Ďábelská garda

Ďábelská garda https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37833/bmid_dabelska-garda-D7i-37833.jpg 4 214 43

Ďábelská garda série

Příběh veteránů SS, většinou bojovníků proti partyzánům, kteří po ukončení 2. světové války bojovali proti Việt Minhu ve francouzské Indočíně. Hlavním hrdinou a vypravěčem je Hans Josef Wagemüller, SS-Obersturmführer. Příběh začíná u Liberce v květnu 1945, popisuje masakr německých zajatců Rudou armádou a následně průchod vojáků Čechami do Bavorska. Wagemüller poté utekl do Švýcarska a následně vstoupil do Cizinecké legie, kde se setkal se svými přáteli z války. Byl poslán do Indočíny, kde byla vytvořena zvláštní německá jednotka, v čínské pohraničí známá jako Yang Kou-Tse - Bílí Ďáblové. Wagemüller a jeho jednotka bojovali v Indočíně 5 let, byli staženi rok před Dien Bien Phu. Kniha je úžasně čtivá, napínavá, děj má spád. Je v ní popsáno mnoho metod protipartyzánských zásahů a různé druhy pyrotechnických nástrah. Velmi často se autor zabývá vztahem místních civilistů k partyzánské válce, jejích neštěstí podle hesla "Kdo není s námi, je proti nám". Je v ní popsáno i velmi mnoho ukrutností spáchaných Vietminhem a Číňany. 3. vydání.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Elka Press

Devils guard , 1971

1888t
04.01.2017

Ty knížky jsou dobry

1888t
04.01.2017

Jenom pitomec může napsat o elitních jednotkách ss to co napsal. Ve svý době to byly nejlépe vycvičeni a morálně odolní jednotlivci ,kterým velel ten nejlepší z nich. To že Vietnamci od nich dostávali na prdel je historicky známo. Jejich metody je nenaučila válka v Indočíně ,ale jejich dovednosti z bojů za ll.svetove války. Mezi jiným ,je tam spousta ,,fíglů,,ruských jednotek . Vietnamci předtím moc nebojovali a proto byli Němci tak úspěšní.

Y2T
03.01.2017 odpad!

Kniha je jen fikce spisovatele, který si chytře spočítal, že v době války ve Vietnamu se takováto kniha bude dobře prodávat, bez ohledu na obsah. Nejde o skutečnost, ale beletrii.

Kdo si chce přečíst seriozní literaturu faktu, může sáhnout po dvou výtečných knihách českého historika Kudrny, která vychází zejména z výslechů českých zajatců a přeběhlíků z cizinecké legie prováděných StB, ale i z archivů Legie, rozhovorů s žijícími veterány atd.

Bert77
04.07.2016 5 z 5

Když jsem ji četl, tak mne šokovala. Ne kniha, ale skutečnosti, které popisuje. Konec války i dobu po ní ve zcela jiném světle. Vše je totiž jen obchod...

Ebon
13.03.2016 4 z 5

Čtivé, brutální. Elita jednotky má trochu nadlidské schopnosti. Zatím jsem neprověřoval historickou věrohodnost s pohyby jendotek. Velmi protikomunistické, což mě neuráželo.

matej7491
05.11.2015

Nenašiel by sa niekto kto by mi bol ochotný predať 3ju časť? Podarilo sa mi zohnať prvý aj druhý diel a obe sa mi veľmi páčili ale tretí diel už je len ako e-kniha čo rozhodne odmietam čítať cez PC. Takže ,ak by sa našla nejaká dobrá duša, určite by sme sa dohodli.

mpb1913
30.10.2015 4 z 5

To že Francouzská cizinecká legie byla prošpikována bývalými členy Wehrmachtu a SS je skutečnost. Na jak moc reálném základě je postavena tahle kniha nedovedu posoudit. Silně protikomunistická agitka, což mi vůbec nevadilo. Co mi vadilo byly až nadlidské schopnosti a ryzí charaktery německých velitelů.

MaroCZ
16.10.2015 4 z 5

Četl jsem jen první díl. Skvěle napsaná kniha, evidentně z pera někoho, kdo ví, o čem píše. Nicméně opravdu jde o fikci.

pavel80
16.10.2015 5 z 5

Celá trilogie je psaná neuvěřitelně čtivě, naprosto otevřeně a brutálně popisuje boj jednotky francouzské cizinecké legie, složené z bývalých německých vojáků 2. světové války (nejen jednotek SS, ale i ostatních zbraní) v tehdejší Francouzské Indočíně a posléze stejných lidí ve službách USA ve Vietnamu. Také jsem pátral po autentičnosti líčených událostí, je jisté, že kniha má přinejmenším reálný základ. Celá taktika boje jednotky je postavená na způsobu oko za oko - zub za zub, s tím, že armády "civilizovaných" zemí si tento postup z morálních a politických důvodů dovolit nemohou, díky čemuž pak boje dopadly tak jak dopadly, protože tahle jednotka samozřejmě v celkovém kontextu nic změnit nemohla. Ne že bych byl nějaký obdivovatel násilí, ale při čtení jsem si často říkal, jak jsou tehdejší události, jednání a postoje politiků a vojenských velitelů bohužel podobné s vývojem událostí v dnešním světě. Možná by se v některých případech taková jednotka hodila...

Jarda Burgan
09.07.2015 4 z 5

Syrové až brutální (ač brutální scény jsou popisovány "jen tak mimochodem"), silně protikomunistické (to mám rád), mající spád, čtivé.
80%

svickop
21.03.2015

Tuto trilogii jsem zhltnul během několika hodin, je to velice svižné čtení a pak následovala otázka, je to skutečně pravdivé? Proto jsem zavítal i na zahraniční fóra, kde řeší stejnou věc. Jen tam ovšem někteří šli skutečně do hloubky a zjišťovali, jaké plamenomety mohli mít, zda skutečně fungují tlumiče z bambusu a bláta a dokonce tam někdo vyšťoural i typ kluzáku, se kterým tam létali. Takže se přikláním k názoru, že tato trilogie má reálný základ.

Neferkare
13.03.2015

TO: toecutter. Po přečtení knihy jsem měl na stejný názor. Než jsem se před x-lety v Německu sešel na střelecké soutěži s jedním... Byli jsme tam aktivní vojáci i veteráni. Jeden hodně postarší veterán byl jediný v uniformě LE. Vzhledem k tomu, že francouzsky hovořím lépe než německy a mám i z jistých důvodů blíže k francouzské armádě tak jsem jej oslovil. Večer po pár šnapsech se pan seržant odvázal. Vylezlo z něj, že je bývalý voják SS, který utekl po válce do LE. No a mimochodem bojoval i v Indočíně. Myslel si, že jsem ,,naladěn" na jeho vlnu a tak se rozpovídal. Ta Ďábelská garda musela být napsaná podle skutečnosti. Po nějaké hodině poslouchání se mi z toho individua chtělo zvracet.

toecutter
07.03.2015 2 z 5

Velice dobře napsaná kniha-ovšem smyšlený román od profesionálního spisovatele,tvářící se jako reálná výpověď ve mě moc důvěry nevzbuzuje.Nevím,jestli se kniha alespoň z části zakládá na nějaké pravdě,jde každopádně o fikci vydávanou(a vyprávěnou)jako autentické dílo-ostatně jako třeba Keneallyho Shindlerův seznam sfilmovaný S.Spielbergem a dnes velice hojně používaný jak se to komu hodí-kniha dobře napsaná,historická hodnota pro mě absolutně nulová

rabor
21.10.2014 4 z 5

Kontroverzní a jedinečná výpověď esesáckého velitele, jehož mír a poválečný vývoj odvrhl až do džunglí Indočíny, kde se z podobných existencí vytvořil speciální německý prapor a pod záštitou francouzské cizinecké legie pokračoval v boji s komunismem. Docela příjemně mě překvapila vypovídající hodnota tohoto díla. Nechci polemizovat o reálnosti této výpovědi (ať si každý udělá obrázek sám, až si jí přečte), každopádně kniha púsobí dojmem, že není příliš daleko od pravdy. Styl je spíše strohý a odpovídající vyprávění vojáka (nečekejte žádné jinotaje, filozofické úvahy nebo surrealistickou imaginaci). Němci se při boji s vietminhem řídí heslem "účel světí prostředky" a "hrajeme podle jejich pravidel" takže popis jednotlivých akcí připomíná spíše výčet válečných zločinú, múžeme s tím nesouhlasit, přesto se nedá zapřít vyšší úspěšnost takového boje.

"Vydavatel nanejvýš dúrazně podotýká, že vydání této knihy v žádném případě neznamená, že by jakkoli souhlasil či omlouval činy a názory v knize popsané" - no, řekněte sami, nezní takový úvod u takovéto knihy vyloženě slibně?

Patapuf
30.08.2014 4 z 5

Všichni říkali jaký jsou to jatka, ale řekl bych že sem četl horší věci..... tato kniha je svědectví o tom, jak se lidi nedokážou poučit z chyb druhých... Myslím Američany, kteří tam naběhli po nich...

Kačudovič
22.03.2014 5 z 5

Legie plná bývalých, odepsaných esesáků oproti boleševickou propagandou zfanatizovaným příslušníkům tehdejšího Vietminhu. To snad ani nemohlo dopadnout jinak, než pořádnou řezničinou.

DreamR
11.12.2013 4 z 5

Tahle kniha mě docela dostala. Dost naturálně popsané praktiky válečných zajatců, jejich mučitelů a metod. Chystám se na další dva díly.

p248
12.09.2013 4 z 5

Realita je někdy drsnější než jsme schopni připustit. Jedna z mála knih , kterou jsem zvládl na jeden zátah.

kosmi
07.09.2013 5 z 5

Hodnotím knihu, ne to o čem se v ní píše. To co popisuje je jako z jiné planety, vesmíru, dimenze. Něco neskutečného.

Sirtlan
30.04.2013

Tuhle knihu doporučuji i přes to, že si nemyslím, že každý je schopen ji pochopit a strávit. Proto opatrně než si na ni troufnete a zkusíte jí číst. Je to divoké a je to drsné, je to krvavé a je to o zabíjení. Ale je to pravdivé svědectví o něčem, o čem se málo ví, je to výpověď někoho, kdo chtěl žít. Neodvažuji se hodnotit ani soudit hrdiny za to co dělali. Nechám v kompetenci každého čtenáře, co si z knihy odnese.
Je to kniha poměrně náročná, ale říká hodně a je to ten mnohdy opomíjený pohled. Odložte to, pokud to nedokážete číst. Ale dočtete-li to do konce, zjistíte, že to řeklo víc než umí sebelepší fikce a sebelepší noviny.