejlepším lékem na manželské hádky je tchyně!
Odborně se tomu říká vyrážet klín klínem!

Výborný vaudeville :)

Georges Feydeau